Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

ważą się losy 800plus

Jeszcze nie utworzyli rządu a już mówią o likwidacji 800+ 

- Waloryzacja 500 plus została przyjęta przez Sejm większością PiS, ale tych pieniędzy w budżecie nie ma i to też będzie wymagało, o czym mówiliśmy, rozmów na poziomie rządu, co z tym problemem zrobić - mówiła w środę w Radiu Zet Paulina Hennig-Kloska z Polski 2050.

https://wiadomosci.wp.pl/nie-wierza-w-800-plus-stanowcza-reakcja-z-rzadu-6953607518489504a


Czyli złodzieje dorwali sie do pieniędzy i już ich nie ma, pomimo ze Tusk mówił że 800+ może być od czerwca. Czyli wtedy pieniądze były, ale już się zmyły. Wiadomo pieniądze to muszą być, ale dla kolegów królika, zapomnieliście już jak było za PO ?


«134

Komentarz

 • Hennig-Kloska to ciekawy przykład transferów politycznych.

  Nowoczesna -> PO -> Hołownia

  To pokazuje, że Trzecia Droga to twór Tuska, do którego oddelegował swoich działaczy.
  Podziękowali 1Elf77
 • Ale to przecież tylko naiwni wierzyli, że trzecia droga to nowa jakość.
  Podziękowali 3Pioszo54 Elf77 zbyszek
 • I bardzo dobrze. Najlepiej gdyby w ogóle zabrali to świadczenie. 
 • Modnightwalker powiedział(a):
  I bardzo dobrze. Najlepiej gdyby w ogóle zabrali to świadczenie. 
  Tylko i wyłącznie pod warunkiem jednoczesnego obniżenia podatków budżetowo w tej samej wysokości. A skończy się tym że świadczenie zabiorą, a przynajmniej nie będzie waloryzacji i jeszcze podatki podwyższą. Trzymajmy się za kieszenie gdy jamochłon finansowy PO dobierze się do budżetu.
  Podziękowali 1zbyszek
 • A dokładnie obniżenia VAT.
  Podziękowali 1zbyszek
 • Ja bym wolała prawo do rozliczania sie z dziećmi. Bez sensu jest to, że mając mniej na osobę w rodzinie płacę tak jak ktoś bezdzietny, bo liczy się tylko bezwzględny zarobek bez patrzenia na to na ile osób on idzie.
 • @Beta, to rozwiązanie jest sensowne, ale tylko dla osób na etacie rozliczających się Pitem.

  Rolnicy, których jednak jeszcze trochę zostało, będą poszkodowani, ponieważ oni nie płacą podatku PIT, tylko podatek rolny. Jeśli zamieni się 500+ na wspólne rozliczenie z dziećmi PIT, rolnicy zostaną z niczym.
  Trzeba by wprowadzić takie rozwiązania, z których skorzystają osoby na etacie, rolnicy, osoby z działalnością gospodarczą oraz osoby, które nie pracują na etacie, ale wykonują ciężką i niedocenianą pracę opieki nad niepełnosprawnymi dziećmi//seniorami. 
 • Rolnicy przede wszystkim powinni zacząć płacić podatki na równych zasadach.
  Podziękowali 1Wilfrid
 • Dlaczego? 
 • Beta powiedział(a):
  Ja bym wolała prawo do rozliczania sie z dziećmi. Bez sensu jest to, że mając mniej na osobę w rodzinie płacę tak jak ktoś bezdzietny, bo liczy się tylko bezwzględny zarobek bez patrzenia na to na ile osób on idzie.
  Takie rozwiązanie jest też słabe dla mocno wielodzietnych, przy 5 czy 6 dzieci i jednym pracującym rodzicu raczej się nie kalkuluje
 • Na pewno obecny system jest do zmiany. Natomiast równe zasady opodatkowania musiały by iść z równymi zasadami gospodarowania, a przecież w UE rolnictwo nie działa na zasadach rynkowych. 
 • @Aga85, im więcej dzieci, tym naturalne dla mnie jest, że rodzice dążą do wyzszych zarobków, a potem w pit są traktowani jakby pracowali tylko dla siebie. I dla mnie to nie jest właściwe. A komu co się bardziej "kalkuluje" to kwestia indywidualna. 
 • Petru w radio stwierdził, że nie ma kasy na podwyżki dla nauczycieli i trzeba komuś zabracy, to jasne
  Wskazywał na 500/800 plus
  Także tego
 • Dziel i rządź

  Na 800+ najwięcej korzystają rodziny wielodzietne.
  Czyli ci którym jeszcze chciało się mieć dzieci

