Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Wybory 2023

1356745

Komentarz

  • @Chaber Ależ ja w pełni rozumiem, bo jestem kobietą i wiem jakie jest ryzyko kontaktow fizycznych poniżej 18 i wiem, że rodzicom może się to nie podobac, a są i tacy co powiedzą o antykoncepcji i rób co chcesz. Co dom, to obyczaj. 

    I mimo wszystko, z niechęcią do tych czasów, uważam, że są czasami zbyt demonizowane. Kiedyś była lepsza normalność? I nadal uważam, że Polska to mimo wszystko kraj europejski, unijny i nawet jakby doszło do takiego absurdu, to sprawa jest do ogarnięcia. 
  • paulaarose powiedział(a):
    @Chaber Oczywiście, że można być jedynakiem i być olewanym, ale najwyraźniej tam dzieci też były olewane jak wagarowały i matce było ciężko. Ja nie wyobrażam sobie żyć w tak licznej rodzinie, mimo sympatii do rodzin wielodzietnych. 
    Bo nie masz osobistych doświadczeń z życiem w licznej rodzinie, dlatego do głosu dochodzą stereotypy i przekonania wywnioskowane na podstawie tego, co znasz, które mogą być błędne. Umysł nie znosi pustki, jak czegoś nie wie, to sobie to układa z poprzednio poznanych informacji. 

    Dlatego właśnie fora i dyskusje są potrzebne, żeby poszerzać horyzonty, mieć więcej materiału do wyrobienia opinii. 
  • edytowano czerwiec 2023
    @Chaber edit, dodam tylko, że świat nie jest katolicki i to, że organizacje mają swoje zdanie na takie tematy mnie nie dziwi. 
  • paulaarose powiedział(a):
    ... I nadal uważam, że Polska to mimo wszystko kraj europejski, unijny i nawet jakby doszło do takiego absurdu, to sprawa jest do ogarnięcia. 
    Paula, cały czas gdzieś u ciebie przebija jakieś takie stawianie Polski w złym świetle.
    Ludzie źli, pracodawcy źli, żmije, kombinatorzy, oszuści. No dobra, urzędnicy profesjonaliści. Ale ogólnie to kicha. Smutne to.

    A co do odbierania dzieci, poczytaj, jak to jest na zachodzie, w Niemczech, UK, Norwegii. Konsul Kowalski, Kamila Gryn. Media rozdmuchują, ale tam jest naprawdę o wiele gorzej. A my, jaskiniowcy, dążymy do tej "cywilizacji". 
    Podziękowali 1Elf77
  • @Chaber Nie wiem jakby wyglądało moje życie gdybym żyła w takiej rodzinie i ci z licznej też nie wiedzą jakby wyglądało życie w mojej i posługują się stereotypami.

    Masz rację, że to przez brak takich doświadczeń, ale w sumie też nie każdy lubi duże skupiska ludzi, raz na jakiś czas jest fajnie, ale na codzień to nie dla mnie, ale to z racji modelu rodziny. 
  • edytowano czerwiec 2023
    @Chaber Zachód moim zdaniem jest demonizowany, są ludzie, którzy wyjechali i mówią, że żyje się im lepiej w Polsce. Polska nie jest idealna, ma też dobre strony, nie mówię, że nie. O ludziach mówiłam ogólnie, powiedzmy sobie szczerze, nawet Jezus mówił "i wy choć źli jesteście". Grzech zrobił swoje
  • edytowano czerwiec 2023
    @Chaber Dużo ludzi w moim wieku mnie rozumie. Nie jesteśmy narodem samym złych ludzi, ale no powiedzmy sobie szczerze, bez powodu ludzie nie emigrowali, nie czuli się zranieni przez państwo. Ja jakiś czas temu walczyłam z zusem, moi znajomi mieli problem jak ja z byle jaką praca. Spójrz jacy są dzisiejsi nastolatkowie w szkołach a potem studenci na takich kierunkach jak prawo, ludzie sami się na to skarżą. Kiedyś też tacy byli, ale kiedyś nie zylam, więc wiem ile zła mnie spotkało i moich również poranionych znajomych. Oczywiście spotkałam też miłych ludzi, którzy będąc mi obcy, modlili się nade mna, dali jakieś wsparcie i narazie są mili i mam rodzinę, która lubię więc tragedii nie ma. 
  • Łagodzisz, tłumaczysz, że nie wszyscy źli.

