Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Ukradzione wybory

2456

Komentarz

  • Wilfrid powiedział(a):
    Coralgol powiedział(a):
    Cudny jest ten nerwowy pisk pisowców :)))
    A o KPO się nie martwię, jak rząd zostanie powołany, to od razu przyjmie ustawy, które umożliwią odblokowanie pieniędzy.
    Nie jest powiedziane, że Duda nie zawetuje.
    Istnieje takie ryzyko. Ale - to też przecież nie jest człowiek do końca nieracjonalny. Gdy wszystko będzie już dogadane i cała Polska będzie czekać na jego podpis, to mało prawdopodobne jest by wobec takiej presji szedł w zaparte. 
  • kociara powiedział(a):
    Widzieliście ten filmik pokazujący moment wejścia J. Kaczyńskiego do komisji ?
    Ten człowiek nie tylko był zagubiony. On był autentycznie zszokowany i przerażony.
    Po raz pierwszy chyba miał do czynienia z ludźmi,którzy nie wiwatują na jego cześć i nie szukają głów w szacunku.
    To tylko pokazuje, jak bardzo go izolowano od zwykłego człowieka. Przez wiele lat miał luksus przemawiania i występowania przed starannie wyselekcjonowanym "tłumem wielbicieli" ewentualnie w sejmie.

    On serio chyba żył w poczuciu, że lud go kocha
    Za cztery lata jego najbliżsi współpracownicy będą mieć go głęboko gdzies

    W moim odczuciu to nawet nie chodziło o szczególną niechęć tych ludzi. On był zdziwiony samym faktem, że ma iść na koniec kolejki, równy z innymi. 
    Inny polityk nawet widząc niechęć umiałby się uśmiechnąć, coś zagadać, wyjść z klasą - Kaczyński dawno stracił kontakt z ludźmi.
  • > On serio chyba żył w poczuciu, że lud go kocha

    Przynajmniej 7.640.854 Polek i Polaków mu ufa. Kochać go nie muszą.
  • > Kaczyński dawno stracił kontakt z ludźmi.

    Poczekajmy, aż będziesz miała 74 lata. Zobaczymy, jak się wtedy będziesz zachowywać i jak będzie wyglądał Twój kontakt z ludźmi.
  • DaddyPig: z perspektywy czysto ludzkiej to rozumiem i nie oceniam, ale - nie każdy musi być politykiem.
  • Nie wiem, czy dożyje i jak będę funkcjonować.
    Ale zdaje się nie o mnie rozmawiamy? Zdaje się trzy wpisy temu apelowales o cos

    Nie ma obowiązku pracować.
    Może iść na zasłużoną emeryturę 
  • @ominika bliskie mi to co napisałaś.
    I przed wyborami i po potrzebujemy przede wszystkim życzliwego spojrzenia na siebie nawzajem i dobrego wykonywania codziennych obowiązków. Jednego te obowiązki zaprowadzą do czynnego włączenia się w politykę, innego do wbijania gwoździ. A każdego powinny do dbania o najbliższe otoczenie.
    Podziękowali 3beatak Laf2011 Tusia
  • @DaddyPig bałagan i niekonsekwencja będą na pewno, bo prawdopodobna nowa koalicja ma mnóstwo przeciwności wewnątrz I na zewnątrz. Mam nadzieję, że sobie z tym nie poradzą. Natomiast PiS ma również pracę domową do odrobienia, bo w osiem miesięcy dwukrotnie jeszcze mamy przed sobą wybory i najważniejsze w tym kontekście wybory prezydenckie 2025. W razie wyłonienia dobrego kandydata i zwycięstwa porażka teraz może być nową szansą na przyszłość.
    Podziękowali 3DaddyPig Aszna Joannna
  • kociara powiedział(a):
    Widzieliście ten filmik pokazujący moment wejścia J. Kaczyńskiego do komisji ?
    Ten człowiek nie tylko był zagubiony. On był autentycznie zszokowany i przerażony.
    Po raz pierwszy chyba miał do czynienia z ludźmi,którzy nie wiwatują na jego cześć i nie szukają głów w szacunku.
    To tylko pokazuje, jak bardzo go izolowano od zwykłego człowieka. Przez wiele lat miał luksus przemawiania i występowania przed starannie wyselekcjonowanym "tłumem wielbicieli" ewentualnie w sejmie.

