Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Pizza

13»

Komentarz

  • Przepiś Małgorzaty wywołał u mnie ślinotok
    =P~
  • To jest jedyny przepis na pizze ( ciasto ) któtemu się wybacza ślady sliny w notatniku :D
  • jaki typ mąki
  • @Bea na 1 stronie masz przepis
  • @Malgorzata czy do Twojego przepisu mozna uzyc jakiejkolwiek maki bez zmieniania proporcji? Chce z zytniej zrobic typ chyba 1800, ale nie wiem czy to wyjdzie.
  • To jutro bedzie pizza na obiad :)
  • ....żeby ser był jeeeszcze smaczniejszy posypuję nim pizze na około 5-7 min. (zależy od temp.) przed wyjęciem jej z piekarnika, w tedy jest bardziej miękki i ciągnący :)
  • a jak akurat mam to zamiast oleju dodaję oliwy z oliwek, normalnie nie lubię ale w pizzy daje pyszny smak i zapach.... :)
  • Pierwsza pizza bez pszenicy byla, jedna corka jadla chetnie, druga stwierdzila, ze do pizzy to ona sie lubi przytulac, a nie jesc, syn jak typowy chlop, po 2 godzinach sie namyslil, a najmlodsza skwitowala "ble" , ale jednak cos zjadla.
  • U nas w pizzy specjalizuje się nasz 15-latek

    image
  • edytowano luty 2016
    edit: przepraszam awaria
  • Ja dzisiaj testuje nowy przepis - tunczyk wymieszany z twarogien na spod posmarowany przecierem pomidorowym, do tego zielone oliwki i zolty ser.
  • Ja dzisiaj też zrobiłam, przepis na ciasto w sumie taki sam jak na ciabatte. A dodatki: fasola czerwona, mozarella, czerwona cebula, papryka surowa i żółty ser.
  • edytowano styczeń 2017
    Podbija bo rady mi trza.
    @Malgorzata -czy Twój przepis to na cienkie pizze czy na taką grubsza tez może być? 
    Mężu memu zamarzyła się taka na grubym,puszysty cieście. 
    Taka w stylu PRLowskich pizz domowych
  • @kociara- podać przepis na grubą, puszystą i prostą pizzę?
  • Dziękuję.  Poprosze na zaś 
    Ja juz zrobiłam.  Wg porady Oli.
    Ja lubię cieniutkie i chrupiące ciasto.  Ale menżuu zapragnął grubsze. 
  • to jest ciasto drożdżowe topione
    bez cukru na pizzę , z cukrem na bułeczki
    3 i 1/2 szkl mąki, 1/2 szkl mleka, ok 3-5 dag drożdży, 2 jajka, 10 dag masła
    z mleka, drożdży , szczypty cukru i łyżki mąki zrobić zaczyn
    gdy wyrośnie, to połączyć mąkę z zaczynem, z dwoma jajkami, rozpuszczonym masłem, sola lub cukrem- zależy na co ciasto
    wyrobić, zawinąć w ścierkę i zanurzyć w zimnej wodzie
    gdy wypłynie przerobić i wykonać pizzę lub bułki, nadziewać
    i piec
    Podziękowali 1kociara
  • kociara powiedział(a):
    Podbija bo rady mi trza.
    @Malgorzata -czy Twój przepis to na cienkie pizze czy na taką grubsza tez może być? 
    Mężu memu zamarzyła się taka na grubym,puszysty cieście. 
    Taka w stylu PRLowskich pizz domowych
    @kociara ale to przecież w zależności od tego jak rozwałkujesz,cieniutko albo grubiej  :smiley:
    Robię taką jak Małgorzata od lat ,tylko że nie daję mleka,sama woda doskonale wystarcza.
    I pół łyżeczki soli na kilogram mąki.
    A najlepiej się piecze wrzucona na nagrzaną blachę, włożoną na najniższy poziom w piekarniku.
    Temperatura ustawiona na maxa 230-250. czas 10-15 minut.
    Można położyć ciasto na papierze do pieczenia ,to na deskę do krojenia,nagrzaną blachę ostrożnie trochę wysunąć z piekarnika  i zsunąć pizzę razem z papierem na blachę.
    A jak  zostanie ciasto,można usmażyć cebulę i będą cebularze :smiley: 
    Podziękowali 1fruza
  • Nie. To nie tak ze jak grubej to będzie grubsza.
    Tu chodzi o skład ciasta które ma być po upieczeniu wysokie i puszyste. Taki PRLowski placek ala pizza .a nie ze  pizza na grubym cieście. 
    Zrobiłam i to jednak nie to o co chodziło.  Tzn pięknie wyrosło ale środek nie był puszysty.
    Jeśli się panu mężu znowu zachce to zrobię wf przepisu matka6 
    Mam jednak nadzieję że się nie zachce. 
  • Dokładnie,  zwykle drozdzowe jak na drozdzowki tylko bez cukru.  Moja mama taką robiła i piekła godzinę. 
  • Ja już od dawna robię z przepisu @Malgorzata. UwiW domu czesciej się o nią upominają niż o pizze z pobliskich pizzerii.
  • No mowilam! Powrot Nigelli :) 12 pitców o ja piernicze!! I potem watek "opony raus" :)
  • Oj tak @Rejczel!
    Juz się za stosownym wątkim rozglądam.
    Ale wiesz...gości mamy.
    Ta pizza furorę zrobiła zwłaszcza wsród młodzieży.

  • A myślałam, ze jak robię 6 to wow!
    Forum poszerza horyzonty
  • Ale ona bez sera? 
  • @AgataZi jak będziesz piekła w maksymalnej temperaturze, czyli tak, jak się piecze pizza, to ser daje się od razu na surowe ciasto. Taka pizza piecze się ok. 9-12 minut i gotowa. Co prawda w domu takiej temperatury się nie uzyska jak w piecu, ale powinna być właśnie jak najwyższa.
    Podziękowali 1MAFJa
  • O fajny wątek wypłynął
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.