    Ale za chwilę gdzieś tam w twojej wypowiedzi znów pojawi się ten sam motyw. Myślę, że to głęboko w Tobie tkwi, i może warto te swoje przekonanie jakoś przepracować. 
  • @Chaber Wielu ludzi rozumie o co mi chodzi z Polską i dogadujemy się bez problemu. Ludzie nie są dobrzy z natury, ale przez swoje maniery bywają w porządku i tak jest wszędzie i to jest chyba sprawa, którą każdy rozumie. 
  • @Chaber Tak jak Ty powinnaś przepracować swoje męczenie ludzi, że są egoistami, bo nie chcą umierać za kraj. I nie pisze tego obraźliwie. 
  • Nikogo nie męczę. Uważam, że nie jest fair korzystać z poświęceń innych, poprzednich pokoleń, a samemu nie dawać nic od siebie, żyć sobie dostatnio za granicą, jeździć na egzotyczne wycieczki i nie czytać wiadomości, żeby przypadkiem się do świadomości nie przebiło, że w kraju znów najeźdźcy zamordowali cywilów. 
  • @Chaber To wystaw swoje dzieci na wojnę, niech jadą na Ukrainę nawet ratować cywilów. Sama pisałas, że je byś oszczędziła, mimo że nie są lepsze od dorosłych i emerytów. 
  • @Chaber - Twój stosunek do państwa jest mocno toksyczny. Tak jakby każdy z nas rodził się z jakimś długiem. A państwo jest dla ludzi, a nie odwrotnie.
    Podziękowali 1hipolit
  • Nie chciałam cie urazić, ale nie wierzę w dobre intencje ludzi, którzy tak ochovzo chcą oddawać życie za kogoś kogo nie znają, w sytuacji teoretycznej. W praktyce bym to rozumiała, bo uruchamia się człowieczeństwo, które, UWAGA! dostrzegam. 
  • Ja nie piszę o państwie, tylko ojczyźnie. To wszystko pisałam już na tamtym wątku. Nie będę powtarzać.
    Podziękowali 1Elf77
  • @Chaber Miej swoje zdanie, ale juz byli ludzie, którzy mówili o miłości bliźniego, walce, a potem wychodziło klasycznie. Dobroć udowadnia się w praktyce i posłudze modlitewnej. 
  • @Chaber

    Ojczyzna także, jest dla ludzi i jest wspólnotą ludzi przede wszystkim. Nie odwrotnie.
    Podziękowali 1paulaarose
  • @Coralgol Dokładnie tak. Jezus sam mówił, że to przepisy są dla nas, nie my dla nich. To państwo jest dla nas, nie my dla niego. Dla mnie taki altruizm jest podejrzany i nic na to nie poradzę. 
  • edytowano czerwiec 2023
    @Chaber I piszesz jak ja to nie lubię Polski, jak demonizuje i wszędzie widzę zło, chociaż nie mam podstaw miłości do tego kraju. Mam jednak tak samo jak ty dobrych ludzi wokół, normalna rodzinę i dostrzegam zalety narodu i nawet niektórych decyzji politycznych. A sama będąc osoba starsza ode mnie, dojrzalsza, przejmujesz się standardami zachodu, upadkiem cywilizacji, gdzie zlo było zawsze i nic się w tej kwestii nie zmienilo. 
  • edytowano czerwiec 2023
    I nie chodzi mi o to aby tolerować schamienie społeczeństwa, ale uważam, za dużo normalniejszy strach o swoje życie, problemy niż o cywilizacje, która upada już od czasów pradawnego Izraela.

