Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

zwierzaki

2»

Komentarz

  • @nowa, gdybyś myślała o byciu domem tymczasowym dla psiaków, to mogę mieć dla ciebie fajny kontakt. Mamy cztery adoptowane psy.
  • @Polly serdecznie dz od dawna myślę o tym , tylko boję się że jak będę oficjalnie tym domem tymczasowym i to się gdzieś rozejdzie będę miała po kilkanaście psów/kotów dziennie wywalanych na podwórku ,
    Tu prawie nikt nie sterylizuje zwierzaków bo 
    1 nie może sie patrzeć na ich cierpienie
    2 suka po sterylizacji nie szczeka kotka nie poluje 
    3 brak gotówki na taki zabieg 
    4 nie walczy z naturą
    5 a tu nie wiem jak kulturalnie ubrać ten argument żeby nie było oblesnie 
    Przez 20 lat byla jedna głośna akcja sterylizacji 

  • edytowano listopad 2019
    @nowa, w fundacjach z założenia sterylizuje się wszystkie psy, w przypadku domu tymczasowego, na wszystko dostajesz pieniądze, tzn. płacisz i odsyłasz rachunek do refundacji. Jeśli chciałabyś zostawić u siebie psiaka, masz do tego pierwszeństwo, jeśli nie, szuka mu się stałego domu a ty masz refundację wszystkich kosztów jakie poniosłaś. Ewentualnie fundacja jest wdzięczna za zakup karmy we własnym zakresie, ale tylko jeśli wyrazisz chęć takiej pomocy.
  • Widzisz a u nas fundacja za nic mi nie zwracala tylko dostalam waryunki jakie ma spełnić dom staly , jak psa przywiezli na kilks dni to dali obroze i Łatek czeka u mnie na nowy dom już ok 3 lat , karmy dali na początku przy pierwszych kilku miesiacach potem odeslali do UG , tu zaplacili 2 razy za szczepienia i tyle w temacie
    No i dowiedzialam się że każdy doklada bo ich nie stać 
    W tym roku znajoma z inbego miasta zrobila zbiórkę karmy i przyslali mi 30 kg 
    Na stanie jest u mnie w tej chwili
    8 kotów
    Maszek
    Skarpetek
    Kot
    Rudzik
    Małpeczka-to moje
    Mruczek 
    Wiedźmin
    Karat
    Psy
    Jaszczurka
    Łatek
    Pchła
    Gryzelda
    Pyśka
    Psy są już po tyle lat że praktycznie kocham je jak własne , w międzyczasie była Tosia drugi Łatek, Znajda,Żaba, Cygan, Azor ,Bezimienny, Sabina,Labi, Szelma, Kleszcz ....to z grubsza co pamiętam , wszystkim znalazłam nowe domy oprócz 3 które niby trafily do schroniska  

  • Najgorsze jest to że każdy patrzy na mnie jak na wariatkę gdy mówię że 
    1 ślepe mioty można uspać 
    2 można sterylizować
    3 bezpanskie psy zgłaszać do gminy , nie tylko ja jedna ale żeby inni też to robili ,bo kilka osób ma większą siłę przebicia niż ja sama 

  • edytowano listopad 2019
    A @Polly o ten kontakt to poproszę 

    Wiecie co jest najgorsze w tym jak ma się zwierzaka na tymczasie przez kilka lat? Zaczyna się go traktować jak wlasnego , i on tak samo np
    Oddam swój ciuch żeby mu było cieplo swoja kanapke czy sobą zaslonie jak ktoś chce uderzyć to po jakimś czasie kot przynosi mi myszy , jak ktoś obcy krzyczy to pies z automatu jest przy mnie i nie że chowa się za mna tylko tak jakby chciał mnie sobą zasłonić.

  • @nowa Ty jestes sw.Franciszek w spodnicy <3  
    Podziękowali 3Polly madzikg Katanna
  • Rejczel powiedział(a):
    @nowa Ty jestes sw.Franciszek w spodnicy <3  



    A właśnie że nie, spódnicy nie mialam na sobie co najmniej 16 lat 
  • Aha  , sukienki , butów typowo damskich/wyjsciowych też tyle lat nie mialam na sobie 
    Moj strój to adidasopodobne buty , wycieruchy vel dresy bluza z kapturem na suwak lub przez głowę zakladana najlepiej z głębokimi kieszeniami na smakolyki dla potworów 
  • @nowa, jutro ci wszystko napiszę na pv.
    Podziękowali 1nowa
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.