Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Jak dobrze przeżyć Wielkanoc?

Zaczynają się najważniejsze dni w roku liturgicznym. Jak je dobrze przeżyć, jak zachęcić dzieci. Czy macie sprawdzone pomysły?

My będziemy śpiewać w scholi podczas liturgii Wielkiego Piątku, a także na Ciemnych Jutrzniach. Dodatkowo, jeden z synów będzie służył podczas Wigilii Paschalnej.
Podziękowali 1Prayboy

Komentarz

  • też mamy ministranta ale on w Triduum nie chce służyć, bo tam spore wyzwanie w liturgii, a nie chodzi na zbiórki bo ma muzyczną wtedy. Za to będzie śpiewał z córką w scholi. Nasza parafia sama przyciąga młodzież, więc mamy łatwiej.
    Podziękowali 2DaddyPig Berenika
  • Która to parafia?
  • saletyni na popularnej
  • 600 metrów ode mnie teraz w linii prostej :)
    Podziękowali 1Prayboy
  • edytowano kwiecień 2022
    jesteś na spacerze we Włochach? :-) może następnym razem nas odwiedzisz, zapraszamy na kawę na balkonie.
  • Wyszła nam prywata, ale wątek warto podbić :)
  • W stanie łaski uświęcającej.
    Podziękowali 1Joannna
  • Wysłaliście już życzenia znajomym księżom?


  • Pierwszy raz w tej roli.
  • Coraz bliżej
    Podziękowali 1DaddyPig
  • Trochę żałuję że nie wziąłem urlopu na dziś i jutro. Mam lekkie zaćmienie mózgu (brain fog chyba tak się tłumaczy), czy jak kto woli kłopoty ze skupieniem. W pracy spokój się zrobił, to może i ogarnę sobie w głowie natłok myśli. Nie wiem czy uda mi się nawet pójść na nabożeństwa wielkopostne. Ufam Bogu, modlę się aby On był w tym wszystkim. Z trzech: czyn, słowo, modlitwa, została mi już głównie modlitwa.

    Postaram się już nie zaglądać w internet dla rozrywki, a skupić na rzeczach najważniejszych do zepchnięcia i modlitwie. Dlatego wszystkim, ktokolwiek to przeczyta życzę Moc Wsparcia Bożego. Abyśmy umieli godnie traktować Kochającego Boga, coraz mniej Go krzyżowali, coraz więcej Jemu (i innym ludziom) służyli.  :)  
    Podziękowali 2Skatarzyna Elf77
  • Ułożyłam scenariusz adoracji na Wielki Piątek. Cenię sobie takie zlecenia: muszę myśleć, szukać, czytać modlitwy pieśni, rozważania. Dzięki temu mam je w głowie przez jakiś czas.
    Podziękowali 1Biznes Info
  • Zaproponowano mi także zaśpiewanie jednego z psalmów podczas Wigilii Paschalnej. To mnie zaszczyt, o którym nie śmiałam marzyć. Godniejszych widać zabrakło. 
    Podziękowali 1Aniuszka
  • Omdlewającą Matkę Boską podtrzymują towarzyszące jej dwie Marie. Rzeźba pełnoplastyczna, drobiazgowo opracowana ze wszystkich stron.  Identyfikuje się ją z wzmiankowaną w "Chronicum ... Canoniam Wratislaviensem in Arena..." grupą Ukrzyżowania, którą  zakupił w 1431 r., podczas swojego pobytu w Paryżu, opat Jodok (Jodocus) z klasztoru kanoników regularnych "na Piasku" we Wrocławiu. Kupiec zapewnił go, że rzeźba wykonana została w Paryżu. Określenie "Parysiis in montanis"  wskazywałoby na lokalizację warsztatu w rejonie Mont  Genevieve. Ostatnio pojawiła się teza jakoby  rzeźba pochodziła z kościoła Notre Dame des Sablon w Paryżu.

  • Czytałam dziś objawienia Katarzyny Emmerich, przed liturgią - o Ostatniej Wieczerzy i ustanowieniu Eucharystii i kapłaństwa, a po - o modlitwie Pana Jezusa w Ogrójcu. Polecam, pomogły mi się zagłębić.
  • PlikChristos Acheiropoietosjpg


    Wszystkim obecnym na forum wszelkich łask życzę, Wzajemnego zrozumienia, cierpliwości do siebie i bliźnich, otwartego serca gotowego przebaczać, przedsmaku wieczności.
    Podziękowali 3Skatarzyna Elf77 Joannna
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.