Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Rzeczy, które odpychają od Kosciola ludzi którzy nie poznali Boga

Według mnie są rzeczy, które od Kościoła mogą odpychać. Moim zdaniem jest to upolitycznianie wiary, jawne popieranie pisu, fatalne lekcje religii, sytuacje kiedy ksiądz np prosi o konkretna opłatę za sakrament, to ze tak wiele lat kryto pedofilów. Moim zdaniem to jest to, co odpycha od kościoła a przyćmiewa istotę Jezusa. Osoba, której nauki są najpiękniejszymi naukami a zakrywają je błędy Kościoła. A wy macie jakie zdanie?
Podziękowali 1Biznes Info
«1

Komentarz

  • edytowano czerwiec 2022
    Mnie tam nic nie odpycha oprócz własnych grzechów

    Codziennie muszę słuchać muzyki sąsiada pt.: J...ć PiS   tak po godzinie uodparniam się na głupotę,  zupełnie nie wiem o co chodzi z tym PiS

    edit. doczytałam tytuł i @paularose nie wiem
    Podziękowali 1zbyszek
  • edytowano czerwiec 2022
    mieszanie się do polityki, popieranie PiS, krycie pedofili, opłata za sakramenty to nie jest program Kościoła

    to nie są błędy Kościoła, tylko błędy ludzi
    i owszem mogą innych gorszyć i zniechęcać, ale tak samo zniechęca to, że niby pobożna  pani a plotkuje, niby pobożny pan a jest leniwy lub nieuczciwy w pracy, niby pobożny student a ściąga, niby pobożna studentka a wulgarnie się ubiera lub jest złośliwa, niby pobożny polityk, a głosuje za aborcją, niby pobożni małżonkowie, a stosują antykoncepcję itd.

    brak jedności życia - wiara sobie, a życie sobie - hipokryzja
  • > tak wiele lat kryto pedofilów

    To jest nieprawda. Nigdy w Kościele nie kryto pedofilów i zawsze ponosili oni odpowiedzialność karną za swoje czyny. Ten zarzut opiera się na przypadkach księży, którym zarzucano molestowanie, ale nigdy nie skazano ich prawomocnym wyrokiem. W świetle prawa są zatem niewinni. Władze kościelne traktowały tego typu oskarżenia jako przejaw hejtu na księży i dlatego przenosiły ich do innych parafii, co jest całkowicie zrozumiałe. Lewica ukuła z tego zarzut, że biskupi kryją pedofilów, choć w tych przypadkach nikt nie udowodnił winy.
  • > upolitycznianie wiary, jawne popieranie pisu

    Kolejny bezpodstawny zarzut. Kościół nie popiera PiS-u, tylko PiS popiera Kościół. Na przykład dzięki doprowadzeniu do zakazania aborcji eugenicznej, czy ograniczeniu handlu w niedziele. Taka jest wola wyborców i dobrze, że rządzący to robią.

    Może już wszyscy zapomnieli, ale kiedyś Donald Tusk też chciał walczyć o katolicki elektorat, jeździł na rekolekcje do Łagiewnik i wziął po latach ślub kościelny. Ale po pobycie w Brukseli zamienił się w skrajnego lewaka i teraz PO rywalizuje z Biedroniem.
  • > fatalne lekcje religii

    Ciekawe, co konkretnie uważasz w nich za "fatalne". Ja bym chciał, aby były bardziej radykalne.
  • DaddyPig powiedział(a):
    > fatalne lekcje religii

    Ciekawe, co konkretnie uważasz w nich za "fatalne". Ja bym chciał, aby były bardziej radykalne.
    Ich prowadzenie. Do dzisiaj mam w głowie znudzoną katechetję i uczniów popalających papierosy, bo lekcje były w ogóle nie przekonujące. Żeby nie było, bie wszystkie takie były przez wszystkie lata, ale 2 lata z życia tak. Inni moi znajomi również potwierdzali ze nikt religii nie traktował powaznie. 
    Podziękowali 1agnieszkamama
  • Pamietam jak kiedyś ksiądz zapytał kolegę ateistę dlaczego ten nie chodzi do Kościoła i to dość ostro. Pamietam ze trochę było mi tego kolegi zal, bo nie każdy musi być chrześcijaninem a on akurat nawet na religie nie chodził tylko to było jakieś zastępstwo. 

