Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Cukrzyca ciężarnych - przepisy, rady

124»

Komentarz

  • ruch - jak najbardziej
    i picie wody też

    ale trzeba też zwracać uwagę na chleb - teraz jest mnóstwo "wynalazków" do których dodają np. słód jęczmienny palony, żeby chleb był ciemniejszy i udawał np. żytni razowy
  • @Anulcia, dam Ci zakwasu, upiecz sobie sama chleb, albo dam Ci kawałek mojego zamrożonego i przetestujesz
  • bez polepszaczy są lepsze cukry;
    paskudne też jest połączenie weglowodanów z tłuszczem (np. panierka) i temu mówimy zdecydowane nie
    ważna jest też regularność i mniejsze posiłki a częściej
    no i zeeeero stresu!
  • @Aneczka08 - dzięki. Zakwas ma obecnie mój tata, bo ja jakoś ostatnio nie miałam czasu na pieczenie, ale chyba się przeproszę z piekarnikiem i zakwasem i sama zacznę znowu piec.

    @Rosea - taaaa te zero stresu, jest najbardziej niemożliwe :). Dziś nie robie panierek i kotletów, dziś będzie obiad z parowaru. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

    @Marsjanka - ja to ogólnie ruchu mam dużo, jak biegam za dzieckiem na placu zabaw ;) ale np. po takim obiadku, fajnie na trochę położyć się, jak i dziecko np.chce poleżeć i wtedy cukier nie ma jak spaść :/ Czyli najlepiej po obiedzie pobiegać, porobić podskoki a potem się położyć. I to jest plan! :)

  • edytowano kwiecień 2014
    Nie ciążowam, ale też trochę walczę z cukrem. Na czczo mam 104, a to już trochę za dużo.
    Roseo, dzięki za tę uwagę z panierką.
    No tak, indeks plus tłuszcz i węgle...
    Ha, a co powiecie o pleśniaku made by Teściowa. Tego mogę zjeść pięć kawałków od razu. Pyyycha!

    O, i dziękuję za uwagę o regularności. Tu bardzo padam...czasem nic, nic nie jem i wilczy głód...potem zjem za dużo i za długie przerwy...
  • Bleeee... Znów to głupie picie cukru:P a fe! A fe! Fuuuuuj! I jeszcze 2h siedzenia X(
  • I jeszcze krew nie chciała lecieć przypierwszym pobraniu, więc dwa razy się wkuwala i jeszcze dwa razy musi wrrrrrr...
  • Wyciagam watek :)
    Mierze od kilku dni cukier. Poki co mam jesc normalnie. W tescie z 75g glukozy wyszlo mi po 1h 180, po 2h nie pamietam dokladnie, cjyba 114, ale ten wynik byl ok.
    Pomiary byly ok, dopoki nie mialam goraczki. Wtedy mi cukier oszalam i 1h po posilkach mialam ponad 170. Normalnie mam 109-114 1h po posilku. Czy goraczka i choroba mogly wplynac na takie skoki cukru? Dzis juz jest ok. 
    Wczesniej jeszcze zrobilam test, zjadlam batona Lion i godzine po nim cukier mialam 103!! 
    Dodam, ze jesli chodzi o OGTC to mam podejrzenie, ze wyniki byly pomylone, stad moja dociekliwosc.
  • Gdy miałam cukrzyce ciążową infekcja mi lekko wyniki podwyższyła. Nie pamietam jak z gorączką wtedy było...
    Podziękowali 1mamuma
  • @mamuma ; zdecydowanie przy gorączce moga wariowac cukru


    A ja z ciekawości pomieżylam sobie cukry rano i jak zjem bardzo, bardzo późno kolację to mam rano niski cukier a jak zjem normalnie to rano mam zdecydowanie wyższy nie zależnie od ilości i tego co zjadlam?
    Ktoś ma jakis pomysł?

    Podziękowali 1mamuma
  • Z tym nocnym posiłkiem to chyba zależy od tego czy ktoś ma spadek poziomu glukozy w nocy, zwykle koło 2-3 w nocy, wtedy rano odbija i jest wyższy, ale to chyba nie u każdego tak działa. 
  • Tylko że ja nie mam cukrzycy stwierdzonej tylko sobie stwierdziłam że pomierze cukry
    Ogtt przede mna 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.