Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

zaprawy

2»

Komentarz

  • No kochani, wiśnie już za mną wino z wiśni też?Ciekawe tylko czy wyjdzie, bo zawsze robił mąż.:bigsmile:
  • Hmm, a z jakich jablek Wy TERAZ robicie przetwory?
    Ja robie na zime sok z malin, troche dzemów, zwykle z czeresni i sliwek, cos z gruszek (najczesciej w occie,- w tym roku bedziemy miec chyba duzo gruszek, to moze spróbuje zrobic jakis dzem lub kompot), grzybki w occie i suszone. Wszystko z wlasnego sadu. Robilam tez ogórki kiszone. Ale teraz troche sie zniechecilam, bo nie bardzo mam gdzie te przetwory przechowywac, nie mam piwnicy ani spizarni, w zimie nie moga byc na mrozie, a w domu wszedzie mam cieplo, wiec robie tyle ile miesci mi sie w szafkach, a i tak np. w tej chwili mam rozne dzemy jeszcze z zeszlego roku. Moze dlatego, ze sa niewidoczne i slabo dostepne dla dzieci zapominam je wyciagac. Robilismy tez wino, ale znowu - problem z przechowywaniem. Wieksze ilosci przetworów np. ogórki czy wino przechowywalismy u tesciów, ale to nie jest dobre rozwiazanie. Tak naprawde najlepszym przetworem jest sok z malin, mam dostep do malin w nieograniczonych ilosciach, tylko musze sobie nazrywac, a dzieci wypijaja kazda ilośc.
  • Ula maliny tez robie ale u nas jeszcze czas, zazwyczaj we wrześniu pojawiają się w duzych ilosciach. Ja zagotowuje potem dodaje miód - nie ze slepu- tylko taki prosto od pszczół i wkładam do słoików.
    Co do jabłek to w tym roku gniły na drzewach więc żeby uniknąć widoku gnicia zbieralam i robiłam soki- wszystkie odmiany byle dojrzałe:wink:
  • Ja tez maliny robie pod koniec wakacji, tylko tak ogólnie pisalam.
  • :bigsmile:
  • To na poczatku września bedziemy miały temat numer jeden!!!
  • No to ja siedząc u mamy na wsi zrobiłam już kilkanaście słoików soków z wiśni, kilkanaście z porzeczki, teraz będę robić dżemy z jagód i soki z malin. Robię też ogórki w occie i kiszone i buraki z papryką. Buraki są przebojem od kilku lat, ale robię je dopiero we wrześniu\październiku.
    Ciekawe, czy mąż, jak przyjedzie, zgodzi się zawieźć to całe szkło do domu?
    :wink:
    Będzie tego ze sto kilo.:shamed:
  • Żołnierze!!!
    Najważniejsza (...) jest zaprawa!
  • Góra skóra dół begeesy.
  • wiem tylko co to są pekaesy, bo noszę :confused:
  • Bojowe
    Gacie
    Sportowe
  • dziękuję za informację. Ciekawe jak to wygląda teraz u kobiet, chyba topless?
  • Była najwyższa pora zmeandrować ten wątek bo taki strasznie praktyczny i kobiecy że hej.
  • [cite] Prayboy:[/cite]dziękuję za informację. Ciekawe jak to wygląda teraz u kobiet, chyba topless?
    wpisujesz w goglach "staniki dla wojska" i wyswieta ci sie http://209.85.229.132/search?q=cache:fA2w0G3NZE0J:wielodzietni.org/comments.php%3FDiscussionID%3D3963+staniki+dla+wojska&cd=1&hl=pl&ct=clnk&gl=pl&client=firefox-a
  • Werka, dziękuję w imieniu Tereski,czasami z jednego jabłka zostawała "frytka' :wink:
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.