Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Wybory 2023

13468945

Komentarz

  • Zależy w jakim kraju i jakiemu pracownikowi. Tam gdzie się przyjęły oficjalne widełki żaden koncern nie będzie przepłacał, ale często podkupi pracownika konkurencji. Wiadomo im masz mniejsze kompetencję tym na mniejsze pieniądze możesz liczyć i odwrotnie. Jeżeli jest wysoka płaca minimalna, to pracodawcy zaczynają kombinować przy najmniej dochodowych stanowiskach i albo je likwidują, albo pojawiają się zachowania patologiczne.

    U kumpla w firmie programistycznej są np. sowite premię kiedy pracownicy wypracują firmie duży zysk. Ja kiedyś swojemu pracownikowi gwarantowałem coroczne podwyżki ponad próg inflacji + premie z dużych prac. Niestety w tym modelu ZUS mnie zagryzł. Ale nadal pracownicy mogą liczyć na wypłatę proporcjonalną do wypracowanego zysku. Niestety coraz więcej jest takich co by chcieli dostawać pieniądze za oglądanie filmiku w komórce czy palenie papierosów.

    Ideałem powinna być sytuacja w której praca na własnym jest prostą i łatwą alternatywą dla pracy etatowej. Wtedy pracodawcy muszą zapewnić poziom wynagrodzeń taki żeby nie opłacało się robić na swoim. W ten sposób tworzymy naturalną regulację. Wszelkie sztuczne progi powodują tylko powstawanie kolejnych problemów i w efekcie niskie płace dla wszystkich.
  • @Turturek no właśnie, pracodawcą płaci najmniejsza kwotę, jaką może zapłacić. Te premie sa po to, zeby zatrzymac pracownika, bo nowy pracownik to koszt. Jeśliby rynek IT wyglądał inaczej, żadnej premii by nie było, może symboliczna. Tak szczerze przed sobą przyznaj - czy by ktoś "przepłacał". Przepłacał nie w sensie płacenia ponad wypracowany zysk, co w sensie płacenia więcej niż można. Nikt przy zdrowych zmysłach by nie przepłacał :)
    I po to jest minimalna - żeby nie liczyć na heroizm moralny przedsiębiorców. Zwolnić ich z tych dylematów, czy być bardziej rentownym i płacić kasjerce 1300zl na rękę, czy bardziej sprawiedliwym i płacić jej minimum egzystencji.

    Podziękowali 1Klarcia
  • I minimalna powoduje nieopłacalność w wielu miejscach oraz ze względu na powiązane z nią daniny dla państwa, bankructwo wielu mikro firm. Coraz bliżej dzięki temu zbliża się średnia płaca do minimalnej. Często zamiast docenić wartościowych pracowników, trzeba opłacić jakiegoś lesera, bo mu się należy chociaż nie zapracował.

    Kolega miał ekipy remontujące sieci sklepów. Dopóki płacił im normalne pensje, sklep był robiony przez 7 dni przez 6 osób. W momencie kiedy przyjął strategię płacenia za efekt czyli za jeden sklep płacił określoną kwotę do podziału, okazało się, że sklep potrafią zrobić trzy osoby w 5 dni. Ich zarobki skoczyły poważnie w górę, grubo powyżej średniej krajowej, a uwielbiani przez wszyscy koledzy, którzy zabawiali ekipę zamiast pracować, wykluczeni z zespołów przez samych pracowników. Płaca od efektów jest jedynym sprawiedliwym wynagrodzeniem zarówno dla pracownika jak i pracodawcy. Po co w tym wszystkim jakieś regulacje?

    Jeszcze jeden aspekt podwyższania minimalnej to podatki od najuboższych. Jeżeli związać kwotę wolna od podatku z pensją minimalną, to rząd przestanie podnosić pensje minimalne, bo mu się to nie będzie opłacać. A tak doi najuboższych aż miło.
  • @Turturek ale przykład z remontem nie kłóci się z minimalna. Sam piszesz, że och pensje skoczyły
    Ale ja mam dziwne myślenie. Ogólnie uważam, że wydajność pracownika w dużej mierze zależy od managera;)
  • Dokładnie to od motywacji. Pracownik musi wiedzieć, że jak się będzie starał, to będzie miał z tego korzyści. Manager powinien uzgodnić te korzyści i nie przeszkadzać pracownikowi nadmiernym wtrącaniem się w jego pracę. Dokładnie tak powinno postępować też państwo. Minimalna pensja bez związanej z nią w 100% kwoty wolnej od podatku, jest bardzo szkodliwa.

