Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

jak nauczyć dzieci jeść różne potrawy?

2»

Komentarz

  • ja mam taką małą zasadę....jak dzieci nie chcą czegoś jeść to nie zmuszam by zjadły cały posiłek, jednak zawsze zachęcam do spróbowania...smak i gust kulinarny kształtuje się przez lata....Pewnie sami macie doświadczenia typu, że teraz smakuje Wam coś czego kiedyś byście nie tknęli lub nie jecie tego czym się zajadaliście przed laty....moje dzieci przeszły etap "buły z dżemikiem", "rosołku na okrągło" i "parówek najchętniej na każdy posiłek".....W pewnym wieku po prostu zaczęły jadać wszystko....i co fajne, gdy jesteśmy gdzieś , gdzie serwowane są dziwne i obce nam potrawy zawsze mówią "trzeba chociaż spróbować" - uważam to za swego rodzaju sukces:wink:
  • to mnie napawa madzieją, że , moje też w końcu dorosną do tego :)
  • Katarzyno, a dlaczego tak bardzo zależy Ci na mięsie? Wędliny są teraz tak nafaszerowane dodatkami, wypełniaczami, związkami fosforu, soli etc, że na pewno nie jest to jedzenie dla dzieci. Mięso ma sporo antybiotyków, hormonów, jesli dzieci nie chcą go jeść, to tylko wyjdzie im to na zdrowie. Masz wielki wybór roślin strączkowych, bez mięsa można robić wspaniałe posiłki.
  • [cite] Katarzynka39:[/cite]
    Świnki przeznaczone dla nas sa hodowane bez chemii.
    Katarzyno, mogłabyś to rozwinąć? Inaczej karmicie świnie przeznaczone na sprzedaż?
  • słuchajcie a warzywa , jakie jemy kupowane na targach i gdzie indziej - jeden zasyp nawozów

    ostatnio jadłam nienawożoną kapustę od mojej mamy - różnica kolosalna
  • Wychodzi na to , że trzeba kupić kawał pola i samemu zatroszczyć się o wyżywienie rodziny :sad:
  • no jeśli by miało być ekologicznie to chyba tak
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.