Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Poduszka powietrzna a fotelik dla dziecka

edytowano lipiec 2007 w Ogólna
Czy ktoś mógłby mi przypomnieć, jakie zasady obowiązują przy wożeniu dziecka w foteliku na miejscu pasażera obok kierowcy, jeżeli jest tam założona poduszka powietrzna? Czy można tam zamontować fotelik dla niemowlaka "tyłem do kierunku jazdy"?

Komentarz

  • NIE!!! Absolutnie nie jest to bezpieczne i zabraniają tego polskie przepisy! Albo wyłącz poduszkę, albo zainstaluj w innym miejscu fotelik.
    Z tego co wiem, można na tym miejscu wozić dzici w fotelikach przodem do kierunku jazdy przy włączonej poduszce. Ja bym jednak nie ryzykowała, bo poduszka jest dostosowana do postury dorosłego i wybuchając morze zrobić dziecku krzywdę. My, po prostu, wyłączyliśmy poduszkę.
  • To zależy od samochodu. Niektóre mają specjalny kluczyk do wyłączanie poduszki. Nasz akurat nie ma, więc mój mąż poprosił w serwisie, żeby wyłączyli, czyli wyjęli właściwy bezpiecznik. Efekt jest taki, że poduszka nie działa ale samochód przy każdym włączenku silnika zgłasza to jako awarię.
    Nie wiem, jak jest u Ciebie w samochodzie, wiec trudno mi się mądrzyć. Jeśli możesz, to zapytaj mechanika w serwisie.
  • Absolutnie nie wolno ! Co wiecej - np. w moim samochodzie nie da sie wylaczyc poduszki, tak wiec na przednim siedzeniu nie moge wozic syna. Wyjecie poduszki powinno pomoc - ale to mnostwo pracy i pewnie spore koszty. Tym bardziej ze po powtornym montazu nie wiadomo czy taka wczesniej wyjeta poduszka zadziala

    Pozdr

    Darek
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.