Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Dziś 66 rocznica urodzin Jacka Kaczmarskiego

Jaka jest Wasza ulubiona jego piosenka?

Mi zawsze pierwsza przypomina się ta:
«1

Komentarz

  • Jest ich tyle że trudno wybrać
  • Tomasz powiedział(a):
    Egzaltowane pioseneczki. 

    rozszyfrowałem cię. Tobie się po prostu nudzi, jesteś prowokator
    Podziękowali 1Joannna
  • ale Pioszo jako stary komuch i dawny żołnierz LWP oraz fan mordercy Jaruzela podziękował szczerze, w tym jest lepszy od ciebie :-)
  • nie musi zachwycać, nie ma takiego obowiązku, SDM lubiłem ale dawne.
  • Tomasz powiedział(a):
    Prayboy powiedział(a):
    Tomasz powiedział(a):
    Egzaltowane pioseneczki. 

    rozszyfrowałem cię. Tobie się po prostu nudzi, jesteś prowokator
    Cóż. Mnie akurat twórczość J. Kaczmarskiego nie zachwycała i nie zachwyca. Z nurtu gitarkowego wolałem SDM. 
    inny nurt, SDM śpiewało głównie Stachurę, reszta to turystyczne piardy,  on pisał świetne teksty odnoszące się do znanych dzieł malarskich, np. Kanapka z człowiekiem i wiele innych. Trudno porównywać te dwie rzeczy. Możesz raczej zestawiać go z Gintrowskim (którego np. wolę od Kaczmarskiego, albo z Kelusem.
  • Prayboy powiedział(a):
    ale Pioszo jako stary komuch i dawny żołnierz LWP oraz fan mordercy Jaruzela podziękował szczerze, w tym jest lepszy od ciebie :-)
    nie, po prostu wolę Kelusa,
    egzaltacja mnie razi
    :)
  • o, i to jest argument

  • edytowano marzec 2023
    każdy widzi co chce, to nie egzaltacja ale szczerość. Prawo i przywilej artysty.
    Ekstaza św. Teresy Berniniego to dopiero egzaltacja
  • e tam wilki, wolę inne, wilki są oklepane poza tym to zrzyna z Wysockiego.
  • nie mam takich doświadczeń, grałem w liceum w kapeli hardcore punk w Jarocinie, inny target
  • Tomasz powiedział(a):
    Słuchałem Dead Kennedys i Toy dolls. 
    To pierwsze to druga płyta czarna :-) po Stonesach
  • edytowano marzec 2023
    Jakoś nie umiem patrzeć na niego inaczej niż jak na kata i oprawcę domowego. Jego stosunek do żony i córki stanowczo przekreśla jego artystyczne dokonania.
    A może te artystyczne dokonania to po prostu było tak, że wstrzelił się w dobrą koniunkturę dla niego.

  • kociara powiedział(a):
    Jakoś nie umiem patrzeć na niego inaczej niż jak na lata i oprawcę domowego. Jego stosunek do żony i córki stanowczo przekreśla jego artystyczne dokonania.
    A może te artystyczne dokonania to po prostu było tak,.że.wstrzelil się w dobrą koniunkture dla niego 

    Co za antysemityzm
  • edytowano marzec 2023



  • Tomasz powiedział(a):
    kociara powiedział(a):
    Jakoś nie umiem patrzeć na niego inaczej niż jak na lata i oprawcę domowego. Jego stosunek do żony i córki stanowczo przekreśla jego artystyczne dokonania.
    A może te artystyczne dokonania to po prostu było tak,.że.wstrzelil się w dobrą koniunkture dla niego 

    A na koniec wpadł w ręce bioenergonaciągacza, który jego wyleczalny nowotwór „leczył” alternatywną kiszonką z czosnku. Stracił majątek i życie. 
    Majątek stracił a życie odzyskał bo nawrócił się i wyspowiadał przed śmiercią.
  • kociara powiedział(a):
    Jakoś nie umiem patrzeć na niego inaczej niż jak na lata i oprawcę domowego. Jego stosunek do żony i córki stanowczo przekreśla jego artystyczne dokonania.
    A może te artystyczne dokonania to po prostu było tak,.że.wstrzelil się w dobrą koniunkture dla niego 