    A i dodam w kwestii o której rozmawialiśmy wcześniej, że mimo, że jest jak jest, bywa różnie, to jednak bardziej ufałabym urzędnikowi państwowemu niż podejrzanym rodzicom kilkorga czy jednego dziecka.


    Wierzę jednak, że jesteś człowiekiem ufającym Bogu i nie życzę Ci źle. @Chaber ;
  • Komu się żyje lepiej za granicą? @paulaarose byłaś? Serio lepiej? Moim zdaniem lepiej u siebie a poziom życia taki sam. Wszędzie jest pełno bardzo głupich przepisów prawnych, głupich urzędników i zawistnych zgorzkniałych ludzi. Jeśli jest lepiej to po kilku latach spędzonych za granicą. A i tak masz szklany sufit i zawsze co przypomni ktoś żeś obcy.
    Podziękowali 2malagala Klarcia
  • @Odrobinka Są ludzie, którzy mówili bądź pisali w dyskusjach, że czuli większą tolerancję, więcej zarabiali. Mąż mojej kuzynki w Polsce był atakowany na ulicy za bycie arabem, w Niemczech tego nie czuł. W Polsce też można czuć się dobrze, dla mnie nie wszystko tu jest źle. 
  • edytowano czerwiec 2023
    Ja byłam na wakacjach tylko, ale raczej nie mam podstaw aby uznac, że wszyscy klamia. Są osoby np LGBT i w Polsce nie dostaną ślubu i dlatego wyemigrowali. Poznałam parę osób z zachodu i byli fajni, jak moi znajomi z Polski, chociaż twoje zdanie rozumiem bo byłaś i widziałaś więcej.

    Też słyszałam narzekania, bo nigdzie napewno nie ma idealnie, kolega narzekał na śmieszne warunki, ale zarobił kilka razy więcej niż ja. Kuzynka znowu w Anglii była smutna i wróciła do Polski, więc nie idealizuje za granicy czy Polski, po prostu uważam za przesadę mówienie o upadku cywilizacji zachodniej, mimo że się trzymają i ludzie jeżdżą tam pracować. 
  • edytowano czerwiec 2023
  • edytowano czerwiec 2023
    Dwa razy dubel :D
  • Coralgol powiedział(a):
    @Chaber - Twój stosunek do państwa jest mocno toksyczny. Tak jakby każdy z nas rodził się z jakimś długiem. A państwo jest dla ludzi, a nie odwrotnie.

    Z długiem - Dokładnie tak, jakieś 40 tys zł :D
    Podziękowali 1Odrobinka
  • @zbyszek Jedyny dług jaki mamy wobec państwa to ten publiczny, to oni są dla nas. 
  • paulaarose powiedział(a):
    @Chaber Zasadniczo, seks nieletnich od 15 lat jest legalny, ale nadal uważam, że normalny urzędnik w tej kwestii zachowałby się profesjonalnie i zrozumiałby i matkę i córkę. Matka ma prawo do swojego zdania, bo jest matką i myślę, nadal, że to jest sprowadzanie sprawy do absurdu. 
    Niechcący podziękowałam 
  • edytowano czerwiec 2023
    Jeśli mieliby produkować inflację to tylko po to by kupić złoto.

    Jak się sypnie system bankowy w USA, a się sypnie, wprowadzić walutę elektroniczną opartą na złocie. Chociaż jestem jej przeciwnikiem to wiem w jakim jesteśmy otoczeniu. Stworzymy koncern państwowy Polska. Co będzie dalej zobaczymy.

    Te mądrale z zagranicznych koncernów uważają, że są mądrzejsi od innych.
    Sztuczna inteligencja dogoni ich już za 7 lat :-) Ta oparta na krzemie.
    to nadal będzie tylko głupia maszyna.

    Prawdziwa zabawa w sztuczną inteligencję zacznie się jak te wszystkie chatGPT wgrają na struktury białkowe.
    Oj będzie się działo i będzie ciekawie.


Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.