Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Tylko świnie siedzą w kinie

edytowano wrzesień 2023 w Ogólna
Leni Riefenstahl

tylko takie skojarzenie mi się nasuwa

Już w ten piątek do kin wchodzi najnowszy antypolski film Agnieszki Holland, w którym nie tylko atakuje ona polskie służby, ale posunęła do plugawych kłamliwych obrazów. Porównuje na przykład Straż Graniczną do niemieckich faszystów z czasu II wojny światowej, a na domiar rzekome popchnięcie ciężarnej kobiety na drut kolczasty. Takie kłamstwa i obrazy wprost wpisują się propagandę Kremla.

https://www.fronda.pl/a/Po-prostu-obrzydliwe-W-filmie-Holland-SG-rzekomo-rzuca-kobiete-w-ciazy-na-drut-kolczasty-Wideo,220656.html

Podziękowali 4zbyszek Joannna Ka.tka. Kazio
«134

Komentarz

  • edytowano wrzesień 2023
    Oglądałem "Sound of freedom" - warto
    Nie będę pisał co myślę bo dopiero wszedł na ekrany.
    Podziękowali 2Prayboy Joannna
  • Scena z termosem to jakiś obłęd.

  • Ja też oglądałam "Sound of freedom" i chociaż mnie zmiażdżył, to też uważam, że warto.

  • Tak sobie pomyślałem, że wszystkie termosy, które mam w domu ( a mam ich trochę, bo dzieci noszą obiady i herbatę do szkoły), mają po prostu stalowe wkłady, 0 szkła w środku. Ale na podróż po lasach oczywiście bierze się szklany.
    Podziękowali 1Ka.tka.
  • W kampanii wyborczej wypuszczono film do kin, który jednoznacznie opowiada się po którejś ze stron.
    Przecież to nie jest ustawka, ale w ogóle nie
  • Pomóżcie mi zrozumieć. Serio, szczerze, i bez epitetów pod moim adresem proszę. Ja nie zamierzam ich używać.

    Prawdopodobnie, jak większość ludzi, w tym ja, nie widzieliście tego filmu i nie byliście na granicy polsko-białoruskiej w ostatnim okresie, a przynajmniej nie w strefie zamkniętej. 

    Jesteście przeciwko filmowi, ponieważ:

    1. uważacie, że polskie służby nigdy nie zrobiły niczego złego i bezprawnego wobec osób nielegalnie przekraczających granicę (mimo wielu relacji świadków oraz materiału dowodowego wyroków sądów, które zapadły w sprawie nielegalnych pushbacków)

    2. uważacie, że póki trwa wojna hybrydowa Putina i Łukaszenki z Polską należy nagłaśniać wyłącznie pozytywne aspekty działań polskich władz i służb (strzeżenie granicy, ograniczanie migracji u źródła, legalne deportacje, odpieranie agresywnych osób) i pomijać milczeniem wszystko, co złe. Wszelka krytyka i ujawnianie aspektów negatywnych, działań niemoralnych i bezprawnych, uderza w polską rację stanu i służy Łukaszence i Putinowi.

    ???
  • Po prostu fabuła tego filmu jest całkowicie zmyślona. Autorzy ani razu nie pytali Straży Granicznej, jak było naprawdę.
  • Podobno pytali i przeprowadzili wywiady ze strażnikami. Zapewne anonimowo, bo oficjalne stanowisko SG jest znane.
    Zresztą z tego, co czytałam, Straż wcale nie jest przedstawiona w filmie jednoznacznie.
    Straż będzie miała też okazję, a nawet obowiązek, wypowiedzieć się w tej sprawie
    https://hudoc.echr.coe.int/eng#{%22itemid%22:[%22001-224548%22]}
  • Ktoś już obejrzał i może zrecenzować "Zieloną granicę"?
  • Wilfrid powiedział(a):
    Ktoś już obejrzał i może zrecenzować "Zieloną granicę"?

