Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Wsiowe głupki


Może spiszmy listę rzeczy, które robią wsiowe głupki.

1. Nie zostawiają dzieci pod opieką pedofilów.
«13

Komentarz

  • Nawet po Tobie nie spodziewałam się takiej podłości.
    Podziękowali 3kociara Ona64 paulaarose
  • 2. Dbają o dom.
    Podziękowali 1paulaarose
  • Wsiowy głupek to język pogardy. KO samo zło.
  • edytowano październik 2023
    Prayboy powiedział(a):
    Wsiowy głupek to język pogardy. KO samo zło.
    to jest symptom,
    symptom pogoni za wyjątkowością - bo się skończyło studia (gotowania na gazie),
    bo się jeździ za granicę, 
    bo się jest "europejczykiem"

    w tym ujęciu, PiS był rewolucją chłopstwa
    a PO (czy jak tam ich zwał), jest kontrrewolucją wykształciuchów

    zastrzeżenie: nie dotyczy naszych Koleżanek beatak i kociary
  • 3. Budują zgodne małżeństwa.

  • symptom pogoni za wyjątkowością - bo się skończyło studia (gotowania na gazie),

    Hołownia nie skończył
  • edytowano październik 2023
    Prayboy powiedział(a):

    symptom pogoni za wyjątkowością - bo się skończyło studia (gotowania na gazie),

    Hołownia nie skończył
    ale jest celebrytą, tzn. zna się na wszystkim i mu się należy

    taka biedna pacynka
  • tak, teraz jest potrzebny, potem go Tusk zmieli i wyrzuci, jak Schetynę. Ktoś pamięta ż ebył ktoś taki jak Schetyna? Gdzie on jest :-)
  • @Pioszo54

    bardzo wielu ludzi, co pokazały te wybory, jest zwyczajnie zmęczonych pogardą wobec wykształcenia i kompetencji. Przeciętnego człowieka owszem, cieszą dodatki jak 500+, ale na dłuższą metę rozumie, że potrzebuje korzystać w wiedzy i wykształcenia: lekarza, nauczyciela, specjalistów w każdej dziedzinie, sprawnych instytucji państwowych, a nie słuchać pieniaczy, którzy barwnie łączą swą arogancję z ignorancją (jak, chociażby, pierwszy przykład z brzegu, Beata Szydło).

    Lata temu Pis mógł udawać partię empatyczną wobec najsłabszych, chcącą prowadzić politykę inkluzywną włączającą, od dawna widzimy, że to jest po prostu rewolucja hunwejbinów. Głupi zastąpili mądrych, niewykształceni wykształconych, niedoświadczeni doświadczonych. Dlaczego zlikwidowali konkursy? Dlaczego nie udało im się zupełnie nic osiągnąć w żadnej dziedzinie, która wymagałaby czegoś więcej niż przesypywanie kasy od jednych do drugich?

    Owszem, poprzednia władza bywała arogancka. Wielu problemów nie była w stanie rozwiązać. Owszem, nie każdy po stronie opozycji, kto aspiruje, rzeczywiście ma jakieś kompetencje - jak Hołownia) Ale receptą na arogancję władzy powinna być empatyczna merytokracja, a nie to, co zrobił Pis, czyli totalna rozwałka i zastąpienie ludzi, którzy coś potrafią amatorami w każdej dziedzinie.
    Podziękowali 1Wilfrid
  • Lekarze i nauczyciele w latach rządów PiS otrzymali najwyższe podwyżki w historii.

    czyli totalna rozwałka i zastąpienie ludzi, którzy coś potrafią amatorami w każdej dziedzinie.
    )))))))))))))
    no to teraz przyjdą kompetentni: Petru, Kołodziejczak, Siemoniak.

    Podziękowali 1Pioszo54
  • Nie wiem,jak lekarze ale nauczycielskie podwyżki to tak naprAwde są poniżki.
    "Za Tuska" moja pensja była duuuuzo.powyzej minimalnej i miała zupełnie inna moc nabywczą,niż za PiSu.
    Pomimo zamrożenia plac w pewnym okresie 
    Podziękowali 4Coralgol beatak Laf2011 persa
  • Miałam napisać, żeby właśnie spytać obecnych na forum, co o tym sądzą.
  • pensja minimalna za Tuska to 1206 zł, więc nic dziwnego. Obecnie 3600 zł.
    Czyli po prostu jesteś zawistna że innym się polepszyło a tobie nie.

    No to teraz Tusk znowu ci da obiecaną podwyżkę 30 procent. Napisz, jak tylko dostaniesz pieniądze na konto (obiecał w ciągu 100 dni od objęcia władzy).

    tu dla przypomnienia:
    Podwyżka dla nauczycieli o 30% i kwota wolna 60 000 zł. Jeżeli powstanie rząd KO+Trzecia droga+Lewica, to będzie złożono odpowiednia autopoprawka do budżetu na 2024 r. 

