Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Do wielodzietnych informatyków - jak zablokować strony w przeglądarce

Pomóżcie - mam bardzo ważną pracę do skończenia do końca tygodnia, ale slabo mi idzie skupienie się. Zauważyłam od jakiegoś czasu, że jak coś mi nie wychodzi, frustruję się pracą którą wykonuję na kompie, to odpalam jakąś głupię stronę, np fejsa lub wiadomości. To jest bardzo głupie. 
Chciałam takie strony zablokować programem BlockSite, ale nie działa u mnie. Mam 3 strony na liście, a one i tak się otwierają. 
Znacie jakieś inne rozwiązanie? Z góry dziękuję i Bóg Zapłać!

Komentarz

  • @Malia ja to kiedyś robiłam, ale nie pamiętam, jak
    Ale z innej strony - polecam kurs Pawła Kadysza Antyprokrastynacja. 
    Podziękowali 1Malia
  • Polecam prosty programik obsługujący plik hosts. Np: https://www.sordum.org/8266/bluelifehosts-editor-v1-4/

    Nawet w przykładzie masz opcje jak zablokować facebooka. Sprawdziłem że nawet orga skutecznie zablokował  ;)

    A do poważniejszej walki z prokrastynacją to polecam porządny program do workflow. Najlepiej aby korzystać z niego w parę osób. Według mnie najlepszy z najlepszych: https://abstractspoon.com/ . Asana i jira mogą się przy nim schować  B)
    Podziękowali 2Malia zbyszek
  • Nie słyszałem o tych programach. Na stronie są inne przydatne programiki.
  • @Biznes Info, a jakiegoś wirusa sobie nie zainstaluję w ten sposób?   Poza tym, czy nie ma w przeglądarce opcji blokowania? Szukałam i znależć nie mogę.

  • U mnie antywirus nic złego w tym programiku nie wykrył. Można też ręcznie, za pomocą notatnika zmienić zawartość pliku hosts. Programik w zasadzie tylko ułatwia tą czynność 

    Blokowanie stron za pomocą przeglądarki nie mam rozpracowane
    Podziękowali 1Malia
  • edytowano grudzień 2022
    Na poziomie przeglądarki to do Firefoxa poszukać w Rozszerzenia i motywy i przetestować.

    Jest coś takiego "Parental Control: Family Friendly Filter" ale nisko oceniany

    Podziękowali 1Malia
  • zbyszek powiedział(a):
    Na poziomie przeglądarki to do Firefoxa poszukać w Rozszerzenia i motywy i przetestować.

    Jest coś takiego "Parental Control: Family Friendly Filter" ale nisko oceniany

    No właśnie, ja chiałam użyc BlockSite rozszerzenia do chroma, ale zablokował raz, a potem nie działał.
  • sama zablokuje to i sama i odblokuje  nie wytrzyma  tak samo i mam  ale w czym inym  w modlitwie  a to mam potrzebe  właczenia telewizora   albo komputera  komurki   a kiedys to zaczynał mi  przeszkadzac przedmioty  kture lezały po prostu  demon wie  z z tej pracy cos wyniknie dobrego  i dla tegoci tak przeszkadza  ale to taka moje przemyslenia
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.