    Przy minimalnej, osoby startujące w zawodzie, na dzień dobry są pozbawiane możliwości zatrudnienia w większości firm, a tam gdzie są zatrudniani czekają ich atrakcje w postaci mobbingu, fikcyjnego zatrudnienia czy innych patologii. Ominięciem tej bariery są bezpłatne staże, ale są obwarowane taką biurokracją, że wiele firm nie korzysta z tego. I tak mnożą się ludzie którzy przy rynku pracownika nie mogą znaleźć pracy. Socjalizm po raz kolejny bohatersko walczy z problemem który sam stworzył.
  • Znajdź różnice:


    Podziękowali 1Klarcia
  • zbyszek powiedział(a):
    Jednak Konfederacja miała rację - jedna składka wystarczy Ukraińcom by dostać emeryturę z ZUS. Piszą już o tym w Rzeczporpolitej

    Ściąganie takiej ilości imigrantów z jednego kraju z którym nie mamy dobrych relacji to tworzenie politycznego problemu w przyszłości.
    Niedawno dowiedziałam się, że ustawa dotycząca emerytur dla Ukr. została uchwalona w 2012 (miałam to za złe pisowi),  a to akurat kwiatki PO:  https://www.rp.pl/spoleczenstwo/art38586811-emerytury-dla-ukraincow-jedna-skladka-do-zus-wystarczy-do-otrzymania-polskiego-swiadczenia
    Rzekomo rzepa tłumaczy, że to miało być zabezpieczenie dla polskich repatriantów, ale ustawa mówi o ukrach a nie o polskich repatriantach. 
  • DaddyPig powiedział(a):
    Znajdź różnice:


    Boszzzz jaka prymitywna prowokacja 
    Zupełnym przypadkiem zapewne to pierwsze ujęcie pojawiło się w tweetach i komentarzach działaczy PiS niemal w tej samej sekundzie 
    Na wiece i spotkania Tuska nie ma żadnych przepustek, nie ma tłumów policji uniemożliwiającej wejście na spotkanie tak , jak ma to się w przypadku spotkań Kaczyńskiego z wyborcami. 
    Z ulicy nie wejdziesz na wiece pisu, jeśli jesteś przeciwnikiem tym bardziej . Policja skutecznie chroni wodza przed suwerenem
    O te różnice Ci chodziło?
    Nie ma za co,cieszę się,że pomogłam DaddyPig  :)
    Podziękowali 4Wilfrid hipolit beatak OlaW
  • Jechałem wczoraj tamtędy, widziałem plakaty NIE DLA CPK
  • edytowano czerwiec 2023
    Kolejny kwiatek - aktualnie się dzieje



  • beatak powiedział(a):
    Śmiejemy się z Pcimia a Pcim wszystkim zagrał na nosie 

    Beata, to są ludzie, którzy ciężko pracują dla naszego dobra, wiec musza mieć wokół siebie zaufanych ludzi. 
    Wszytko jasne. 

    Podziękowali 1Klarcia
  • Ja się nawet przez moment z Pcimia nie smialam. Bardziej mnie to złodziejstwo i cwaniactwo smuci i przeraża niż śmieszy. A wszystko z Bogiem, patriotyzmem i ojczyzną na sztandarach. 
    Podziękowali 1hipolit
  • Chaber powiedział(a):

