Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy PIS jest za aborcją czy przeciw?

Dziś przeczytałem na pch24.pl że Kaja Godek twierdzi, jakoby tuż po wyborach zespół parlamentarny ( czy doradczy?) przy ministrze zdrowia miał wprowadzić legalną aborcję z powodów psychicznych na zaświadczenie od psychiatry? Ktoś coś wie? 

Komentarz

 • Prace zespołu w ministerstwie trwają. Mają doprecyzować procedury kwalifikacji do.przerwania ciąży. Wg deklaracji ministra Niedzielskiego (który zdążył już pożegnać się z funkcją) przesłanka zagrożenia dla zdrowia psychicznego kobiety miała zostać w tej procedurze uwzględniona. W jaki sposób trudno powiedzieć. Raczej trudno wyobrazić sobie by było to po prostu zaświadczenie od psychiatry. Niemniej jak będzie trudno powiedzieć.
 • Pytanie tytułowe jest dość głupie, bo to PiS poprzez Trybunał Konstytucyjny zablokował w Polsce aborcję eugeniczną.
 • A co do wypowiedzi pani Godek, to jeżeli prawo dopuszcza aborcję w przypadku zagrożenia życia matki (uwaga: Kościół też ją dopuszcza!), to co jest dziwnego w tym, że bierze się też pod uwagę przesłanki psychiatryczne?
 • edytowano października 2023
  KatolickiAmisz powiedział(a):
  Dziś przeczytałem na pch24.pl że Kaja Godek twierdzi, jakoby tuż po wyborach zespół parlamentarny ( czy doradczy?) przy ministrze zdrowia miał wprowadzić legalną aborcję z powodów psychicznych na zaświadczenie od psychiatry? Ktoś coś wie? 
  Ta propozycję przygotował min. Niedzielski, wyskoczył z nią w czerwcu na posiedzeniu rządu, dlatego go zdymisjonowali szybko.

  Ale zrobią to tylko jeśli będa potrzebowali głosów lewicy w przypadku kiedy będa musieli utworzyć rząd mniejszościowy, a tak raczej będzie, ponieważ wiele osób ma zamiar zmarnować głosy na jakieś twory typu PJJ
 • Zobaczymy. Modlić się za życiem zawsze trzeba. I o rozum dla polityków.

  Na razie - jeśli macie chęć - rozpowszechniajcie film:


  Komentarz twórców - 
  Szanowni Państwo,
  w kontekście zbliżających się wyborów parlamentarnych wyborców interesują programy poszczególnych partii. Wynik tych wyborów zadecyduje o przyszłej sytuacji gospodarczej naszego kraju, ale przede wszystkim o losie wielu Polaków, w tym również tych nienarodzonych i najbardziej bezbronnych.
  Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka przygotowało film, w którym hasła środowisk pro-choice i polityczne postulaty dotyczące prawa kobiet do aborcji zestawione zostały z wypowiedziami trzech matek dzieci zabitych w wyniku aborcji. – Historie tych dojrzałych już kobiet i matek są dowodem na to, iż tragedia aborcji żyje w matce przez wiele lat i syndrom poaborcyjny nie jest wymysłem środowisk pro-life – opowiada Wojciech Zięba, prezes Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka i apeluje o to, by wybierać świadomie i odpowiedzialnie kandydatów, na których chce się oddać swój głos w nadchodzących wyborach.
  Link do filmu przygotowanego przez stowarzyszenie: https://youtu.be/Wz-r_4tdSFY.
 • PJJ jest za ochroną życia od poczęcia i my z żoną mamy zamiar na nich głosować. 
  Podziękowali 1Biznes Info
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.