    Gdyby nie to ze religie traktuje się jako zapchajdziurę i jednocześnie daje się jej więcej lekcji niż chemii czy fizyki, to byłoby ok. Ateiści czy średniowierzacy z którymi nieraz rozmawiałam czy pisałam w internecie narzekają na rzeczy, o których pisałam.
  • W Kościele tak jest, że nie mówi się wprost nie rozwiązuje się problemów, zamiata pod dywan pod pretekstem gorszenia maluczkich. Potem szambo i tak wybucha tylko, że zdwojoną siłą bo o złych sprawach mówią i nagłaśniają wrogowie kościoła niewierzący.
    Mówimy o kościele parafialnym. We wspólnotach bywa inaczej.
    Podziękowali 2Aga85 malagala
  • Fakt, że Antifa jeszcze słaba.
  • Zbyszek, czy na pewno masz wiedzę, aby mówić o wszystkich parafiach i wszystkich wspólnotach?
  • To kto jest dla Ciebie skrajną lewicą?
  • W Polsce nie ma skrajnej lewicy
  • Kornik powiedział(a):
    Na przykład zwolennicy trockizmu lub stalinizmu, w Polsce tacy istnieją, ale to bardziej jednostki niż jakieś konkretniejsze organizacje. Na pewno skrajną lewicą nie są ani socjaldemokraci, ani antyfaszyści, ani tym bardziej Tusk. Przedstawianie na przykład Razem jako skrajnej lewicy jest zabawne, w większości świata zachodniego byłaby to zwykła partia socjaldemokratyczna, a może nawet centro-lewicowa
    W naszym kraju, gdzie większość jest mocno prawicowa, nawet centrum jawi się jako lewica :)

  • Wilfrid powiedział(a):
    Kornik powiedział(a):
    Na przykład zwolennicy trockizmu lub stalinizmu, w Polsce tacy istnieją, ale to bardziej jednostki niż jakieś konkretniejsze organizacje. Na pewno skrajną lewicą nie są ani socjaldemokraci, ani antyfaszyści, ani tym bardziej Tusk. Przedstawianie na przykład Razem jako skrajnej lewicy jest zabawne, w większości świata zachodniego byłaby to zwykła partia socjaldemokratyczna, a może nawet centro-lewicowa
    W naszym kraju, gdzie większość jest mocno prawicowa, nawet centrum jawi się jako lewica :)

    ano, na Zachodzie prawica mocno zlewaczała
  • Dziś w Polsce prawdziwa lewica, odwołująca się do humanistycznych ideałów i dbająca o człowieka, to Prawo i Sprawiedliwość. Natomiast "lewica rozporkowa", która walczy o wolność dla zboczeń seksualnych, aborcji i eutanazji, to właśnie lewactwo - produkt lewicopodobny. Widać to było podczas ostatniej "Parady Równości", kiedy działacze tej formacji szli razem z bankierami i przedstawicielami wielkich koncernów, które wykorzystują pracowników. To był taki 1 Maja a rebours, wyreżyserowany przez wielkich kapitalistów.
    Podziękowali 1Pioszo54
  • Dla mnie, największą siła odpychającą jest mnogość tematów zastępczych i związane z nimi emocje. Ta wrzawa zgłuszyła fakt że ludzie są nieszczęśliwi, bo są okłamywani. Albo prawda, którą powinniśmy zgłębiać i głosić, jest przemilczana.

    Są tylko trzy furtki, przez które  zło może wejść w życie człowieka. I tu trzeba się skupić, bo tutaj jest zagrożenie. Szczególnie trzecia furtka jest zapomniana, tj próżna chwała, duma i pycha. Kto się z tego spowiada, czy płacze nad tym? I taka otwarta dla Złego furtka, tak naprawdę odpycha od Kościoła. Zarówno u ludzii świeckich, jak i duchownych.
    Podziękowali 3paulaarose Joannna malagala
  • odezwał się człowiek rozumny :)
  • PiS dba o prawa pracownicze, o ochronę zdrowia, o dostęp do mieszkań, o ochronę dzieci przez morderstwem i molestowaniem. Dopiero co przy okazji Polskiego Ładu podniósł podatki najwięcej zarabiającym, a obniżył biednym. To klasyczny katalog działań partii lewicowej.

    Określenie "populistyczny" nie ma żadnej treści, bo każda partia jest populistyczna. 
    Podziękowali 1Pioszo54
  • PiS w finansach jest lewicowy co mi nie zawsze pasuje bo zmusza do udowadniania że nie jestem bogatym złodziejem. Trzeba to robić dość często i przy różnych okazjach więc mi to nie pasuje.
    Odsetek wyborców wierzących zmusza do konserwatyzmu i ochrony wartości.
    Niestety lewicowe podejście do finansów zmusza rząd do coraz większej kontroli obywateli pod pretekstem, że obywatel chce okraść państwo.
    To może niech każdy obywatel  płaci stały podatek za to że żyje i na tym koniec, wtedy nie będzie rząd miał powodu do inwigilacji.
    Oczywiście będzie pytanie o to ile mamy płacić. Powiecie że to ogromna składka. niekoniecznie większości urzędów nie będzie.
    - Mała skarbówka sprawdzająca czy obywatel żyje i czy zapłacił.
    - Wojsko policja służba zdrowia, darmowe szkolnictwo podstawowe
    - kilka ministerstw, ze 30 posłów, 20 senatorów
    cała  reszta  zupełnie zbędna to jakaś 1/4 społeczeństwa.