    On serio chyba żył w poczuciu, że lud go kocha
    Za cztery lata jego najbliżsi współpracownicy będą mieć go głęboko gdzies

    Ciekawe jak Ty będziesz wyglądać w jego wieku. Albo jak już wyglądasz. Załamują mnie te pomyje wylewane z wulgarnych i agresywnych ust w kierunku tego czlowieka. Musi mieć wielką siłę w sobie, że jeszcze coś mu się chce robić dla dobra wspólnego pomimo tego obrzydliwego hejtu. 
    Ten filmik od rana krąży w necie. Komentarze ludzi pod nim to dno i nieprzebrane warstwy mułu. 
    Podziękowali 1Elf77
  • edytowano październik 2023
    matka-Olka powiedział(a):
    kociara powiedział(a):
    Widzieliście ten filmik pokazujący moment wejścia J. Kaczyńskiego do komisji ?
    Ten człowiek nie tylko był zagubiony. On był autentycznie zszokowany i przerażony.
    Po raz pierwszy chyba miał do czynienia z ludźmi,którzy nie wiwatują na jego cześć i nie szukają głów w szacunku.
    To tylko pokazuje, jak bardzo go izolowano od zwykłego człowieka. Przez wiele lat miał luksus przemawiania i występowania przed starannie wyselekcjonowanym "tłumem wielbicieli" ewentualnie w sejmie.

    On serio chyba żył w poczuciu, że lud go kocha
    Za cztery lata jego najbliżsi współpracownicy będą mieć go głęboko gdzies

    Ciekawe jak Ty będziesz wyglądać w jego wieku. Albo jak już wyglądasz. Załamują mnie te pomyje wylewane z wulgarnych i agresywnych ust w kierunku tego czlowieka. Musi mieć wielką siłę w sobie, że jeszcze coś mu się chce robić dla dobra wspólnego pomimo tego obrzydliwego hejtu. 
    Ten filmik od rana krąży w necie. Komentarze ludzi pod nim to dno i nieprzebrane warstwy mułu. 
    Chyba nie zrozumiałaś. Gdzie,w którym miejscu te pomyje? Gdzie obrzydliwy hejt???

    Ja nie wylewam pomyj tylko na podstawie zachowania JK wysnuwam swoje wnioski.
    Obserwując jego przerażenie w tych okolicznościach i zestawiając je z zachowaniem, tym z wieców i spotkań ze starannie wyselekcjonowane, wiwatującą publicznością jestem po prostu pewna,że go odcinali od niepochlebnych informacji. 
    Ten człowiek przeżył głęboki szok. Osobiście przekonał się,że nie jest jest kochany i uwielbiany, i do tego na swoim własnym terenie
    I o tym był mój post. Dość jasno zresztą sformulowany
  • Tak, tak...
    A ta policja to pewnie myślał, że z miłości do niego stoi mu pod oknami.
    To jest inteligentny człowiek a nie celebryta budujący swoją wartość ilością lajków.
    Podziękowali 2Elf77 Leli
  • Wreszcie miał okazję poczuć te miłość jak nie bronił go kordon policji.
    Fakt
  • Mhm
    Miłość suwerena  mogłaby go przygnieść
    Albo obojętność jak pod pomnikiem an ostatniej miesięcznicy.
    O. To było takie żałosne i niemal można bylo mu współczuć 
  • @DaddyPig

    to jednak chodzi o sposób korzystania z ochrony, skalę i odizolowanie się od ludzi.
    Wielu polityków z jakiejś formy ochrony korzysta, ale mają kontakt z ludźmi i nie są tak aroganccy.
  • Mam w nosie to, czy Kaczyński jest arogancki i jaki ma kontakt z ludźmi. Jego dwie kadencje rządów były o niebo lepsze od poprzednich dwóch Tuska. Tusk miał pełnię władzy, o jakiej każdy tylko może pomarzyć. Wszystkie instytucje państwa, nadskakujące mu media, poparcie UE. I nie zrobił nic, ale to nic, aby rozwinąć Polskę, aby rozwiązać problemy społeczne, aby polepszyć życie ludzi. Jedyne, co go zajmowało, to wino, cygara i haratanie w gałę. Ograniczony umysłowo dekadent, który zmarnował swój czas.
    Podziękowali 4Pioszo54 Elf77 Joannna zbyszek
  • Właśnie w tym sęk że dla znacznej części społeczeństwa nie były lepsze, co pokazały wybory.
    Podziękowali 1persa
  • @Coralgol akurat wybory pokazały, że ludzie nadal wolą Kaczyńskiego niż Tuska.
  • Coralgol powiedział(a):
    Właśnie w tym sęk że dla znacznej części społeczeństwa nie były lepsze, co pokazały wybory.
    Wybory to pokazały że znaczna część społeczeństwa jest głupia i podatna na manipulacje a te były na ogromną skalę. 
    Swoją drogą to PiS według mnie wogole nie prowadził kampanii. Nikt kto ogląda TVN nagle nie zacznie oglądać 1. I na odwrót. PiS nie miał jak dotrzeć do wyborców niezdecydowanych albo by przekonać swoich przeciwników. Za to media polskojęzyczne prężnie działały i trafiały do wszystkich grup odbiorców. Przykłady to film zielona granica, ataki na kościół,( sprawa pedofili w kościele, w kościele który kocha PiS co dla wielu ludzi było tożsame z tym że PiS toleruje krzywdę dzieci od kościelnych pedofili, taka też była narracja mediów a PiS tego nawet nie dementował. Coś tam tłumaczył swoim wyznawcom na 1 ale ich nie trzeba było przekonywać bo to ludzie zakochani w partii; okładki gazet ( ostatnio Newsweek przywitał mnie na wejściu do spozywczaka wielkim napisem na całą stronę " Polacy mają dość PiSu"- to było na krótko przed wyborami, w głowie zostawał mimowoli ten obraz, powstaje poczucie że większość tak woli a człowiek to istota stadna więc głosuje tak jak większość." Tych działań była masa. Najbardziej podłym było powtarzanie w TVN rzekomych wyników badań że niby wyborcy PiSu to w większości osoby z podstawowym wykształceniem a głosujący na po to mają wykształcenie wyższe, to takie podłe zawstydzanie. I jeszcze ta narracja że wieś to PiS, a miasta to po ujmowane w takim kontekście że tępe wiesniaki głosują na PiS a nowocześni postępowi miastowi to na po- nie ma co taka narracja stała się faktem. 
    Podziękowali 1Elf77
  • > dla znacznej części społeczeństwa nie były lepsze, co pokazały wybory.

