Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Spadająca Gwiazda, czyli ile kosztuje patriotyzm

Przyznam że jestem zdegustowany tą sprawą. Co myslicie?
«1

Komentarz

  • Nie wiem czy wiem dość dużo by się odnosić. Razi Cię sam fakt odszkodowania czy wysokość żądania lub ostatecznie zasądzonej kwoty?
  • wszystko
  • hm, nie słyszałem by się wjakikolwiek sposób ześwinił,
    więc za całe owocne i uczciwe życie, należy mu się 
    Podziękowali 1Klarcia
  • Sąd zasądził określoną kwotę i trudno z tym dyskutować. Niesłuszne uwięzienie jest nadużyciem władzy państwa i należy się za nie odszkodowanie. Oczywiście możemy mieć zastrzeżenia do faktu, że z naszych podatków będą wypłacone pieniądze za winy komunistów, ale skoro III RP jest kontynuacją PRL, to takie są tego konsekwencje.
    Podziękowali 1Klarcia
  • Nie jest to człowiek z mojej bajki, ale uważam, że w obliczu powszechnego złodziejstwa obecnej ekipy, to akurat pan Gwiazda jest i był uczciwym człowiekiem i niech chociaż na te stare lata ma łatwiej i lepiej.
  • edytowano marzec 2023
    Przypomnę, że Anna Walentynowicz musiała w ZUSie wykłócać się o parę groszy emerytury bo tyle lat siedziała w więzieniach, że jej się nie należała.
    Nie dbamy o swoich bohaterów, a jednocześnie dziwimy się, że chcą pieniądze za swoją ciężką i ryzykowną pracę dla Ojczyzny. Przykre

    Podobna mentalność daje znać przy okazji nielegalnego kopiowania katolickich filmów czy muzyki.
    - No przecież chodzi o oto, aby jak najwięcej ludzi się nawróciło
    - No dobrze, ale z czego twórcy takich filmów mają żyć ?
  • Nie rozumiem dlaczego wątek ma taki tytuł. Akurat ten człowiek pozostał wierny swym ideałom.
  • Dlatego że uważam że za patriotyzm nie powinno się brać pieniądzy.
  • Prayboy powiedział(a):
    Przyznam że jestem zdegustowany tą sprawą. Co myslicie?
    Uważam, że jest to O.K.
    Zarówno Anna Walentynowicz, jak i małżeństwo Gwiazda żyli w biedzie. 
    P. Andrzej i Joanna z tego "niewiele" pomagali ludziom Solidarności, którzy byli w jeszcze gorszym od nich położeniu.
    Obecnie są już starzy i schorowani - za wybitne zasługi w działalności na rzecz przemian demokratycznych w Polsce należy im się godny schyłek życia. Do niedawna jeszcze, podobnie jak i A. Walentynowicz, brakowało im pieniędzy na leczenie.
    Podziękowali 1beatak
  • Ale czy takich ludzi nie było więcej? 
  • Prayboy powiedział(a):
    Ale czy takich ludzi nie było więcej? 
    Takich jak Walentynowicz i małżeństwo Gwiazda, było niewielu. Już chyba nie żyją.
    Nie może być tak, aby ludzie ogromnego formatu typu ww. żyli w biedzie, a ci, którzy podeptali wyznawane wcześniej ideały i obecnie działają na szkodę Polski, mieli się doskonale.
  • edytowano marzec 2023
    O właśnie!
    My tych anonimowych bohaterów nawet nie szukamy. Zwłaszcza ich koledzy Tusk Kaczyński i inni
    Wielu zostało wypchniętych za granicę w latach 80tych, bez grosza, bez znajomości języka. Anna Walentynowicz mówiła z nazwiska o kogo chodzi.
    Ci co zostali potraciło pracę, czasem zdrowie.
    Podziękowali 1Klarcia
  • zbyszek powiedział(a):
    O właśnie!
    My tych anonimowych bohaterów nawet nie szukamy. Zwłaszcza ich koledzy Tusk Kaczyński i inni
    Wielu zostało wypchniętych za granicę w latach 80tych, bez grosza, bez znajomości języka. Anna Walentynowicz mówiła z nazwiska o kogo chodzi.
    Ci co zostali potraciło pracę, czasem zdrowie.
    Na temat wypychania z granicę, wiem sporo z własnego doświadczenia.
    Jednak myśmy (polityczna emigracja) nie mając pieniędzy - można było wymienić tylko 25 DM czy Dolarów na osobę - nie znając języka, dzięki pomocy "tubylców"  źle nie mieliśmy.
    Znacznie gorzej mieli pozostający w kraju, którzy na układy z nową władzą nie poszli.
    Podziękowali 1jan_u
  • Prayboy powiedział(a):
    Ale czy takich ludzi nie było więcej? 
    Tej rangi zaangażowania i krzywd nie było wiele.
    Trochę zaskakuje mnie Twój fundamentalny sprzeciw.

