Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Na ilość? Egoistyczni rodzice jedynaków vs króliki

2456741

Komentarz

• No i mama 4 maluchów mówi o za niskiej rodzicielskiej poprzecce  ;)

• I dodatkowo ze to wina stawiania na ilość w Polsce
    Jakoś nie zauważyłam ani jednego ani drugiego 
    Podziękowali 1Aga85
  • M_Monia powiedział(a):
    I dodatkowo ze to wina stawiania na ilość w Polsce
    Jakoś nie zauważyłam ani jednego ani drugiego 
    Jest wręcz odwrotnie, rodziców rozlicza się z tego jaka jest "jakość" rodzicielstwa. 
    Podziękowali 1M_Monia
  • edytowano listopad 2023
  • Kacha powiedział(a):
    Wszystko zależy od osobistej wrażliwości. Jedyna możliwość dla zachowania zdrowia psychicznego to wzruszyć. Ale mnie na przykład ciężko to przychodzi. 
    Spróbuj. Trzeba lekko napiąć mięśnie w okolicach szyi i potem je rozluźnić  o:)
  • Aga85 powiedział(a):
    malagala powiedział(a):
    To szczerze współczuję  :D

A poważniej - życie to sztuka wyboru
    Ja próbowałam wszystko spinać. Mam wrażenie, że coś wtedy umyka.
    My spinamy ale to już jest maksymalnie napięta cięciwa :p I mój mąż ma coś w rodzaju adhd ;) On odpoczywa w "akcji" (w odróżnieniu do mnie) ;)

Też mam adhd. Po co odpoczywać, skoro można coś ZROBIĆ. A jak już nie można, to znak, że trzeba iść spać, a nie odpoczywać. W ogóle przez lata uważałam kanapę za zbędny mebel 
  • Skatarzyna powiedział(a):
    Jak już nie mam małych dzieci, a wszystkie powyżej pięciu lat, a część dorosłych - łatwo umiem sobie wyobrazić, że jest ich dwa razy więcej. Jak miałam czworo poniżej siódmego roku życia nie miałam tak szerokiej wyobraźni. 
    I tak, mała czwórka była o wiele trudniejsza od wielkiej? Ósemki.
    I łatwiej się spina. I bez spiny. 
    Mam poniżej 7 lat troje. Jest już lżej ale  3 lata temu gdy urodził się najmłodszy fizycznie było mega ciężko. Nie ogarniałam. Noworodek i dwójka jeszcze tak małych dzieci. Noworodek i roczniak i  3 latek. Były momenty zwątpienia. 
    I tak troszke lżej się zrobiło jak najmłodszy skończył 2 lata i idzie w tym kierunku

