Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

TVP INFO

Co sądzicie o całej tej akcji z wyłączeniem sygnału?
«1345

Komentarz

  • To pod publiczkę i zwiększenie emocji u zwolenników i przeciwników obecnej władzy.
  • Pułkownik wykonuje zadanie. 
    Podziękowali 1Klarcia
  • Test. Jeśli ludzie na to pozwolą będą mogli zrobić wszystko. A pozwolą.
    Podziękowali 1Elf77
  • Ja myślę, że te media nie są nikomu potrzebne.
    Podziękowali 1Coralgol
  • Partia nie może istnieć bez mediów.
    Gdzie PiS znajdzie swój elektorach, w jakich mediach ?
    Teraz wezmą się za Radio Maryja już są zapowiedzi.
    10% to ludzie słuchający w Internecie polityki i głosujący na Konfederację, czy PiS znajdzie tam swój elektorat ? Wątpię

    Idą ciężkie czasy na Polskę, ale tak Polacy wybrali.
  • I tak zwane media publiczne należy rozwiązać.
  • Na całym świecie?
  • Kompletnie niedopuszczalne zachowanie nowego rządu Donalda Tuska: wyłączenie polskiego, międzynarodowego anglojęzycznego nadawcy, TVP World. Znam dobrze TVP World. Przychodziłem do ich programów ponad 10 razy od momentu rozpoczęcia rosyjskiej inwazji na Ukrainę. I to, co widzę i wiem o TVP World - to głos za wolnością i głos za walką o wolność Ukrainy i głos wszystkich tych, którzy na całym świecie, wspierają tę walkę - napisał na Twitterze Edward Hunter Christie, ekspert ds. polityki bezpieczeństwa.
    Podziękowali 1Kazio
  • Berenika powiedział(a):
    Ja myślę, że te media nie są nikomu potrzebne.
    mi i milionom ludzi są potrzebne. 
  • Kazio powiedział(a):
    Berenika powiedział(a):
    Ja myślę, że te media nie są nikomu potrzebne.
    mi i milionom ludzi są potrzebne. 
    To stworzcie i utrzymujcie prywatną stację.
    Podziękowali 1Wilfrid
  • Prayboy powiedział(a):
    Test. Jeśli ludzie na to pozwolą będą mogli zrobić wszystko. A pozwolą.
    Dokładnie, nie chodzi tylko o media. Gdyby tylko o to... no cóż i tak nie korzystam prawie. Czasem oglądam różne dla porównania propagandy. 
    Jednak bardziej stawka jest o to, co napisał @Prayboy. Jeśli ludzie pozwolą na to mimo wszystko bezprawie, to czemu nie pozwolić sobie na więcej.
    Na początek Wąsik i Kamiński do więzienia, poczytajcie dlaczego, moim zdaniem też bezprawnie. Jak wszystko pójdzie gładko, to wszystkich co podnoszą głowę po... jak zapowiadał poseł ko, mówiąc o Katolikach. 
    Podziękowali 2Prayboy Aniela
  • Tak. Teraz będziemy mieć nowe normy. Bardziej nowoczesne i zsynchronizowane z całym nowoczesnym światem
  • Prayboy powiedział(a):
    Na całym świecie?
    W Polsce. Co mnie obchodzi świat?

  • Coralgol powiedział(a):
    Kazio powiedział(a):
    Berenika powiedział(a):
    Ja myślę, że te media nie są nikomu potrzebne.
    mi i milionom ludzi są potrzebne. 
    To stworzcie i utrzymujcie prywatną stację.
    utrzymujemy. 
    Lubisz łamanie prawa? Lubisz "silnych ludzi"? Może jeszcze powiesz, czemu ludzie mający większość sejmową, mogący niemal dowolnie kształtować ustawy sięgają po działania bezprawne?
  • Kazio powiedział(a):
    Coralgol powiedział(a):
    Kazio powiedział(a):
    Berenika powiedział(a):
    Ja myślę, że te media nie są nikomu potrzebne.
    mi i milionom ludzi są potrzebne. 
    To stworzcie i utrzymujcie prywatną stację.
    utrzymujemy. 
    Lubisz łamanie prawa? Lubisz "silnych ludzi"? Może jeszcze powiesz, czemu ludzie mający większość sejmową, mogący niemal dowolnie kształtować ustawy sięgają po działania bezprawne?
    To nie były działania bezprawne, tu opinia dwojga profesorów UW:
    https://businessinsider.com.pl/prawo/jak-minister-kultury-bartlomiej-sienkiewicz-przejal-kontrole-nad-mediami-publicznymi/w3q39lm

    Natomiast wiadomo, że każdą taka ustawę Duda zawetuje, nikt nie ma czasu czekać do końca jego kadencji.

