Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Jeffrey Sachs dziś

edytowano czerwiec 2023 w Polityka
postać tę obserwuję od niedawna, z ciekawości związanej po części z transformacją lat 90-tych
a po części przez jego wypowiedzi dotyczące spraw bieżących - Nord Stream-u, wojny na Ukrainie;
bezpośrednim impulsem jest artykuł z realclearpolitics.com

Jeffrey Sachs, Elite Apostate

Przez Charlie Tidmarsh
20 czerwca 2023 r

https://www.realclearbooks.com/articles/2023/06/20/jeffrey_sachs_elite_apostate_941486.html

opisano w nim człowieka, który miał wszelkie dane, by zostać w elicie globalistycznej 

ale dokonuje apostazji, zadając proste pytania

po co?
w jakim celu?

mówiąc

"nie rozumiem"

Jest mi to bliskie, gdyż jedyna odpowiedź na pytanie "po co?" elity i twórcy systemu finansowego starają się zepsuć świat
i uczynić go gorszym miejscem do życia, także dla swoich następców,
to żądza władzy i pieniądza.

Podziękowali 1Berenika

Komentarz

 • Sachs: Geneza wojny na Ukrainie

  jeffrey Sachs, jeden z autorów „terapii szokowej” w Polsce i Rosji, a także doradca prezydentów Gorbaczowa, Jelcyna i Kuczmy, szczegółowo przedstawił proces przygotowania obecnego konfliktu zbrojnego między Stanami Zjednoczonymi a Rosją na terytorium Ukrainy.

  Według niego plan okrążenia Rosji nowymi państwami członkowskimi NATO pojawił się w amerykańskiej kwaterze głównej nie później niż w połowie lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku, a najprawdopodobniej w 1992 roku. W tym czasie amerykański kompleks wojskowo-przemysłowy podjął strategiczną decyzję o odizolowaniu i wyparciu Rosji z regionu Morza Czarnego.


  https://myslpolska.info/2023/11/06/sachs-geneza-wojny-na-ukrainie/

 • edytowano 6 styczeń

  Polityka zagraniczna USA to oszustwo zbudowane na korupcji

  $ 1,5 biliona nakładów wojskowych każdego roku to oszustwo, które wciąż daje — kompleksowi wojskowo-przemysłowemu i znawcom Waszyngtonu —, nawet gdy zubaża i zagraża Ameryce i światu.

  Z pozoru polityka zagraniczna USA wydaje się całkowicie irracjonalna. USA wdają się w jedną katastrofalną wojnę po drugiej - Afganistan, Irak, Syria, Libia, Ukraina i Gaza. W ostatnich dniach USA są globalnie odizolowane, popierając ludobójcze działania Izraela przeciwko Palestyńczykom, głosując przeciwko rezolucji Zgromadzenia Ogólnego ONZ w sprawie zawieszenia broni w Gazie popartej przez 153 kraje z 89% światowej populacji, w przeciwieństwie do Stanów Zjednoczonych i 9 małych krajów z mniej niż 1% światowej populacji.

  W ciągu ostatnich 20 lat każdy główny cel polityki zagranicznej USA zawiódł. Talibowie powrócili do władzy po 20 latach amerykańskiej okupacji Afganistanu. Irak po Saddamie stał się zależny od Iranu. Prezydent Syrii Bashar al-Assad pozostał u władzy pomimo CIA próbuje go obalić. Libia popadła w przedłużającą się wojnę domową po tym, jak dowodzona przez USA misja NATO obaliła Muammara Kaddafiego. Ukraina została rozbita na polu bitwy przez Rosję w 2023 r. Po tym, jak USA potajemnie zawarł porozumienie pokojowe między Rosją a Ukrainą w 2022 r.

  Pomimo tych niezwykłych i kosztownych klęsk, jedna po drugiej, ta sama obsada postaci pozostaje na czele amerykańskiej polityki zagranicznej od dziesięcioleci, w tym Joe Biden, Victoria Nuland, Jake Sullivan, Chuck Schumer, Mitch McConnell i Hillary Clinton.


  Zagadkę rozwiązuje się, uznając, że amerykańska polityka zagraniczna wcale nie dotyczy interesów narodu amerykańskiego. Chodzi o interesy osób z Waszyngtonu, które ścigają wkład kampanii i lukratywne miejsca pracy dla siebie, personelu i członków rodziny. Krótko mówiąc, polityka zagraniczna USA została zhakowana przez wielki pieniądz

  Każdy oddział wykorzystuje władzę publiczną do prywatnych korzyści poprzez wykorzystywanie informacji poufnych, natłuszczone przez wkład kampanii korporacyjnych i nakłady lobbingowe. Co ciekawe, dział przemysłu zdrowotnego rywalizuje z działem polityki zagranicznej jako niezwykłe oszustwo finansowe. Nakłady zdrowotne w Ameryce wyniosły zdumiewające $ 4,5 bln w 2022 r., Czyli około $ 36 000 na gospodarstwo domowe, co jest zdecydowanie najwyższym kosztem zdrowia na świecie, podczas gdy Ameryka zajęła pozycję w rankingu około 40. na świecie wśród narodów w oczekiwanej długości życia. Nieudana polityka zdrowotna przekłada się na bardzo duże pieniądze dla branży zdrowotnej, podobnie jak nieudana polityka zagraniczna przekłada się na ogromne dochody kompleksu wojskowo-przemysłowego

  całość

  https://www.commondreams.org/opinion/corruption-of-us-foreign-policy

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.