    Musimy wprowadzić autopoprawką do budżetu pierwsze nasze konkrety; to jest podwyżka dla nauczycieli i kwota wolna – powiedziała w piątek w TVN24 wiceprzewodnicząca Platformy Obywatelskiej Izabela Leszczyna. Dzień po utworzeniu nowego rządu jesteśmy w stanie zdjąć blokadę z KPO - dodała.
    https://www.infor.pl/prawo/6342872,podwyzka-dla-nauczycieli-o-30-od-1-stycznia-2024-r-i-60-000-zl-kwoty-wolnej-od-podatku-pierwsze-konkrety-od-po.html

    czyli od stycznia masz 30 procent podwyżki gwarantowane
    cieszę się razem z tobą

  • Coralgol powiedział(a):
    bardzo wielu ludzi, co pokazały te wybory, jest zwyczajnie zmęczonych pogardą wobec wykształcenia i kompetencji.

    I kogo będziemy mieć w rządzie? Panią, która uważa, że za 6000 tys. złotych pracuje tylko złodziej albo idiota. Ludzie będą zadowoleni, wreszcie koniec pogardy.
    Podziękowali 2Aszna Pioszo54
  • Turturek powiedział(a):
    Coralgol powiedział(a):
    bardzo wielu ludzi, co pokazały te wybory, jest zwyczajnie zmęczonych pogardą wobec wykształcenia i kompetencji.

    I kogo będziemy mieć w rządzie? Panią, która uważa, że za 6000 tys. złotych pracuje tylko złodziej albo idiota. Ludzie będą zadowoleni, wreszcie koniec pogardy.
    to jest sedno.
    ale co zrobić, taki mamy klimat.
  • kociara powiedział(a):
    Nie wiem,jak lekarze ale nauczycielskie podwyżki to tak naprAwde są poniżki.
    "Za Tuska" moja pensja była duuuuzo.powyzej minimalnej i miała zupełnie inna moc nabywczą,niż za PiSu.
    Pomimo zamrożenia plac w pewnym okresie 
    Nawet nie komentuję tych ,, podwyżek ". Zresztą, można spytać tych, którzy masowo odchodzą z zawodu, lub nie chcą do niego przyjść. 
  • @Prayboy ;

    to żadna zawiść, tylko oczywiste stwierdzenie faktu, że pewnym grupom społecznym w ostatnich latach bardzo się pogorszyło - bo ktoś przez 10 lat rozwijał się, zdobywał doświadczenie, a boleśnie odczuwa to, że skumulowana inflacja zjada jego pieniądze i de facto ma dużo mniej. 

    Podnoszenie pensji minimalnej miałoby sens, gdyby w poszczególnych grupach zawodowych rosło to mniej więcej proporcjonalnie. A nie ci co zarabiali minimalnie mają dużo lepiej, a później większość ludzi zarabia podobnie. 
  • edytowano październik 2023
    wzrosły dwukrotnie od 2010 do dziś
    https://strefaedukacji.pl/pensje-nauczycieli-na-przestrzeni-lat-o-ile-wzrosly-i-jak-sie-zmienialy-tak-przedstawialo-sie-srednie-wynagrodzenie-nauczycieli/ar/c5-17252585

    moja pensja od 2000 do dziś jest niższa o 20 procent a nie narzekam (MON)


  • edytowano październik 2023
    Turturek powiedział(a):
    Coralgol powiedział(a):
    bardzo wielu ludzi, co pokazały te wybory, jest zwyczajnie zmęczonych pogardą wobec wykształcenia i kompetencji.

    I kogo będziemy mieć w rządzie? Panią, która uważa, że za 6000 tys. złotych pracuje tylko złodziej albo idiota. Ludzie będą zadowoleni, wreszcie koniec pogardy.
    Oczywiście pamiętasz, że chodziło o pensje wiceministrów?
    I ja się zgadzam z Bieńkowską, że to nie była b. wysoka pensja wówczas dla osoby, która w sektorze prywatnym mogłaby liczyć na >10k. Za czasów PO raczej nie zatrudniano na stanowiskach wiceministrów młodych chłopaków zaraz po studiach, jak obecnie.

    Nie wiem, kto będzie w przyszłym rządzie i jak będę go oceniać (to się okaże), po prostu piszę o tym, że zmęczenie pogardą wobec wykształcenia i kompetencji za czasów PIS stało się przeogromne.