    Podziękowali 1Kazio
  • Berenika powiedział(a):
    Ja myślę, że te media nie są nikomu potrzebne.
    Mylisz się. Znam wielu porządnych starszych ludzi, którzy nie korzystają z internetu, a sprawy Polski nie są im obojętne.
    Podziękowali 1Elf77
  • Coralgol powiedział(a):
    Kazio powiedział(a):
    Berenika powiedział(a):
    Ja myślę, że te media nie są nikomu potrzebne.
    mi i milionom ludzi są potrzebne. 
    To stworzcie i utrzymujcie prywatną stację.
    Stworzyliśmy 32 lata temu i utrzymujemy. Media publiczne też utrzymujemy z naszych podatków.
  • edytowano grudzień 2023
     Wyjaśnienie w 2 minuty dla wielbicieli Tuska i Tuskopodobnych.
    Podziękowali 1Elf77
  • To nie są media publiczne, tylko rządowe. Od bardzo wielu lat. 
  • Rząd się zmienił, zmieni się rodzaj propagandy. I inni ludzie chcą wziąć te synekury, zajęte przez osoby delegowane przez obóz, który nie jest już obozem rządzącym. I tyle.
  • edytowano grudzień 2023
    Berenika powiedział(a):
    Ja myślę, że te media nie są nikomu potrzebne.

    Balcerowicz: Demokracja może się obyć bez mediów publicznych
    "Media publiczne nie mają racji bytu. Demokracja, praworządność mogą się obyć bez mediów nazywanych publicznymi. Trzeba je odpaństwowić, czyli odpolitycznić"

  • edytowano grudzień 2023
    Przy czym p. Balcerowicz pod słowem odpolitycznić ma na myśli sprzedać (patrz rozmowa z Mazurkiem w rmf) tylko slowo odpolitycznić "lepiej się kojarzy" . 
  • Serio, wzruszająca jest troska o wolność słowa i pluralizm mediów tych osób, które przez osiem ostatnich lat uważały, że Pis ma prawo robić w TVP co mu się podoba (czyt. prywatną szczujnię za nasze podatki) bo wygrał wybory.

    O ile rozumiem jeszcze (jest to sposób myślenia daleki od mojego, ale jest konsekwentny), że TVP to dla kogoś po prostu "telewizja rządowa", to tym bardziej nie rozumiem tych płaczów.
    Podziękowali 1kociara
  • @Elf77

    na gruncie moralnym nie mam wątpliwości, że Kamiński i Wąsik powinni dostać wyrok bezwzględnego więzienia, bo ich nadużycia przy aferze gruntowej są bardzo poważne (podżeganie do korupcji i fałszowanie dokumentów przy wykorzystaniu służb specjalnych).  Cieszę się, że mandaty tych panów wygasły i nie mogą oni sprawować funkcji publicznych.

    Zastanawiam się natomiast, czy już po zapadnięciu prawomocnego wyroku prezydent mógłby ponownie ich ułaskawić? Trochę absurd, ale jakiś prawnik musiałby się wypowiedzieć.
    Podziękowali 1Wilfrid
  • Dziś prawnika słucham i właśnie teraz prezydent może to zrobić. Nie powinien był robić tego wcześniej, bo oni według prawa byli niewinni, gdyż wyrok był nieprawomocny. 
  • Coralgol powiedział(a):
    @Elf77

    Zastanawiam się natomiast, czy już po zapadnięciu prawomocnego wyroku prezydent mógłby ponownie ich ułaskawić? Trochę absurd, ale jakiś prawnik musiałby się wypowiedzieć.
    Prawnicy uważają, że ułaskawienie ma sens tylko po prawomocnym wyroku, bo inaczej wpływa na władzę sądowniczą oraz narusza prawo do obrony. Więc właściwie poprzednie ułaskawienie można uznać za niebyłe, a zatem konsekwentnie prezydent może ich teraz ułaskawić. Ale nie chce.
  • Coralgol powiedział(a):
    @Elf77

    na gruncie moralnym nie mam wątpliwości, że Kamiński i Wąsik powinni dostać wyrok bezwzględnego więzienia, bo ich nadużycia przy aferze gruntowej są bardzo poważne 


    "Afera gruntowa to jedna z najsłynniejszych afer Prawa i Sprawiedliwości. Dotyczy akcji, która została przygotowana przez tajne służby w celu skompromitowania Andrzeja Leppera – szefa koalicyjnej Samoobrony RP...

    ...Wszystko zaczęło się od prawnika Andrzeja Kryszyńskiego, który w 2006 roku był wiceprezesem Telefonii Dialog należącej do państwowego giganta KGHM Polska Miedź SA. Kryszyński chwalił się w środowisku biznesowym, że dzięki układom w Ministerstwie Rolnictwa ma możliwość załatwienia odrolnienia każdego kawałka ziemi rolnej w Polsce. Odrolnienie działki na terenach przeznaczonych pod produkcję rolną jest bardzo trudne, a w wielu wypadkach po prostu niemożliwe.

    Pogłoski o tym, że Kryszyński oferuje pomoc w odrolnieniu ziemi dotarła do rady nadzorczej i prezesa Dialogu. W owym czasie mieli oni podejrzenia, że ktoś w ich firmie ustawia przetargi, więc skojarzyli obie korupcyjne kwestie ze sobą i poinformowali o wszystkim szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego – Mariusza Kamińskiego.