    Nasze myślenie jest trudne do przestawienia - i tak człowiek żyje z tego co zarobi
    Państwo nie ma pieniędzy nam je zabiera w podatkach.
  • Ech, jestem katoliczką, ale zdecydowana większość bliższych kontaktów z osobami duchownymi, organizacjami prowadzonymi przez Kościół, wspólnotami itd to niestety smutne historie. Pewnie mam pecha albo sama jestem cześciowo źródłem problemu.
    mi przeszkadza myślenie magiczne, jakby rzeczy związanych z Kościołem nie obowiązywały prawa fizyki i inne… i jakieś dziwne przekonanie wielu wierzących, ze ich droga duchowa czy pobożność jest tą idealną, która inni powinni naśladować. Robienie z elementów naszej polskiej kultury rzeczy do zbawienia koniecznie potrzebnych… klerykalizm… brak odpowiedzialności za swoje życie ani za dawane porady. Duża chęć niektórych duchownych do rządzenia sumieniami wiernych… bez brania jakiejkolwiek odpowiedzialności za swoje słowa, rady, nakazy…

    ale najbardziej mi przeszkadza robienie z Kościoła elity, społeczności zamkniętej, chwilami sekty. Oddzielanie sie od osób niewierzących, bo mnie zepsują, bo są mniej moralne, bo mi rozwiodą małżeństwo albo sprowadza dzieci na zła drogę… szukanie zagrożeń duchowych w drugim człowieku itd. Dla mnie ta postawa jest antyewangeliczna… myśle, ze ten elitaryzm bardzo przeszkadza osobom poza Kościołem, czują sie oceniane przez katolików.
  • Warto sobie uświadomić jak wielką rolę w przeróżnych dyskusjach odgrywają definicje. No bo przecież Kościół ma wiele znaczeń. Jest Kościół triumfujący - niebo, cierpiący - czyściec, walczący - Ziemia. Kościół znaczy tyle co Droga do Boga. Przy takiej definicji jakikolwiek kapłan zdominowany przez pychę nie należy do Kościoła. On odrzucił Boga i idzie na zatracenie. Niestety, często pociąga wielu ze sobą
  • edytowano lipiec 2022
    Biznes Info powiedział(a):


    Są tylko trzy furtki, przez które  zło może wejść w życie człowieka. I tu trzeba się skupić, bo tutaj jest zagrożenie.


    A te pierwsze dwie ? Według jakiego to podziału?
    e: @Biznes Info
  • edytowano lipiec 2022
    Według mnie są to podstawy wiary chrześcijańskiej. Tutaj opisałem: https://melancholia.xyz/?wiara Tutaj rozwinąłem: https://melancholia.xyz/?serce https://melancholia.xyz/?umysl https://melancholia.xyz/?wola
  • Wczoraj czytałem https://www.esprit.com.pl/825/Moja-misja-trwa.html Druga część książki o Dolindo Ruotolo. Jest tam tak przejmujące przesłanie do kapłanów że o rany. Bardzo ostre słowa i bardzo prawdziwe. Nie spodziewałem się czegoś takiego mając na uwadze pierwszą część. Dziś przeczytałem je wolno i kilkakrotnie. Miałem zacytować, ale chyba bym źle zrobił. Polecam bardzo gorąco. Prawdopodobnie czeka nas wiele niespodzianek zanim Królestwo Boże powróci na Ziemię. I w tej książce jest o jednej z nich. Jeszcze nie ochłonąłem
  • dzięki
    Chodziło mi "powiedz mi jak krowie na granicy" - są trzy furtki, przez które może wejść zło - to pierwsza i druga to byłyby...?

  • Pierwsza to popędliwość (obżarstwo), druga to chciwość (miłość pieniędzy)
  • Mnie wkurza jak księża mają kobiety na boku i nikt nie reaguje.
  • KatolickiAmisz powiedział(a):
    Mnie wkurza jak księża mają kobiety na boku i nikt nie reaguje.
    a czemu, czy ksiądz musi by jakimś specjalnym podgatunkiem mężczyzny,
    czy to nie jest podglebie dla innych wynaturzeń?

    można na to zjawisko spojrzeć, jak na szeroki margines odstępstw od reguły
  • Jeśli zgrzeszy i żałuje to  trzeba wybaczyć. Jednak jeśli nie chce porzucić kobiety, to jest to publiczne zgorszenie. 
    Podziękowali 1zbyszek
  • czyli jednak powinien zaprzeć się swej męskiej natury

    obawiam się, że to, w takiej postaci, nie będzie działać;
    działało przez wieki, tylko i jedynie, bo był szeroki margines "niezauważania" męskiej natury księży
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.