    Masz córkę, nastolatkę. Córka rozpoczęła intensywne życie seksualne, sprowadza chłopaków do domu na noce, co raz innego, a może po kilku na raz.
    Ty jako matka mówisz - nie, mieszkasz u nas, przestrzegaj zasad. I tu córa alarmuje służby, że ograniczasz jej wolność seksualną. I niech kurator będzie zwolennikiem tezy o przyzwoleniu na seks nieletnich, to już jest podstawą do odebrania ci dziecka. 
    Gdybym miała taką córkę, oddałabym ją bez wahania.
  • edytowano czerwiec 2023
    > 1. Na wiece i spotkania Tuska nie ma żadnych przepustek, nie ma tłumów policji uniemożliwiającej wejście na spotkanie
    2. takjak ma to się w przypadku spotkań Kaczyńskiego z wyborcami. 
    Z ulicy nie wejdziesz na wiece pisu, jeśli jesteś przeciwnikiem tym bardziej.<

    1. Po prostu nie ma potrzeby chronić D. Tuska nadzwyczajnie, bo wyborcy PiS0u mu nie zagrażają. Nie robią wulgarnych zadym, itp.
    Nota bene - dlaczego Tusk zażądał państwowej ochrony? Żeby osłabić budżet?

    2. Inaczej jest na spotkaniach PiS-u. Opozycyjna hołota robi wulgarne zadymy; są tak agresywni, że partia obawia się o życie prezesa.
  • Tak tak oczywiście
    Rozczula mnie twoje ślepe uwielbienie dla tej partii
    Podziękowali 2hipolit OlaW
  • Nie wydaje mi się, żeby zwolennicy Konfederacji byli agresywni.
    Jeśli już to Lewica i PO

    PiS pozytywy:
    - podnieśli inflację, ale nie na tyle żeby zarżnąć gospodarkę
    - polityka wojenna jest OK skutecznie nas chroni,
    - mimo wszystko chronią rodziny

    PiS negatywy - tych jest znacznie więcej
    - coraz bardziej odchodzą od programu i służą globalistom
     to jest mój największy zarzut, w nim mieści się wiele pomysłów na "ulepszanie świata" przez szaleńców.
  • Do negatywów PiS-u zdecydowanie wpisuję nepotyzm. Słuchałam dzisiejszej rozmowy ze Stanisławem Karczewskim, który w swojej wypowiedzi piętnuje takie zachowania za czasów sprzed rządów swojej partii, a na zarzut, że teraz też tak jest i przytoczenie konkretnych nazwisk, twierdzi, że to nie grzech przynależeć do PiS i że członkowie partii też muszą gdzieś pracować. Podwójne standardy moralne.
    Żeby było jasne jestem strasznie cięta na nepotyzm w każdej dziedzinie życia i za każdych rządów. 
    Tylko od parti, która idzie do wyborów z wartościami na ustach, więcej wymagam - zachowania moralności w każdym działaniu, począwszy od tych, którzy są rozpznawalni kończąc na kierownikach, dyrektorach i osobach zarządzających.
    No i tu mam swoje smutne doświadczenia.
  • edytowano czerwiec 2023
    Cóż. Suwwren powoli przegląda na oczy a pis boi się panicznie utraty władzy.
    Dlatego też Kaczyński robi na razie małe kroki by potem przywalić stanem wyjątkowym i odsunięciem wyborów.
    Dlatego tak ogrywa temat uchodźców 
  • edytowano czerwiec 2023
    Aneta powiedział(a):
    Do negatywów PiS-u zdecydowanie wpisuję nepotyzm. Słuchałam dzisiejszej rozmowy ze Stanisławem Karczewskim, który w swojej wypowiedzi piętnuje takie zachowania za czasów sprzed rządów swojej partii, a na zarzut, że teraz też tak jest i przytoczenie konkretnych nazwisk, twierdzi, że to nie grzech przynależeć do PiS i że członkowie partii też muszą gdzieś pracować. Podwójne standardy moralne.
    Żeby było jasne jestem strasznie cięta na nepotyzm w każdej dziedzinie życia i za każdych rządów. 
    Tylko od parti, która idzie do wyborów z wartościami na ustach, więcej wymagam - zachowania moralności w każdym działaniu, począwszy od tych, którzy są rozpznawalni kończąc na kierownikach, dyrektorach i osobach zarządzających.
    No i tu mam swoje smutne doświadczenia.
    Pięknie p. Karczewskiego zaorala pani redaktor.
    Jąkał się, nie umiał odpowiedzieć na proste pytanie
    Żenada 