    Informacje o tym, że Andrzej Kryszyński chwiali się kontaktami w Ministerstwie Rolnictwa i oferuje pomoc w odrolnieniu ziemi nasunęły kierownictwu PIS domysły, że za korupcją stać może Minister Rolnictwa i szef Samoobrony – Andrzej Lepper. CBA Mariusza Kamińskiego postanowiło to dokładnie sprawdzić. Jeden z biznesmenów, któremu Kryszyński proponował odrolnienie ziemi, zgodził się pomóc CBA i spotkał z Kryszyńskim.

    Na spotkaniu poinformował go, że zna biznesmenów ze Szwajcarii, którzy są gotowi zapłacić za odrolnienie ziemi w Mutowie koło Mrągowa na Mazurach. W odpowiedzi Kryszyński stwierdził, że może to załatwić za 3 mln zł bo ma dojście w Ministerstwie Rolnictwa. CBA nagrało z ukrycia tę rozmowę.


    Agenci CBA udający szwajcarskich biznesmenów skontaktowali się bezpośrednio z Andrzejem Kryszyńskim i zadeklarowali gotowość zapłaty łapówki za odrolnienie ziemi w Mutowie. Andrzej Kryszyński opierał swój korupcyjny pomysł na znajomości z Piotrem Rybą – doradcą medialnym Andrzeja Leppera. Ryba znał wiele czołowych postaci Samoobrony. Kryszyński poprzez Rybę chciał dotrzeć z łapówką do Andrzeja Leppera i załatwić odrolnienie ziemi.

    Już na początku, udający szwajcarskich biznesmenów agenci CBA przekazali Andrzejowi Kryszyńskiemu 10 tys. zł na pokrycie kosztów, oraz luksusowy telefon. Dostarczyli też specjalnie spreparowaną dokumentację potrzebną do formalnego odrolnienia działki. Piotr Ryba przekazał tę dokumentację do Ministerstwa Rolnictwa. 6 lipca 2007 roku cała prowokacja CBA miała zostać sfinalizowana. Agenci incognito wręczyli wówczas Andrzejowi Kryszyńskiemu łapówkę w kwocie 2,7 mln zł.

    Główna część tej kwoty miała trafić do rąk Andrzeja Leppera. Cała prowokacja CBA jednak nie udała się, gdyż ktoś uprzedził o wszystkim Leppera i innych członków kierownictwa Samoobrony. Piotr Ryba dostał zakaz wchodzenia do Ministerstwa Rolnictwa i zorientował się w sytuacji. Ostrzegł Andrzeja Kryszyńskiego.

    Po zdemaskowaniu prowokacji Centralne Biuro Antykorupcyjne aresztowało Andrzeja Kryszyńskiego oraz Piotra Rybę. Informację o ich aresztowaniu podano do publicznej wiadomości. Według komunikatu – aresztowano dwóch współpracowników Andrzeja Leppera, którzy w jego imieniu mieli domagać się łapówki w zamian za odrolnienie ziemi na Mazurach. Do przekazania łapówki Lepperowi nie doszło w wyniku przecieku, za który oficjalnie obwiniono później Janusza Kaczmarka.

    Rybie i Kryszyńskiemu prokuratura postawiła zarzuty płatnej protekcji. Andrzej Kryszyński przyznał się do winy i złożył obszerne zeznania, natomiast Piotr Ryba do winy przyznać się nie chciał. Twierdził że został w całą sprawę uwikłany przez CBA i Kryszyńskiego."

    całość na https://www.magnapolonia.org/kalendarium-historyczne-30-sierpnia-2007-roku-wybuch-afery-gruntowej/


    specjalnie wyszukałam źródło nieco starsze niż z ostatnich dni, bo ostatnie źródła mówią jednym językiem.

    Czy to oznacza @Coralgol , że wg Ciebie nieudana akcja CBA, w której po to by wydobyć informacje na temat popełnianych przestępstw i korupcji podstawiono osobę, która miała wręczyć fikcyjnie łapówkę jest moralnie dużym nadużyciem wymagającym kary w postaci bezwzględnego więzienia?



  • @Wilfrid no też właśnie to mi się wydaje najlogiczniejsze, że tamto ułaskawienie jest niebyłe i dopiero teraz Duda może ułaskawić.

    @Elf77 uważam, że wyrok bezwzględnego więzienia należy się Kamińskiemu i Wąsikowi nie dlatego, że akcja CBA była nieudana, tylko dlatego, że Ci ponowie mając do dyspozycji nadzwyczajne środki jakie są w posiadaniu służb specjalnych, znacznie przekroczyli swoje kompetencje. Sami dokonywali przestępstw lub do tego namawiali zamiast zbierać dowody na to, co rzeczywiście się stało.
    Podziękowali 1Wilfrid
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.