Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Media Narodowe grzeją temat Ławrowa


Powstaje pytanie, który naród te media reprezentują.

Komentarz

  • od dawna tzw. narodowcy w Polsce są zinfiltrowani przez Rosję
    Podziękowali 1Klarcia
  • edytowano marzec 2022
    tu masz wyjaśnienie:

    Pomiędzy komunistycznym „polrealizmem” a nacjonalistycznym „polrealizmem” istnieje bliskie pokrewieństwo. Obydwa odrzucają indywidualną ocenę spraw na rzecz oceny kolektywnej. Socrealizm poucza, że to jest tylko realne i słuszne, co służy interesom socjalistycznej (komunistycznej) partii; „polrealizm” poucza, że to jest tylko realne i słuszne, co służy interesom polskiego narodu.

    Józef Mackiewicz 

    https://www.polska1918-89.pl/pdf/endekoesbecja.-dezintegracja-polskiego-zwiazku-katolicko-spolecznego-w,5046.pdf
    Podziękowali 1Klarcia
  • a nie przychodzi Wam do głowy, że ktośmoże mieć takie a nie inne poglądy, bo takie ma doświadczenia i przemyślenia?
    za trudne?
    :)
  • Oczywiście. Siedzi sobie Roman Giertych i duma. I wychodzi mu aneksja zachodniej Ukrainy. A potem duma sobie Siergiej Ławrow i też mu wychodzi to samo. Takie mają doświadczenia i przemyślenia.


    Podziękowali 1Klarcia
  • a czemu nie?

  • I zupełnym przypadkiem dzielą się swoimi przemyśleniami w takim momencie, kiedy mogą poderwać zaufanie Ukraińców do Polaków i przypisać nam nieczyste intencje. Czemu nie?
    Podziękowali 1Klarcia
  • edytowano marzec 2022
    bo moment dogodny na takie myśli

    np. przyjęliśmy uchodźców na odruchu, ale politycy, taka ich natura, widzą dalsze plusy i minusy, przynajmniej powinni

    ja zawsze mam z tyłu głowy, jak to Ukraińcy z dobrych i często spokrewnionych sąsiadów, przeistoczyli się nagle w krwiożercze bestie?
    i wtedy niepokoją mnie np. uwagi faceta z forum pismejker, który z racji doglądania przedsiębiorstw na Ukrainie zna ich lepiej niż przeciętny Polak, że jest w ich charakterze jakaś dzikość
    Podziękowali 1Elf77
  • a jeszcze na marginesie

    czego nam brakuje w porównaniu z Rosjanami, Niemcami, Japończykami, Wietnamczykami czy Hindusami?

    myślę, że różnica leży w poziomie wsobności narodowej,
    niedocenianiu, jak wielką wartością jest bycie wśród swoich, porozumienie z nieznajomymi wpół słowa czy gestu,
    czy dość powszechne "wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma".

    Stąd się bierze tak łatwe wykreowanie wszelkiej "europejskości", pęd do wysyłania dzieci na zagraniczne studia czy wartość zagranicznych posad.
  • edytowano marzec 2022
    Też tak kiedyś myślałem, ale najlepsze studia czy praca za granicą nie są warte
    przesiadki kulturowej i trudności w założeniu rodziny.

    O aspekcie finansowym już kiedyś pisałem, w rozmowie z Tomaszem,
    wyższe pensje są okupione np. droższymi domami, droższą lub słabszą opieką zdrowotną, słabszym bezpieczeństwem publicznym, drogimi ubezpieczeniami;,
    czyli nie warta skórka wyprawki

    Podziękowali 1Klarcia
  • powodzenia
  • ale dzieci wysłałeś za granicę na studia?
    więc np. powodzenia z wnukami
  • edytowano marzec 2022
    głownie mam wiadomości ze Stanów, raczej ogólnodostępne
    domy kilkukrotnie droższe niż w Polsce i bylejakie, ochrona zdrowia pioruńsko droga, edukacja wyższa takoż, publiczna słaba, bezpieczeństwo publiczne znane, poza wszelką krytyką

    Europa - bezpieczeństwo publiczne słabe, ochrona zdrowia od słabej do dobrej, edukacja podstawowo-średnia różna, od dobrej do słabej, domy drogie
     
    jeśli do tego dodać zalety Polski wynikające z urodzenia, to, wg. mnie, nie ma konkurencji
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.