    Ale z Bieńkowskiej w rządzie raczej bym się ucieszyła, to jest bardzo doświadczona i do bólu merytoryczna kobieta, która nie zajmuje się PR, tylko konkretną pracą.
  • edytowano październik 2023
    Coralgol powiedział(a):

    Ale z Bieńkowskiej w rządzie raczej bym się ucieszyła, to jest bardzo doświadczona i do bólu merytoryczna kobieta, która nie zajmuje się PR, tylko konkretną pracą.
    O rany ! czyli dobry PR w TVN musi mieć ta kompromitująca się do bólu Bieńkowska. Ta która startując na komisarza UE , to się komisarze za głowy łapali że jak można kogoś takiego nieogarniętego wystawiać, ale umowa była że Polska ma dostać to stanowisko no to dostała.
    Na nagraniach swojego koalicyjnego kolegę Piechocińskiego wyzywa od debili. Ciekawa opinia.
    To ta od "taki mamy klimat". Obraziła większość Polaków stwierdzeniem że tylko idiota albo złodziej pracuje za 6 tyś miesięcznie. A szczególnie nauczycielki ponieważ dokładniej precyzując były to słowa o nauczycielce.



  • edytowano październik 2023
    Już to wklejalm kiedyś zdaje się. Widać nie dotarło
    https://glos.pl/obecne-zarobki-nauczycieli-w-stosunku-do-placy-minimalnej-bija-po-oczach

    Prayboy powiedział(a):
    No pacz. Taki dobry rząd i tak traktuje swoich?
    A Ty jeszcze ich tak bronisz


  • No pacz. Taki dobry rząd i tak traktuje swoich?
    A Ty jeszcze ich tak bronisz

    Robię to co lubię, co mnie pasjonuje. W dodatku dla dobra Polski i przyszłych pokoleń. Upowszechniam prawdę historyczną. Mój wybór. Mógłbym pracować w agencji reklamowej za 20 koła.
    A ty? Pracujesz w szkole publicznej za grosze bo kochasz swoją  pracę?
    Czy jesteś za kiepska aby zmienić miejsce pracy? Wiecznie niezadowolona sfrustrowana.

  • A. Czyli jednak grosze a nie te mityczne tysiące 
    No i widzisz. Próbujesz dyskutować a wyłącznie obrażasz,tzn wydaje ci się,że to robisz 
    I pozwól,że na tym poprzestanę,bo mogłabym napisać dwa słowa za dużo, a tego byś nie chciał. Jesli idzie o to niezadowolenie i frustrację...to niezrozumienie i wieczne  problemy. I rozkminy.
    Więc wiesz.....następnym razem lepiej przemysł sposób,w jaki chcesz mnie obrzucić obelgami. Bo słabo go wychodzi a pokazujesz wyłącznie swoją frustrację 
    Podziękowali 1beatak
  • Jednak kompleksy prowincjonalnego niedouka. 
  • Czekaj na zbawcę Tuska NIKT ci.tyle nie da co on obieca.
  • @Coralgol
    sam mam doktorat i jakoś tam mogę się uważać za człowieka wykształconego (w swojej dziedzinie). I nie odbierałem władzy PiS jako rewolucji najogólniej mówiąc ,,prostactwa” wobec inteligencji. Postrzegałem to raczej jako zmianę paradygmatu - tam w społeczeństwie gdzie do tej pory liczyli się tylko ludzie z wykształceniem dopuszczono do głosu ludzi bez tego kwitka. I o to był ten cały kwik, że jak to, prostactwo ośmiela się kierować własnym osądem a nie z pokorą wsłuchiwać w autorytety. A przecież tacy jesteśmy nowocześni, oczytani, europejscy i nawet bywamy za granicą i w teatrze. 
    Podziękowali 4malagala Pioszo54 Aszna Avq
  • Prayboy powiedział(a):
    Jednak kompleksy prowincjonalnego niedouka. 
    Wreszcie właściwie opisałeś swą skromną osobę. Doceniam to zdanie samokrytyki. 
  • beatak powiedział(a):
    Prayboy powiedział(a):
    Jednak kompleksy prowincjonalnego niedouka. 
    Wreszcie właściwie opisałeś swą skromną osobę. Doceniam to zdanie samokrytyki.

    Urodziłem się  i mieszkam w Warszawie  a ty jesteś dziecinna 
  • edytowano październik 2023
    Ukończyłem też wyższa uczelnię mam studia podyplomowe oraz dodatkowo szkołę muzyczną 1 stopnia. Nie tak jak wasz ćwoczek Hołownia, z białostockiej wiochy, ze średnim wykształceniem, dwukrotnym  podejściem do zakonu i mentalnością paroba.
  • Dodatkowo jestem artystą więc więcej mi wolno, to wszystko jest prowokacją i artystycznym wyrazem, i tak jak Janda powiem że mam wrażenie jakbyście wszyscy tu na mnie s...li.
    Fajnie co? A może są równi i równiejsi?

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.