  • jan_u powiedział(a):
    Prayboy powiedział(a):
    Ale czy takich ludzi nie było więcej? 
    Tej rangi zaangażowania i krzywd nie było wiele.
    Trochę zaskakuje mnie Twój fundamentalny sprzeciw.

    Dlaczego niepodległe państwo Polskie ma odpowiadać za przestępstwa które popełniali ludzie służący sowietom. Tego nie rozumiem i temu się sprzeciwiam. 

  • To zrób ruch na rzecz odebrania majątków komunistom i przekazania ich ofiarom.
    Powodzenia
    Podziękowali 1Klarcia
  • Nie jestem posłem
  • Prayboy powiedział(a):
    Dlaczego niepodległe państwo Polskie ma odpowiadać za przestępstwa które popełniali ludzie służący sowietom. Tego nie rozumiem i temu się sprzeciwiam. 

    Choćby na tej samej zasadzie, jak to, że Niemcy mają płacić odszkodowania za zbrodnie popełnione przez inny system. I to w sytuacji, gdy już zbrodniarze nie żyją.
    Polskie państwo powinno zaopiekować się wszystkimi ofiarami komunistycznych represji; nie tylko tymi ze świecznika.
  • Ale Niemcom tego systemu nikt siłą nie narzucał. Wybrali go sami. My dostaliśmy PRL na rosyjskich bagnetach, dlaczego mam za to płacić.
  • Prayboy powiedział(a):
    Ale Niemcom tego systemu nikt siłą nie narzucał. Wybrali go sami. My dostaliśmy PRL na rosyjskich bagnetach, dlaczego mam za to płacić.
    Serio tak Ci przeszkadza, że z Twoich podatków idzie jakiś procent na tak zasłużoną osobę jak Gwiazda, podczas gdy totalnie nie przeszkadza Ci złodziejstwo obecnej władzy? 
  • Władza nie jest złodziejami..Dowody proszę.
    Podziękowali 1Klarcia
  • Prayboy powiedział(a):
    Władza nie jest złodziejami..Dowody proszę.
    Chyba żartujesz. Serio?
  • Tak, poproszę dowody, sądowe najlepiej. Coś ci ukradli? 
  • Mnie okradają z kilku stów miesięcznie. Żadna z ekip rządzących nie skorygowała prawa, że jednoosobowa działalność gospodarcza nie wlicza się do dodatku stażowego jak się zacznie pracować na etat. Harowałem ponad 20 lat na JDG i jestem traktowany jakbym nigdy nie pracował, a pracodawca korzysta z mojego doświadczenia i wiedzy.
    Podziękowali 1beatak
  • edytowano marzec 2023
    Prayboy powiedział(a):
    Władza nie jest złodziejami..Dowody proszę.
    A to nie Ty twierdziłeś,że np Tusk jest złodziej,  PO to złodzieje?
    Też zdaje się nie dysponowałes żadnymi dowodami a już na pewno tymi wyrokami sądowymi  B)
  • edytowano marzec 2023
    Kłamiesz, nigdy nie twierdziłem że Tusk to złodziej.. nie mówiłem też że PO to złodzieje. Tak, w PO są pojedynczy złodzieje, złapanie na gorącym uczynku przyjęcia łapówki przez członka PO to złodziejstwo.
    Władza obecna to nie złodzieje dowody proszę, co ukradli.
    Podziękowali 1Klarcia
  • To nie kradzież tylko zasilanie finansowe strategicznej spółki. Mylisz pojęcia.
    Podziękowali 1Klarcia
  • Prayboy powiedział(a):
    To nie kradzież tylko zasilanie finansowe strategicznej spółki. Mylisz pojęcia.
    Tak właśnie pisowscy złodzieje nazywają kradzież na olbrzymią skalę.
    Podziękowali 1kociara
  • Dla socjalisty każda marża będzie spekulanctwem i złodziejstwem.
    Podziękowali 2Pioszo54 Klarcia
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.