Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

A jak nie PiS to co?

Pytanie do osob, które PiS nie popierają. Czy widzicie jakąś alternatywę? Ja popierałam kiedyś konfederację, teraz nie wiem na kogo bym zagłosowała. Chciałabym aby wreszcie w tym państwie był porządek :( .

Komentarz

  • Konfederacje w sensie Narodowcy, może Solidarna Polska, ale jeszcze nie wiem.
    Nie ma ideału.

    Włosi wybrali sobie niby porządną prawicową premier, a tu zaskok (dla niektórych) zdradziła już swoich wyborców. Co się dziwić jak brała nauki w USA i bogatych dźentelmenów, którzy mają ambicję rządzić światem.
  • tylko zmiana ustroju państwa
  • KatolickiAmisz powiedział(a):
    tylko zmiana ustroju państwa
    Bu,ha,ha. Jesteś ignorantem, albo niepoprawnym marzycielem. Nawet wojna nie zmieniła by ustroju państwa.
  • Przecież ustrój już się powoli zmienia, mamy coraz więcej socjalizmu, a na zachodzie rośnie powoli mutacja komunizmu. Ludzie dziś są tak naiwni, że pod hasłem demokracja łykną wszystko. Tak jak za czasów Oktawiana Augusta lud cieszył się że ma republikę i nie zauważył zmiany na tyranię.

    Tak w ogóle to polecam głębiej wczytać się w historię Rzymu, bo mamy całkiem niezłą kalkę wielu wydarzeń.
    Podziękowali 1Pioszo54
  • Klarcia masz irytujący zwyczaj obrzucania krzywdzącymi epitetami ludzi z ktorymi sie nie zgadzasz. lub deprecjonowania ich wypowiedzi bez logicznych argumentów.

    ustrój Polski zmieni się gdy Chrystus będzie Królem Polski a jego najwierniejsi słudzy będą sprawowali w jego imieniu władzę śwecką. jest to zapowiedziane w wielu proroctwach dla polski.będzie to najpiękniejszy i najsprawiedliwszy ustrój na świecie. to przyszłość Polski a nie Pis.
  • KatolickiAmisz powiedział(a):

    ustrój Polski zmieni się gdy Chrystus będzie Królem Polski a jego najwierniejsi słudzy będą sprawowali w jego imieniu władzę śwecką. jest to zapowiedziane w wielu proroctwach dla polski.będzie to najpiękniejszy i najsprawiedliwszy ustrój na świecie. to przyszłość Polski a nie Pis.
    Sorry, ale takie klimaty mogę potraktować tylko gromkim śmiechem.
    Nie będzie intronizacji Chrystusa na Króla Polski, nie będzie władzy sprawującej rządy w Jego imieniu.* To są dewocyjne mrzonki.
    Polacy będą mogli Bogu dziękować, jeżeli nie zostaną zdominowani przez islam; bo jest więcej niż pewne, że za kilka dekad Europa Zachodnia stanie się Kalifatem.

    * Klarcia była by pierwszą, która ostro zaprotestowała by, przeciw władzy katolickiej.
    Ja walczyłam o demokrację i pluralizm, a nie katolicki reżim.
  • To nic, póki co. 
    Podziękowali 2Klarcia Elf77
  • Tak naprawdę to zgadzam się w tej kwestii z @KatolickiAmisz . Z tym, że trudno powiedzieć jak wyglądać będzie ustrój w takim państwie. Wiadomo, że na pewno nie będzie on oparty na kłamstwie. I już ta zmiana jest trudna do wyobrażenia sobie, jak by to miało wyglądać w praktyce.

    Drugą sprawą jest zrozumienie i przestrzeganie przykazań Bożych. Z tego co czytałem o królestwie Jezusa w Polsce, to najpierw rozegrana zostanie zwycięska wojna ze złem kierowana przez Maryję. Ludzie pokonają wszelką ideologię, zrozumieją Boże wytyczne i zapragną żyć w szczerej i zażyłej relacji z Bogiem. Błędem jest traktowanie intronizacji Jezusa jako magicznego obrzędu, który ukróci panowanie Szatana. 