    https://wiadomosci.wp.pl/nagranie-z-karczewskim-obieglo-siec-teraz-polityk-zabral-glos-6914223936375520a
  • Biedaczek, więcej do tej niedobrej pani nie przyjdzie. 
  • Słyszeliście o tajemniczej chorobie,która dopada koty i zabija je w ciągu kilku, kilkunastu godzin?
    Ten pomór kotów to jest fakt
    To,że stwierdzono w próbkach wirusa ptasiej grypy to też fakt
    To,że wspólnym mianownikiem jest surowe mięso to też fakt

    Pojawiły się natomiast podejrzenia,że może to być tez zatrucie talem.
    Objawy mocno to przypominają
    Zatrucie nie wyklucza wirusa.
    Co istotne w tej sprawie to to,że tal jest ponoć bez żadnych ograniczeń stosowany w uprawie na Ukrainie.
    A wiemy,że do Polski przybyło i na terenie Polski zostało miliony kilogramów tzw zboża technicznego.
    O tym,że powoli rynek jest zalewany zbożem i innymi owocami czy warzywami,uprawianymi bez żadnych w zasadzie ograniczeń agrounia alarmowała już dawno temu
    To zboże zostało tu i nie zostało spalone.
    Jemy je my i zwierzęta hodowlane.
    Drób,który jest składnikiem diety i ludzi i zwierząt jest karmiony zbożem.

    Tak rząd PiSu dba o swoich obywateli.
    Tak pozwala,by to y żywności produkowanej bez jakichkolwiek norm zalewały polski rynek.
    Pamiętać należy,że zdaje się  firmy związane z pisem zajmowały się obrotem tym technicznym zbożem czy zbożem w ogóle.
    Tylko czekać,aż padać będą ludzie
  • @kociara Rzuć jakieś linki o tym zatruciu talem, boję się o kota.
  • edytowano czerwiec 2023
    Póki co nie mogę, bo to info pojawiło się na zamkniętej grupie hodowców 
    TVN robi materiał, może tam się ukaże
    Na ten moment niestety ale należy to traktować jak plotkę,choć autor tego podejrzenia, chemika prywatnie właściciel kotów jest pewien swoich słów 
  • @kociara mówisz o kocie Kaczyńskiego  :D
  • zbyszek powiedział(a):
    @kociara mówisz o kocie Kaczyńskiego  :D
    Mnie to nie bawi

  • Czyli ktoś coś powiedział, ktoś puścił plotkę ale jest to powód by budować cały związek przyczynowo skutkowy :)

    A prawda jest pewnie taka:

    https://fb.watch/luzhlIZesw/?startTimeMs=13497


    Podziękowali 1Skatarzyna
  • zbyszek powiedział(a):
    Nie wydaje mi się, żeby zwolennicy Konfederacji byli agresywni.
    Jeśli już to Lewica i PO

    PiS pozytywy:
    - podnieśli inflację, ale nie na tyle żeby zarżnąć gospodarkę
    - polityka wojenna jest OK skutecznie nas chroni,
    - mimo wszystko chronią rodziny

    PiS negatywy - tych jest znacznie więcej
    - coraz bardziej odchodzą od programu i służą globalistom
     to jest mój największy zarzut, w nim mieści się wiele pomysłów na "ulepszanie świata" przez szaleńców.
    Nie ma takiej partii, która w Twoim rozumieniu, nie służyła by globalistom.
    Jeżeli opozycja przejmie władzę, to będzie płacz i zgrzytanie zębami.
    Na początek otworzą granicę na przyjęcie migrantów, a później zabiorą wszystkie świadczenia przyznane przez ZP, bo zalew kilkuset tysięcy kolorowych, będzie drogo kosztować.
    Z mojego punktu widzenia - rządy Tuska będą korzystne dla Niemców, nareszcie skończy się tutaj problem dostawy gazu. Polska gospodarka będzie upadała, ludzie będą marzli, ale niemieckim szaraczkom jednak się poprawi. :)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.