Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Kobiety rządzą w domu - odkryli psycholodzy

edytowano lipiec 2007 w Ogólna
logo_1.gif

Kobiety rządzą w domu
autor: Live Science

Być może w życiu zawodowym to mężczyźni rządzą, ale w domu coraz częściej to kobiety są szefami â?? czytamy na Live Science.

Najnowsze badanie pokazuje, że kobiety mają większą siłę, kiedy dochodzi do podejmowania ważnych decyzji oraz podczas dyskusji.

- Większość wcześniejszych badań udowadniała, że to kobiety w małżeństwie mają mniej do powiedzenia â?? wyjaśnia David Vogel, psycholog z Iowa State University. - Ale z drugiej strony tradycyjnie mężczyźni zarabiali więcej pieniędzy, niż kobiety, dlatego też to do nich głównie należała ostateczna decyzja. To się jednak zmieniło.

Przebadano 72 małżeństwa, gdzie partnerzy mieli średnio 33 lata i były małżeństwem około siedmiu lat. Każda osoba odpowiadała na pytania o satysfakcję w związku i o swoją role w podejmowaniu wspólnych decyzji. Następnie każdy miał wyodrębnić temat, w ramach którego decyzje nie mogą być podejmowane bez udziału partnera. Najczęściej wybierano pieniądze, prace domowe, bardzo rzadko intymność czy seks. Kolejnym etapem było przedyskutowanie przez każdą parę przez 10 minut tych wyborów, co z kolei było nagrywane.

Z badań wynika, że to kobiety są bardziej wymagające â?? to one inicjują dyskusje na temat związku czy na temat partnera i częściej stawiają na swoim, niż mężczyźni. Co jest podkreślane, nie chodzi o to, że kobiet mówią więcej na te tematy, ale że mężczyźni robią to, czego one chcą. - Kobiety komunikują się z pomocą silniejszych komunikatów, a mężczyźni często po prostu poddają się im - wyjaśniał Vogel.

Badania zostały opublikowane w Journal of Counseling Psychology.

Komentarz

 • ale odkrycie:rolling::rolling::rolling::rolling::rolling::rolling::rolling:
 • to niech się juz nie pchają do innych zadań, bo przeciez mają rząd dusz w domach, a im się zachciewa jakiejs pracy i innych rozrywek :fingersear:
 • [cite] zuska:[/cite]ale odkrycie:rolling::rolling::rolling::rolling::rolling::rolling::rolling:

  Mógł go dokonać tylko mężczyzna... ;-)
 • MICHALE!pod warunkiem ,że Ona zgodzi się co do słuszności Twoich racjii:wink:
  w przeciwnym razie zostaną Ci tylko chęci :rolling::wink:
 • :rolling::rolling::rolling:
 • ANECZKO!gratulacje!:flowers:
  myślę,że ciekawy dla tych którzy chcą być razem naprawdę na dobre i złe.dla tych którzy by chcieli być tylko na ,,dobre" staje się męką.
  oj,jest w tej Pawlakowej mądrości sporo racji,oj jest.:thumbup:
 • Dociekanie kto rządzi kojarzy się z nieprzyjemnymi przepychankami. Lepiej starać sie dogadywać pokojowo (choć pewnie nie z każdym się da).

  W naszym domu rządzimy oboje chyba po równi. Ale np. u moich rodziców zwykle dominuje mama. Nie ma reguły.
 • Tez mi odkrycie.

  U nas w domu zona pelni funkcje premiera oraz ministra gospodarki, zdrowia, polityki spolecznej . Ja jestem wicepremierem oraz ministrem finansow, skarbu, sportu i edukacji, transportu. Ministersto sprawiedliwosci i mswia jest pod wspolnym kierownictwem.

  Dosc sprawnie to dziala 9 juz rok.

  pozdrawiamy serdecznie
 • YENNO!:flowers::flowers::flowers::flowers:
  gratulacje i w ogole same serdeczności.
  jak dobrze ,ze jesteście-mam dolek bo ostatnio,przez moich okolicznych znajomych przechodzi jak zaraza fala zdrad i rozwodów.
  DZIĘKUJĘ WAM ,że jesteście przykładem na to ,że można i warto byc razem.:flowers::flowers::flowers:
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.