Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Tusk: Chcemy dialogu z Rosją taką, jaka ona jest

Komentarz

 • edytowano czerwca 2023
 • Czy już dzwoniła do was Anna Applebaum, aby odciąć się od filmu i ratować reputację jej męża?

  Nie? Może jeszcze zadzwoni.


 • Mogliby jechać do tej Rosji, czuliby się lepiej. 
 • Dla równowagi warto napisać, że Kaczyński w latach 90 spotykał się z rosyjskim szpiegiem. Może powinien to wyjaśnić?
  https://resetobywatelski.pl/biesiady-kaczynskiego-z-oficerem-kgb/
 • > Kaczyński w latach 90 spotykał się z rosyjskim szpiegiem

  A dokładnie w końcówce lat 80. Mówi, że na polecenie Wałęsy. Wałęsa zaprzecza. Możesz wybrać, komu wierzysz. Nie zmienia to faktu, że nic z tego nie wynika.
 • DaddyPig powiedział(a):
  > Kaczyński w latach 90 spotykał się z rosyjskim szpiegiem

  A dokładnie w końcówce lat 80. Mówi, że na polecenie Wałęsy. Wałęsa zaprzecza. Możesz wybrać, komu wierzysz. Nie zmienia to faktu, że nic z tego nie wynika.
  Nie, no jeśli Kaczory się spotykały , to nic nie wynika. A jeśli się już spotykali , to na polecenie. Biedne, bezwolne miśki.
 • @DaddyPig Jak Tusk chciał bratać się z Rosją to źle, a jak Kaczyński to dobrze? Chyba obaj powinni mieć świadomość, że to jest wróg. Teraz mogą na starość tam pojechać, kto im zabroni? 
 • Tusk! Kaczyński !Tusk! Kaczyński !
  A Może już czas skończyć tę wojnę ?

  Tą na Ukrainie też

 • edytowano czerwca 2023
  Tylko, że naskakując na Tuska i Kaczyńskiego (i innych polityków), za to, że utrzymywali kontakty dyplomatyczne (i inne) z putinowską Rosją, popełniacie jeden zasadniczy błąd przyjmując, że historia jest zdeterminowana. To znaczy, że skoro wojna się wydarzyła, to znaczyło, że musiała się wydarzyć, bo Rosja to odwieczny wróg i zabory...

   A kto pamięta o tym, że na początku lat 2000 Putin na poważnie interesował się szansami na członkostwo Rosji w NATO, a przez długie lata myślał o czymś w rodzaju "Europy od Lizbony po Władywostok?". Moim zdaniem szanse na wciągnięcie Rosji do zachodniej strefy wpływów do pewnego momentu (moim zdaniem jeszcze gdzieś do 2010/2012 roku) były i uważam, że słusznym były wszelkie działania podejmowane w tym kierunku.  Być może gdyby nie one, izolowana na arenie międzynarodowej Rosja uderzyłaby na Ukrainę (czy inne kraje) jeszcze wcześniej.

  A jednocześnie słuszne było ograniczone zaufanie i zbrojenia/dywersyfikacja źródeł energii - tu owszem, można było zrobić zdecydowanie więcej, ale to nie brak chęci był przeszkodą, ale zdolności.
 • Coralgol powiedział(a):
  a przez długie lata myślał o czymś w rodzaju "Europy od Lizbony po Władywostok?".
  Pod protektoratem rosyjskim rzecz jasna.

  Putin to stary KGBista. Myśli jak KGBista, postępuje jak KGBista i ocenianie go po tym co powiedział pod publiczkę jest wiarą myszy, że kot przeszedł na wegetarianizm.
 • > Tusk chciał bratać się z Rosją to źle

  On nie chciał się bratać, ale uczynić z Polski Kraj Nadwiślański jak z czasów zaborów, z Putinem w charakterze cara. I aktywnie do tego dążył jako premier.

  Tworzenie symetrii ze spotkaniem Kaczyńskiego z lat 80, kiedy nie miało to na nic wpływu, to zupełnie nieporozumienie.
 • > Biedne, bezwolne miśki.

  Rozumiem, że nabijasz się z artykułu Tomasza Piątka, który właśnie taki scenariusz przedstawia. Dodajmy, że bazuje na autobiografii Kaczyńskiego, którą można kupić w księgarniach.
 • @DaddyPig To teraz można Tuska wysłać do Rosji, niech tam posiedzi, moze mu się spodoba. 
 • A tak przy okazji, też sobie tę książkę właśnie kupiłem.


Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.