    Co za nonsens. Lepiej było nie dostawać 500+, niż dostawać? Lepiej było pracować w niedzielę, niż mieć wolną? Lepiej było być skopanym przez policjanta, niż cieszyć się wolnością zgromadzeń? Lepiej było mieć likwidowane jednostki wojskowe i plany oddania połowy kraju Rosjanom, niż mieć silna armię? Lepiej było pływać z jednej strony Świnoujścia do drugiej promem, niż jechać tunelem?

    Ludzie zagłosowali, jak zagłosowali, bo zostali oszukani. I o tym też jest ten wątek.
  • To że wygrany PiS nie ma z kim wejść w koalicję, by dalej rządzić to wina wyłącznie polityków tej partii. Zbudowali sobie bardzo silny elektorat negatywny.
    Podziękowali 1wpodskokach
  • @DaddyPig te "oszustwa", a nawet oszustwa to element marketingu politycznego. Wiele z nich nie opiera się na faktach, a na interpretacjach. Nie mam poczucia,  że bardziej oszukiwała opozycja niż PiS.
    Część oszustwa wpisanych jest w idee partii np. "legalna i bezpieczna @borcja" jest oszustwem immanentnym. Jednocześnie jest niemała grupa wyborców,  która nie tylko wierzy, ale "wyznaje" @borcję.

    Nie oglądam tv poza relacjami z wydarzeń sportowych, ale słucham 1 Polskiego Radia i wielokrotnie zdarzyło mi się czuć niesmak podczas rozmów z politykami. Podsumowując uważam te wybory za względnie normalne.

  • Możemy się różnić w opiniach. Faktem jest, że we Wrocławiu stworzono możliwość głosowania po zakończeniu wyborów.
  • Jak ktoś przyszedł przed 21 zagłosować, to miał prawo to zrobić. Tak jak ze sklepu, z biura nie wyrzucają po godzinie zamknięcia. To tylko kwestia kultury i szacunku dla drugiego człowieka, czy przychodzisz wcześniej, czy tak, by on musiał dłużej pracować. Robią z tych we Wrocławiu bohaterów wyborczych, a tymczasem to pewnie jakaś ustawka by przyjść masowo na koniec głosowania. 

    Dla mnie dziwne za to było niewstrzymanie ogłoszenia sondaży do czasu zakończenia głosowania w całej Polsce. Z jednej strony były znane przybliżone wyniki, a z drugiej oni czekali by zagłosować. Skoro nie było to problemem, to może głosy w ogóle powinny byc liczone i ogłaszane razem z frekwencją podczas wyborów?
  • Skąd wiesz, kto kiedy przyszedł? Przecież tego tłumu nikt nie kontrolował.
  • Myślisz, że przyszli po zamknięciu lokalu i ten na nowo został otwarty jak zebrał sie tłum?
  • Podobno jedna z osób z komisji ustawiała się na końcu kolejki. Co do zasady.
  • Zakład, że nikt z komisji nie stanął na końcu? Zresztą, którym końcu?
  • Z boku do pewnie mozna było wejść ;) ale jak był taki tłum, to musiał powstac przed 21.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.