I teraz pomyśleć 5 raczki z Hordynca. Mama 11 dzieci w tym kilkoro całkiem maluchów. 
  • Nie zauważam nacisku na ilość nigdzie poza tym forum. Natomiast zauważam i boli mnie antynatalizm praktyczny: dziecko może mieć tylko kobieta (nie para!) wykształcona, zdrowa, samodzielna finansowo, posiadająca mieszkanie, emocjonalnie, organizacyjnie i po każdym względem niezależna. Czyli mało kto. 
  • Matka, która przyznaje się w necie do poważnych problemów, jest uważana za osobę z gruntu nieodpowiedzialną, bezmyślną, niedojrzałą.
  • @Berenika Mi wydaje się, że dobrze jest, aby rodzina żyła w dobrym standardzie i jest na to nacisk. Antynatalizm moim zdaniem to nie jest, ale przyznaje, że nawet mnie rażą niektóre opinie.
  • paulaarose powiedział(a):
    @Berenika Mi wydaje się, że dobrze jest, aby rodzina żyła w dobrym standardzie i jest na to nacisk. Antynatalizm moim zdaniem to nie jest, ale przyznaje, że nawet mnie rażą niektóre opinie.
    Oczywiście, że dobrze żyć na poziomie. Tyle że obecnie wymagania są tak formułowane, że trzeba mieć wiele, by na dziecko się decydować. 
  • Co więcej - jak masz wiele i coś się zepsuje i stracisz to wiele to i tak usłyszysz/przeczytasz - po co było się decydować na dziecko. 
    Podziękowali 1Berenika
  • Pomysł @paulaarose o tych, którzy zakładali rodziny po wojnie. Takie tragedie przeżyli, kraj był tak zniszczony, a oni zebrali się do życia! Traumy mieli prawdziwe, nie wyimaginowane! Teraz wszystkich się zniechęca piętrząc trudności. 
  • Kiedyś większość młodych małżeństw nie miała dużo, powoli się dorabiali, dzieci się rodziły, dzisiaj tacy sami by byli uznani za nieodpowiedzialnych.
    Podziękowali 4Berenika M_Monia Ka.tka. Ata
  • @Berenika Nie nazwałabym traum wyimaginowanymi. Zycie w biedzie, w trudnej atmosferze to nic miłego dla młodego człowieka. Jednak zgadzam się, że kiedyś ludzie mieli siłę, aby odbudować kraj, społeczeństwo, zakładać duże rodziny. 
  • Nie zakłada się dużych rodzi. Zwykle zakłada się malutkie. 
    Podziękowali 1M_Monia
  • No i jak a się do tego nauczanie JP2 i płodność aktu małżeństwa. A kraj katolicki  :D
  • Ale ze każdy akt ma być płodny? 
  • Hipokryzja level hard wśród wiernych, wśród duchownych i całego Kościoła. Strasznie to bolesne dla mnie
    I mam nadzieję że Franciszek to uzdrowi bo już patrzeć sie nie da 
  • Trzeba wreszcie jasno głosić, kto to jest katolik. Bo ludzie myślą, że chrzest wystarczy i dwa razy w roku do kościoła... Jeśli wszystko wolno, byle się kochać, to i dzieci nie trzeba mieć.
    Podziękowali 1M_Monia
  • Rozliczasz, kto kupuje? Młodzi chyba tylko w nikłym procencie uważają się za katolików. 
  • Tu nie trzeba rozliczać. To po prostu z daleka cuchnie skoro w Polsce 1,3 dziecka na kobietę. 
  • M_Monia powiedział(a):
    Hipokryzja level hard wśród wiernych, wśród duchownych i całego Kościoła. Strasznie to bolesne dla mnie
    I mam nadzieję że Franciszek to uzdrowi bo już patrzeć sie nie da 
    Omg ale gdzie to tak? Wklej jakiś link o czym piszesz 
  • Już wklejalam że wg badań w krajach o niskiej dzietności, w USA 90%osob uważających się za katolików nie stosuje się do tych nauk w kwestii antykoncepcji.
    A ilu księży łamie celibat to są różne dane, ale lewica twierdzi, że może być ich też 90%.
    Gumy orbit też są przy każdej kasie. Ja ich nie kupuję.
    Podziękowali 2Skatarzyna Leli
  • Jakie kiedyś ludzie mieli możliwości żyć inaczej niż małżeństwo i dzieci?
  • Było npr tylko to były dzieci.
    Berenika powiedział(a):
    Gumy orbit też są przy każdej kasie. Ja ich nie kupuję.
    Jeśli byłyby uznane jako "współczesna forma niewolnictwa kobiet i przemocą wobec kobiet", a tym była właśnie uznana prezerwatywa, to pewnie by ich tam nie było. Albo jakby były to miałyby napis na połowie opakowania ostrzegające o tym zagrożeniu.

Tak czy insczej można się poczuć jak w Matrixie

Hipokryzja pojawia się tam gdzie wymagania są tak wysokie że statystycznie ludzie nie dają rady ich spełniać. Pozostaje więc udawać. 
  • M_Monia powiedział(a):
    Było npr tylko to były dzieci.
    A napiszesz kiedy to było tylko npr? 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.