    Za wcześnie o to pytać, porządni Polacy raczej nie będą płacić za oglądanie antypolskiego paszkwila, osobiście chętnie obejrzę jak pojawi się gdzieś za darmo bo nie mam zamiaru żeby ten film zarobił coś ode mnie.
    Jedynie forumowe antypisiorki typu kociarka czy Colargol zapłacą za obejrzenie tego filmu i wiadomo jaką recenzcję napiszą - antypisowską. Chcesz na tym polegać ?
    Podziękowali 1Zuzapola
  • Hamal powiedział(a):
    Jedynie forumowe antypisiorki typu kociarka czy Colargol zapłacą za obejrzenie tego filmu i wiadomo jaką recenzcję napiszą - antypisowską. Chcesz na tym polegać ?
    Chcę wiedzieć, czy to jest dobry film po prostu.
  • Wilfrid powiedział(a):
    Hamal powiedział(a):
    Jedynie forumowe antypisiorki typu kociarka czy Colargol zapłacą za obejrzenie tego filmu i wiadomo jaką recenzcję napiszą - antypisowską. Chcesz na tym polegać ?
    Chcę wiedzieć, czy to jest dobry film po prostu.
    Pod względem artystycznym filmy Eisensteina oraz Riefenstahl były doskonałe. 
  • > Podobno pytali i przeprowadzili wywiady ze strażnikami. Zapewne anonimowo, bo
    > oficjalne stanowisko SG jest znane.

    Czyli z nikim nie rozmawiali.
  • > czy to jest dobry film po prostu.

    Na pewno dobry dla Łukaszenki i Putina. Sceny, kiedy polscy żołnierze wrzucają ciężarną kobietę w drut kolczasty, albo podają uchodźcy termos ze zbitym szkłem w środku będą na pewno chętnie wspominane w ich propagandzie.
  • A tu można obejrzeć "Heimkehr", czyli "Zieloną granicę" z 1941 roku.

    https://archive.org/details/1941-Heimkehr
  • Kolejna scena - żołnierze piją alkohol na służbie. To się nadaje na pozew.


    Podziękowali 1Joannna
  • A tu polski żołnierz.


  • to jest kadr z tego filmu??? :o
  • Wilfrid powiedział(a):
    Ktoś już obejrzał i może zrecenzować "Zieloną granicę"?
    Jeśli obejrzał to nielegalnie raczej
    Film dopiero wejdzie do kin
    Ciekawe,jakim cudem niektórzy wiedzieli film,skoro był jeden chyba tylko pokaż i to dla spać wąskiego grona
  • Wspaniała darmowa  akcja reklamowa przeprowadzona przez rząd i prawicowych,, dziennikarzy ". Lepszej żaden reżyser nie mógł sobie wymarzyć.
  • DaddyPig powiedział(a):
    A tu polski żołnierz.


    To już skandal
    Podziękowali 1Elf77
  • Prymitywna ta propaganda. Obraza dla widza.
    Podziękowali 1Elf77
  • beatak powiedział(a):
    Wspaniała darmowa  akcja reklamowa przeprowadzona przez rząd i prawicowych,, dziennikarzy ". Lepszej żaden reżyser nie mógł sobie wymarzyć.
    Nic nie rozumiesz. 
  • edytowano wrzesień 2023
    Berenika powiedział(a):
    Prymitywna ta propaganda. Obraza dla widza.
    Pamiętaj że ten film jest przeznaczony na rynek zagraniczny.
  • Prayboy powiedział(a):
    Berenika powiedział(a):
    Prymitywna ta propaganda. Obraza dla widza.
    Pamiętaj że ten film jest przeznaczony na rynek zagraniczny.
    Masz rację, inżynieria społeczna za granicą ma się jeszcze lepiej niż u nas.
  • DaddyPig powiedział(a):
    A tu polski żołnierz.


    To Norton z Więźnia Nienawiści
  • Berenika powiedział(a):
    Prayboy powiedział(a):
    Berenika powiedział(a):
    Prymitywna ta propaganda. Obraza dla widza.
    Pamiętaj że ten film jest przeznaczony na rynek zagraniczny.
    Masz rację, inżynieria społeczna za granicą ma się jeszcze lepiej niż u nas.
    Że polskie władze to faszyści ciągnie się od zamachu majowego. Komintern dostał polecenie tak mówić i do dzisiaj nic się nie zmieniło. Holland jest tu bardzo zdyscyplinowana
    Podziękowali 1Berenika
  • Prayboy powiedział(a):
    beatak powiedział(a):
    Wspaniała darmowa  akcja reklamowa przeprowadzona przez rząd i prawicowych,, dziennikarzy ". Lepszej żaden reżyser nie mógł sobie wymarzyć.
    Nic nie rozumiesz. 
    To raczej Ty nic nie rozumiesz. 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.