Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Komentarz

  • Ciekawe czy tym marszem chce upamiętnić 31 rocznicę obalenia rządu Jana Olszewskiego 4 czerwca 1992 roku 

    Podziękowali 2Klarcia Piotr i Kasia
  • Szykujesz łóżko dla demokraty?
    Podziękowali 1Piotr i Kasia
  • Bo Lis ma sporą chałupę, ale nie wszyscy demokraci się zmieszczą.


  • Kilku jeszcze ewentualnie może zamieszkać u Owsiaka.


  • Ładne te domy.
  • Czytałam o tym, strajk wszystkich to się nazywało? Nie poszłabym ze względu na towarzystwo, które to organizuje. Gdyby powstał oddolny, niezależny protest antyrządowy, to bym się zastanowiła ;).
  • paulaarose powiedział(a):
    Czytałam o tym, strajk wszystkich to się nazywało? Nie poszłabym ze względu na towarzystwo, które to organizuje. Gdyby powstał oddolny, niezależny protest antyrządowy, to bym się zastanowiła ;).
    Nie wiem, jak rozumiesz protest niezależny. Ktoś musiałby go zorganizować. Kiedyś (od 2015) był KOD - ale czy można powiedzieć, że on jest niezależny? 
  • @Wilfrid KOD napewno nie był niezależny. Może gdyby zorganizował go ktoś spoza układu Platformy i innych z nimi powiązanymi.
  • paulaarose powiedział(a):
    @Wilfrid KOD napewno nie był niezależny. Może gdyby zorganizował go ktoś spoza układu Platformy i innych z nimi powiązanymi.

    tylko jaki miałby miec cel taki marsz? w dodatku w tym dniu.
    przecież wiadomo że to element kampanii wyborczej PO
    Podziękowali 1Klarcia
  • Bardzo ciężko jest zebrać grupę osób niezależnych, która chce protestować przeciwko rządzącym, tak by nie było tam nikogo związanego z opozycją :smile:

  • @Prayboy To wiadomo, że w tym przypadku jest to robione pod wynik platformy. Jednak gdyby powstał jakiś marsz, który obaliłby rząd PiSu i nie prowadziłby go Tusk, to byłaby ogromna siła społeczeństwa, lecz przy obecnej władzy pewnie nic by to nie dało.
  • @Wilfrid To też racja. Strajk kobiet (którego nie popieram, ale w sumie pasuje mi jako przykład), upadł bo do aborcji doszły postulaty skrajnej lewicy. 
  • 1. Aborcja jest postulatem skrajnej lewicy, w zasadzie nazistów. Pamiętaj, że w Polsce "pełne prawo do aborcji" wprowadził Adolf Hitler.

    2. Strajk kobiet upadł, bo opierał się na kłamstwie. Głoszono, że PiS chce zakazać badań prenatalnych, co było nieprawdą. Dlatego w kolejnych odsłonach zbierała się garstka ludzi.
  • paulaarose powiedział(a):
    @Wilfrid To też racja. Strajk kobiet (którego nie popieram, ale w sumie pasuje mi jako przykład), upadł bo do aborcji doszły postulaty skrajnej lewicy. 

    podobnie będzie i teraz, ten planowany marsz to kontynuacja tzw.błękitnych marszy PO, nie wiem czy pamiętasz ja, to były manifestacje wulgarności, noszenia pluszowych kaczek na szubienicy itp. Mobilizacja twardego elektoratu. 

  • @Prayboy Dla mnie wyborcy PO wydają się być jeszcze twardszym elektoratem niż ci z PiSu, widać to było na facebookowych tablicach niektórych moich znajomych, którzy potrafili dzień w dzień udostępniać antypisowskie posty. A w sukces tego marszu nie wierze, z jednej przyczyny. Raz, że jest organizowany przez PO, a dwa nawet nie patrząc już na to, to nie pójdzie na niego elektorat PiSu.
  • Tusk dla mnie jest niewiarygodny. 
  • edytowano kwiecień 2023
    @DaddyPig Ogólnie w tym przypadku, nie stało się nic złego, że upadł. Czytałam za to wypowiedzi ludzi, którzy popierali tę inicjatywę, dlatego, że zależało im tylko na aborcji, a doszły do tego strajku postulaty innych grup społecznych i ludziom się to nie spodobało, bo nie wiedzieli o co w tym chodzi. 
  • edytowano kwiecień 2023
    DaddyPig powiedział(a):
    1. Aborcja jest postulatem skrajnej lewicy, w zasadzie nazistów. Pamiętaj, że w Polsce "pełne prawo do aborcji" wprowadził Adolf Hitler.

    2. Strajk kobiet upadł, bo opierał się na kłamstwie. Głoszono, że PiS chce zakazać badań prenatalnych, co było nieprawdą. Dlatego w kolejnych odsłonach zbierała się garstka ludzi.
    Ad 1. Precyzyjnie - to wprowadził na terenie Generalnego Gubernatorstwa. I nie dotyczyło to niemieckich kobiet. 
  • Oczywiście, bo aborcja jest narzędziem eksterminacji niepożądanych grup ludności.
    Podziękowali 1Klarcia
  • DaddyPig powiedział(a):
    Oczywiście, bo aborcja jest narzędziem eksterminacji niepożądanych grup ludności.
    To może aborcja tylko dla lewaków? ;)
    Podziękowali 1Klarcia
  • Prayboy powiedział(a):
    paulaarose powiedział(a):
    @Wilfrid To też racja. Strajk kobiet (którego nie popieram, ale w sumie pasuje mi jako przykład), upadł bo do aborcji doszły postulaty skrajnej lewicy. 

    podobnie będzie i teraz, ten planowany marsz to kontynuacja tzw.błękitnych marszy PO, nie wiem czy pamiętasz ja, to były manifestacje wulgarności, noszenia pluszowych kaczek na szubienicy itp. Mobilizacja twardego elektoratu. 

    Ja nie wróżę temu marszowi sukcesu. Ludzie są już zmęczeni. Jest im już wszystko jedno. KOD to była jednak jakaś nowość, a PO się zużyło i nie jest zbyt atrakcyjne.
  • @Wilfrid Platforma jest według mnie niewiarygodna, podobnie jak PiS. Ten marsz nie będzie nic znaczył, elektorat rządzących na niego nie pójdzie, młodzi ludzie to prędzej wyborcy Konfederacji lub Lewicy, a PO miało już swoją szansę.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.