Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Pizza

2

Komentarz

  • Jak zaczynam, to kończę, poza tym nie robiłem jeszcze z zostawianiem, a nie mam czasu na eksperymenty, żądanie było stanowcze: "No przecież musi być jutro jakieś ciasto"
  • Już się piecze
  • Dlaczego ja miałem zapas drożdży i to świeżych, a dlaczego śmietankę słodką? Po co mi to było?
  • Też pytanie!
    Wiedziałeś, że Mańka zażąda roscona na jutro.:wink:
  • Uff! Już się upiekło, mogę iść do Godziny Czytań
  • [cite] Cart&Pud:[/cite]Też pytanie!
    Wiedziałeś, że Mańka zażąda roscona na jutro.:wink:
    Nie wiedziałem, wogóle cały czas mi mówi, gdy coś nie tak zrobię lub powiem:"Fernando by tak Kaśce nie powiedział, Fernando by tak wobec Kaśki nie postąpił..." Ten Wasz wątek pochwalny dla mężów....
  • Dopiero dziś w końcu udało mi się zrobić tę pizzę. Właśnie moja pizza siedzi w piecu.
    Zrobiłam pięć wersji na pięć wielkich blach! Do tego czekają dwa sosy- czosnkowy i pomidorowy ze świeżą bazylią.:bigsmile:
    Mniam!
  • Małgorzata32, ja robię najprostszy chleb z przepisu, który jest tutaj.Nie wiem, z czym mogą być problemy - mąki się czasem różnią wilgotnością, jedne zabierają więcej płynów, inne mniej. W sumie najłatwiej chyba na początek zrobić chleb pszenny lub mieszany (mąka żytnia i pszenna). Acha, ja robię chleby tylko z mąki z pełnego przemiału (typ 2000). A co Ci się nie udaje?
  • [cite] Małgorzata32:[/cite]Dopiero dziś w końcu udało mi się zrobić tę pizzę. Właśnie moja pizza siedzi w piecu.
    Zrobiłam pięć wersji na pięć wielkich blach! Do tego czekają dwa sosy- czosnkowy i pomidorowy ze świeżą bazylią.:bigsmile:
    Mniam!

    Daj choć jedną blachę :bj: choć pół....
  • Pizza naprawdę super! I sporo tego jeszcze zostało ...
    Zapraszam wirtualnie!
  • [cite] maniek:[/cite]wogóle cały czas mi mówi, gdy coś nie tak zrobię lub powiem:"Fernando by tak Kaśce nie powiedział, Fernando by tak wobec Kaśki nie postąpił..." Ten Wasz wątek pochwalny dla mężów....
    Zdecydowanie za krótko byliście i Agnieszka za mało widziała...:cool:
  • Nie bój się jeszcze przyjedziemy:bigsmile:
  • Znalazłam teraz czytam łał:bigsmile::bigsmile::bigsmile::bigsmile:
  • Ja też często robię pizzę, ale idę na łatwiznę i ciasto wyrabia mi maszyna do pieczenia chleba. Ale chcę tu napisać, że zawsze pizza wychodziła mi taka trochę twarda( piekłam ją ok 25-30 min - 180 stopni). I doczytałam, że pizzę na cienkim spodzie powinno się piec w piekarniku nagrzanym do 220- 250 stopni- tylko 9-10 min. I faktycznie , tak pieczona jest idealna.:bigsmile::bigsmile:
  • U mnie też wyrabianiem ciasta na pizze zajmuje się automat.
    Poszłam tez na łatwiznę i do ciasta dodaję gotową mieszankę przypraw "przyprawa do pizzy" .Ciasto cudownie pachnie i smakuje.
  • A ja uważam, że zamiast różnego rodzaju serów mniej lub bardziej twardych, najlepsza (bez porównania) jest do pizzy świeża mozzarella odciśnięta z wody (ale jeszcze 'z kropelką'), i pokrojona na plasterki :gq:
  • Łał, o tym nie pomyślałam, ale na pewno spróbuję, tylko muszę tą przyprawę kupić, bo właśnie ostatnio mi sie skończyła. Ja nią posypywałam ciasto.
  • [cite] hipolit:[/cite]Poszłam tez na łatwiznę i do ciasta dodaję gotową mieszankę przypraw "przyprawa do pizzy" .Ciasto cudownie pachnie i smakuje.
    A ona przypadkiem nie jest taka smakowita dzięki glutaminianowi i podobnym "smakołykom"? Czy znalazłaś jakąś faktycznie z samymi ziołami?
  • Pewna nie jestem, ale to chyba były same zioła. Nie mam opakowania, więc nie mogę sprawdzić.
  • [cite] juka:[/cite]perforowanym blaszkom
    :shocked:
    Rety jaka ja jestem przeterminowana... :neutral: :wink:
  • O! Juka!
    kurcze, mam taka blaszke w domu (byla w komplecie z piecem) i tak naprawde nie wiedzialam, do czego sluzy. ALe dajesz tez na spod papier do pieczenia, czy tylko oliwa i na to ciasto?
  • http://prymat.pl/uploads/130267785453081/resize_130_300.jpg

    Skład:
    Dzięki swej wyjątkowej kompozycji przyprawa do pizzy Prymat doskonale podnosi walory smakowe i zapachowe tej wspaniałej włoskiej potrawy. W skład mieszanki wchodzą: sól, papryka słodka, bazylia, oregano, cebula, czosnek, natka pietruszki, chili. Przyprawa do pizzy Prymat doskonale harmonizuje ze smakiem wszelkich składników dodawanych do pizzy.

    Sprawdzę dokładnie jeszcze w sklepie :wink:
  • A czy robicie ciasto do pizzy na zakwasie?
  • Ja nie :bigsmile:
    Robie na drozdzach. I to pewnie bardziej oryginalnie jest, ale moze na zakwasie zdrowiej? Robisz pizze na zakwasie?
  • Nie, ale słyszałam, że można to chciałam języka zasięgnąć.
    Zakwas mam zawsze, a drożdże tylko jak po nie pójdę. :wink:
    Jeśli okaże się, że wielodzietni nie robią tzn. że to bujda na resorach.
  • Troszkę poczytałem na temat pizzy a oto przepis z którego ja korzystam. Ciasto jest puszyste

    0,5 kg mąki
    5 dag drożdży
    1 szklanka mleka
    1 jajko
    1 łyżeczka cukru
    1 łyżeczka soli
    4 łyżki oliwy

    1 szklanki mleka zagrzać w rondelku (ma być lekko ciepłe), dodać drożdże cukier i dwie łyżki mąki, wymieszać tak aby powstało rozczyn gęstości śmietany. Przykryć i odstawić w ciepłe miejsce na około 20 min. Kiedy rozczyn urośnie dodać resztę mąki, sól, jajko i olej wyrabiać aż będzie odchodzić od ręki. Ciasto przykryć i odstawić w ciepłe miejsce na 20 min. Ciasta wystarczy na jedną bardzo dużą blachę lub dwie mniejsze. Kiedy ciasto urośnie rozwałkować i rozłożyć na wysmarowanej blaszce olejem.



    i gotowe.
  • hm... troche dzwi mnie to jajko i mleko w przepisie, troche nie koszerne (czytaj: nie wloskie) :wink:
  • może i nie koszerne ale jak smakuje uJa może potwierdzić
  • Barbara, można i na zakwasie. A drożdże można mrozić, ja zawsze mam kilka małych kawałków w zamrażarce.
  • Ania, ale jak robisz na zakwasie to jak? Ciasto musi czekać długo jak na chleb?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.