Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Gdzie zbadać iq dziecku?

Mój nastolatek chciałby zrobić sobie test iq.
Jak szukać kogoś, kto to zrobi rzetelnie? 

Komentarz

  • edytowano grudzień 2022
    Beta powiedział(a):
    Mój nastolatek chciałby zrobić sobie test iq.
    Jak szukać kogoś, kto to zrobi rzetelnie? 
    moim zdaniem odradzić. to tylko testy i to głównie na, nie wiem jak to nazwać, wyobraźnię matematyczną.
    W historii testy na inteligencję były wykorzystywane w bardzo niecnych celach.
  • @Hamal internetowe testy z pewnością, dlatego właśnie wolę zrobić badanie u psychologa, który oceni szerzej. I tu nie wiem czym sie kierować w wyborze. Czy psycholodzy mają takie same materiały i nieważne do kogo pójdzie? Czy psycholog powinien mieć jakiś papier na przejście szkolenia z używania danych testów, czy samo wykształcenie psychologiczne wystarczy do prawidłowej interpretacji? 
  • W poradni można. Takiej co wystawia zaświadczenia do szkoły. Robiliśmy ostatnio na konwaliowej na Białołęce
  • Ale w poradni, gdy nie ma żadnych wskazań do tego, a jedynie ciekawość, to chyba nie można
  • W prywatnej za pieniądze możesz wszystko.
    Podziękowali 1Beta
  • edytowano grudzień 2022
    Beta powiedział(a):
    @Hamal internetowe testy z pewnością, dlatego właśnie wolę zrobić badanie u psychologa, który oceni szerzej. 
    miałem na myśli profesjonalne testy.
    np. bywało że do USA nie wpuszczano imigrantów na podstawie testów na inteligencję. Np ludziom którzy nigdy w życiu nie widzieli gry w tenisa pokazywano rysunek ludzi grających w tenisa bez piłki i proszono o dorysowanie brakującego elementu. Na takich podstawach określono nawet że Polacy i Włosi są najmniej inteligentnymi narodami.
    Dlatego ja jestem sceptyczny co do testów na inteligencję.

    Obecnie w testach na inteligencję dominują zadania w rodzaju znalezienia jakiegoś właściwego wzoru w jakim ułożone są liczby lub figury geometryczne i potem dopasowanie takiego który będzie pasował do tego wzorca. Czy to jest właściwe do określenia poziomu inteligencji ?
  • Każdy test mierzy dokładnie to, co mierzy
  • Można zrobić w państwowej PPP, wtedy jest bezpłatny, np. Stanford-Binet. O badanie zawsze wnioskuje rodzic. 
  • @Beta a z ciekawości- jaki ma cel?
    Jak zrobić w mensie, może przystąpić, ale z tego nie ma realnych korzyści 
  • Chce z ciekawości. Młodsze dziecko miało przy okazji diagnostyki w poradni i fajne informacje to badanie pokazało. I starszy też jest ciekawy jak to jest u niego. 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.