 • Nie mam złudzeń,500/ 800 było solą w oku
  Będą ciąć bo pieniędzy nie ma i nie bedzie
 • dla złodziei zabraknie, po co dzieciom pieniądzie ?
  Podziękowali 1Karolinka
 • Beta powiedział(a):
  @Aga85, im więcej dzieci, tym naturalne dla mnie jest, że rodzice dążą do wyzszych zarobków, a potem w pit są traktowani jakby pracowali tylko dla siebie. I dla mnie to nie jest właściwe. A komu co się bardziej "kalkuluje" to kwestia indywidualna. 
  Rodzice pewnie i dążą ;)  ale realia są takie, że mało kto zarabia tyle, żeby miesięcznie odprowadzać około 4000- 5000 podatku. Napewno nie randomowy rodzic wielodzietny.
  Realnie, to w 2022 połowa społeczeństwa zarabiała mniej niż średnia krajowa...
 • Utrzymywać dzieci powinni rodzice.
  Podziękowali 2Coralgol Laf2011
 • Aga85 powiedział(a):
  Rodzice pewnie i dążą ;)  ale realia są takie, że mało kto zarabia tyle, żeby miesięcznie odprowadzać około 4000- 5000 podatku. Napewno nie randomowy rodzic wielodzietny.
  Realnie, to w 2022 połowa społeczeństwa zarabiała mniej niż średnia krajowa...
  Jeżeli znasz się trochę na statystyce, to zrozumiesz, że to jest absolutnie normalne, że większość społeczeństwa zarabia mniej niż średnia krajowa. Nie może być inaczej.
 • Chaber powiedział(a):
  Na pewno obecny system jest do zmiany. Natomiast równe zasady opodatkowania musiały by iść z równymi zasadami gospodarowania, a przecież w UE rolnictwo nie działa na zasadach rynkowych. 
  Owszem, inne grupy społeczne też mogłyby chcieć ogromnych dotacji.
 • Dokładnie. Generalnie państwo powinno jak najmniej ingerować w społeczeństwo. Tak samo powinno być z emerytami - nie naskładałeś na emeryturę - twój problem, służbą zdrowia - nie masz ubezpieczenia to płać czy edukacją - kształcisz dzieci na tyle na ile cie stać. Powinno się ludziom przywrócić podmiotowość i sprawczość a nie utrzymywać nierobów i nieudaczników na państwowych pensjach. 
 • Beta powiedział(a):
  Utrzymywać dzieci powinni rodzice.
  Pewnie tak. 
  Tylko, że nie o tym piszę. 
  Ty byś wolała rozliczać się z dziećmi. Bo tak Ci się bardziej opłaca. Wielodzietnym (mocno wielodzietnym) to się nie opłaca. O czym wielokrotnie tu pisali
 • edytowano października 2023
  @Modnightwalker Ale twój system zakłada, że istnieją tylko 2 kategorie ludzi: ogarnięci i pracowici  oraz nieroby i nieudacznicy.
  A jest mnóstwo innych kategorii. 
  Podziękowali 2Berenika asiao
 • Wilfrid powiedział(a):
  Aga85 powiedział(a):
  Rodzice pewnie i dążą ;)  ale realia są takie, że mało kto zarabia tyle, żeby miesięcznie odprowadzać około 4000- 5000 podatku. Napewno nie randomowy rodzic wielodzietny.
  Realnie, to w 2022 połowa społeczeństwa zarabiała mniej niż średnia krajowa...
  Jeżeli znasz się trochę na statystyce, to zrozumiesz, że to jest absolutnie normalne, że większość społeczeństwa zarabia mniej niż średnia krajowa. Nie może być inaczej.
  Normalne, czy nie, każe zakładać, że w grupie zarabiającej poniżej średniej krajowej będą również osoby wielodzietne.
   Stąd mój wniosek, że wielu rodzinom wielodzietnym lepiej opłaca się dostawać 800 zł na dziecko, niż zwrot podatku. Przy 6 dzieci to prawie 5000 zł miesięcznie. Ile procent społeczeństwa płaci taki podatek z jednej pensji?
 • edytowano października 2023
  @Modnightwalker Nie godzi się zostawiać bez wsparcia państwa (czyli nas wszystkich) osób, które nie są w stanie - nie ze swojej winy - same zarobić na swoją teraźniejszość i emeryturę.

  A system wsparcia np. chorych na SMA czy osób z niepełnosprawnością lub ich opiekunów, oparty wyłącznie na dobrowolnych składkach innych obywateli, się nie sprawdzi. 
 • Istotne jest pytanie: dlaczego nie są w stanie?
 • Ja mówię o pomocy dla osób nie mogących zarabiać (lub zarobić wystarczająco dużo) nie ze swojej winy, tylko z powodu niepełnosprawności, choroby swojej lub członka rodziny pod ich opieką.
  Do czego zmierzasz? Chodzi ci np. o sytuację, kiedy ktoś jest niepełnosprawny, bo pod wpływem rozbił się autem na drzewie? 
 • @Chaber

  w takim razie dobrze, że doprecyzowałeś, bo wcześniej kontekst mi umknął. W przypadku niepełnosprawności, choroby swojej lub członka rodziny jak najbardziej się zgadzam. 
 • A w przypadku wielodzietności, gdzie matka krótko pracowała poza domem, bo zajmowała się dziećmi? Też nie wypracuje godziwej emerytury.
   Czy zgadzasz się, że powinna mieć dopłatę do minimalnej emerytury, czy raczej traktować to jako koszty posiadania dzieci.
  Albo żłobek i obce kobiety wychowują twoje dzieci, albo robisz to ty, ale licz się z niedostatkiem na starość. Jak uważasz? 
  Podziękowali 1Pioszo54
 • Chaber powiedział(a):

  Rolnicy, których jednak jeszcze trochę zostało, będą poszkodowani, ponieważ oni nie płacą podatku PIT, tylko podatek rolny. 
  zapewne już niedługo. Nie pamietasz już jak w swoim ostatnim expose Tusk zapowiedział wprowadzenie PIT dla rolników ? A pomimo że wiadomo co to oznacza dla rolników to  PSL nadal go popierało. Masz szczęście że wtedy nie zdążył, ale on znowu wraca do władzy tak że tego...
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.