  • edytowano grudzień 2022
    I znowu uciekacie w marzenia i piękną krytykę przedmówcy.
    do brzegu
    Jak wyobrażacie sobie powołanie króla bez kłótni kto nim będzie - bez rozlewu krwi.
    Ród Wałęsów, Kaczyńskich (ups kota), Potoccy, Radziwiłowie, JKM
    konkrety
    to może ktoś z wielodzietnych ?
  • DO zwolenników platformy
    W Gdańsku wraca Zdrove Love mówię w kontekście na kogo NIE głosować
    a miasto nie ma pieniędzy.
    Podziękowali 1Klarcia
  • edytowano grudzień 2022
    zbyszek powiedział(a):
    I znowu uciekacie w marzenia i piękną krytykę przedmówcy.
    do brzegu
    Jak wyobrażacie sobie powołanie króla bez kłótni kto nim będzie - bez rozlewu krwi.
    Ród Wałęsów, Kaczyńskich (ups kota), Potoccy, Radziwiłowie
    to może ktoś z wielodzietnych ?
    to się dzieje samo - jest grupa ludzi, która ogarnia rządzenie państwem, praktycznie i faktycznie,
    i ta grupa, wyłania władcę, tak jak obecnie w Rosji, czy Chinach;
    sprawa sukcesji to odrębny temat, dziedziczenie sprawdza się, na razie, w Korei Płn. i chyba nigdzie indziej
  • edytowano grudzień 2022
    Sprawdza się nie w państwach, ale w korporacjach.
    To nowa forma państwa, która nie potrzebuje terenu do istnienia. Wystarczą pieniądze.
  • a co myslicie   o jego parti
    Podziękowali 2Klarcia Elf77
  • Podoba mi się: szkoda, że są tak słabi.
  • Do Solidarnej Polski jest mi póki co bliżej niż do PiS, szczególnie gdy nie ma (znów) wśród nich Gowina, ale większość indetyfikuje ich jako partię rządzącą =PiS. 
    Podziękowali 1zbyszek
  • Ja bym się nie ekscytowała przepowiedniami o Polsce bo każda przepowiednia jest warunkowa, myślicie że będzie nas Bog błogosławił za te czarne marsze, golizne w przestrzeni publicznej, olewanie Kościoła i sakramentów, zapominanie o modlitwie i w "dupiemienie" Bożej miłości i Jego przykazan? Szczególnie tego nie cudzołóż? 
    Podziękowali 2Elf77 Klarcia
  • edytowano grudzień 2022
    Myślę że siedzimy w strukturach grzechu na tyle mocno, że bez Bożej Pomocy się z nich nie uwolnimy. Przecież Bóg o tym wie i pragnie nas z nich wyswobodzić. Praktycznie brakuje nam tylko zaufania Mu. Tak, te przepowiednie są warunkowe. Warunkiem jest nasza ufność. Nie doskonałość, bezgrzeszność, nawet nie pokuta, bo ludzie się tak pogubili, że stracili z oczu jej sens, ale właśnie ufność. Być może braknie czasu byśmy jako naród byli w stanie odpokutować swoje grzechy. Bogu jednak wystarczy, gdy Mu zaufamy.

    edit: A to polega głównie na tym że szczerze uznamy Dobroć Boga. Jego Miłość względem nas. Oraz Wszechmoc i Mądrość, bo niektórzy traktują Wszechmocnego Boga, jakby był bezradny wobec grzechów. Czyli innymi słowy ludzkość pogrążona jest we własnej pysze, którą należy odrzucać aż do skutku.
  • @Biznes Info bez obrazy ale Bóg nie gwałci naszej wolnej woli. Dał nam ją i nie ingeruje w nasze wybory, Łaska jego jest dobrowolnie do przyjęcia, nie jest przymusem, a my jako naród odrzucamy ja i bynajmniej nie chcemy tej całej śpiewki o miłości Bozej. Jako naród chcemy zdrowia i kasy... I pisze to z perspektywy zacofanej Polski B gdzie jeszcze w niedzielę są w miare pełne ławki w Kościele
    Podziękowali 1Klarcia
  • Historia Narodu Wybranego pokazuje jak Bóg realizuje swoje obietnice. Nic na siłę.
    Podziękowali 1Klarcia
  • Ja też chcę zdrowia i kasy :) . A Wolna Wola, podobnie jak pozostałe władze duszy wymaga warunków do rozwoju. Słabość naszej Woli ma swoje przyczyny właśnie w tych otaczających nas strukturach grzechu. Oczywiście Łaska Boża jest do zbawienia koniecznie potrzebna. Żaden człowiek sam się nie zbawi. 

    Prawdopodobnie czekają nas chwile grozy. Wtedy gdy troska o własne życie zagłuszy wszelkie naleciałości związane z grzechem, Polacy szybko przywrócą swój naturalny system wartości oparty na Bogu. Oczywiście ci, którzy opierają swoje życie na wartościach Bożych będą potrafili to zrobić. Niestety ludzi grzesznych z wyboru czeka przerażenie z którym nie będą sobie w stanie poradzić. Dlatego jest to bardzo ważne, aby możliwie wcześnie rozpocząć budowanie swoich relacji z Bogiem i drugim człowiekiem. 
  • Polacy szybko przywrócą swój naturalny system wartości oparty na Bogu.<

    Jak na razie, to podczas pandemii bankrutujący przedsiębiorcy odbierali sobie życie.
    Miernie to widzę.
  • Klarcia powiedział(a):
    Jak na razie, to podczas pandemii bankrutujący przedsiębiorcy odbierali sobie życie.
    Może w Niemczech, bo w Polsce nie bardzo.
    U nas największy wzrost samobójstw był w przedziale 19-24 lata. Jeśli chodzi o przedsiębiorców to było to może kilka, max kilkanaście przypadków.
  • Kilkanaście przypadków, to jednak dużo. W Niemczech bankrutom życie jest nadal miłe.
  • edytowano grudzień 2022
    max kilkanaście, bo spośród 40 dorosłych ilu może być przedsiębiorcami, a ilu pracownikami... To nie Japonia czy USA gdzie w okresie kryzysu wyskakiwano z okien.
  • Obawiam się, ze dopiero się zacznie wraz z nowym rokiem 
  • Raczej nie, Polacy to twardy i przedsiębiorczy naród. Niewiele co jest nas w stanie złamać. Oczywiście zawsze będą ludzie ze skłonnościami samobójczymi, ale to raczej ci dla których każdy powód jest dobry. Bardziej o młodzież należy się bać, bo mają bardzo mieszane w głowach i przez to tracą sens życia.
    Podziękowali 2Klarcia Agmar
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.