    To zapewne chodzisz na wystawach plecami do obrazów Caravaggia.
  • kociara powiedział(a):
    Jakoś nie umiem patrzeć na niego inaczej niż jak na lata i oprawcę domowego. Jego stosunek do żony i córki stanowczo przekreśla jego artystyczne dokonania.
    A może te artystyczne dokonania to po prostu było tak,.że.wstrzelil się w dobrą koniunkture dla niego 

    Jednak śpiewał trochę lat i na więcej niż jeden temat.
  • edytowano marzec 2023
    Pytaj Kociary, znam artystów, to egoiści i sukinsyny , czasem do końca, czasem się ogarniają...jak wszyscy ludzie zresztą.
    A co jeśli wynalazca koła bił żonę maczugą po głowie?
    Będzie kociara jeździć autem z kwadratowymi kołami, jak ludki na wyspach nonsensu w Tytusie?
    Co innego oszuści, np. wywaliłem książki Lanca Armstronga w których się zarzekał że jest czysty, po tym jak mu udowodniono doping. Kaczmarski w żadnej piosence nie śpiewał o sobie jako o ideale. Nie był też celebrytą. 


  • Prayboy powiedział(a):
    Pytaj Kociary, znam artystów, to egoiści i sukinsyny , czasem do końca, czasem się ogarniają...jak wszyscy ludzie zresztą.
    A co jeśli wynalazca koła bił żonę maczugą po głowie?
    Będzie kociara jeździć autem z kwadratowymi kołami, jak ludki na wyspach nonsensu w Tytusie?
    Co innego oszuści, np. wywaliłem książki Lanca Armstronga w których się zarzekał że jest czysty, po tym jak mu udowodniono doping. Kaczmarski w żadnej piosence nie śpiewał o sobie jako o ideale. Nie był też celebrytą. 


    Oesu
    To jest dopiero gimbaza.
    Serio.
    Stwierdziłam fakt i napisałam,jakie mam odczucia wobec tego artysty. 
    Natomiast Twoja reakcja jak zawsze,na wyrost, przesadzona, nieadekwatna i głównie personalna
    Ty serio chłopie masz jakiś problem. 
  • edytowano marzec 2023
    Kociara, jest w Warszawie znany lekarz który katował żonę, skrzypaczkę, przez lata.
    Co zrobisz jak cię przypadkiem zacznie leczyć.
    Tak, Lidzie chodzące ideały.
    Zwłaszcza Stuhr.
  • edytowano marzec 2023
    Tomasz powiedział(a):
    Coś ci to przypomina?


    Jasne, klasyka. A Kalina to świetny rzeźbiarz. 
  • edytowano marzec 2023
    Ból dupy u wielu, że jest ten pomnik, wiem.
  • Bardzo dobrze, trzeba ochraniać przed swołoczą.
  • Jesteś monotematyczny
  • No ty na ma pewno nie zobaczysz bo za daleko i wzrok nie sięga. Ani umysł.
  • Tomasz powiedział(a):
    Prayboy powiedział(a):
    Najlepiej byłoby rozebrać to barachło. Po utracie władzy przez PiS będzie to możliwe. 
    Niech zostanie. Inaczej ludzie nie uwierzą, do czego PiS był zdolny.
  • Wilfrid powiedział(a):
    Tomasz powiedział(a):
    Prayboy powiedział(a):
    Najlepiej byłoby rozebrać to barachło. Po utracie władzy przez PiS będzie to możliwe. 
    Niech zostanie. Inaczej ludzie nie uwierzą, do czego PiS był zdolny.
    Fakt, powinni zamiast niego postawić pomnik zdrajcy i jego kompanów, na wieczną hańby pamiątkę. 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.