Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Tort na komunię

edytowano kwiecień 2010 w Kuchnia
Mam problem,chciałam kupić tort na komunię.Już pomijam kwestię kosztów,syn uparł się że mam sama zrobić bo on nie chce kupnego.Ja boję się że mi nie wyjdzie,tzn. robiłam już torty na urodziny np. ale przy tej okazji tort musi być ślicznie ozdobiony,wprost perfekcyjnie,tego się obawiam nie umiem.
Co byście zrobili na moim miejscu,może macie jakies pomysły?
«1

Komentarz

  • od lat robię łatwe i bardzo smaczne torty śmietanowe

    zrobiłabym taki na próbę przed

    jak zaakceptują to problem z głowy
  • Rób, rób ..potem w przyszłości żona będzie musiała spełniać jego zachcianki :angry:
  • @ asiao zachcianki kochanemu mężowi - i owszem za chwile robię tort mojemu na urodziny

    ale inna sprawa - kupne torty są okropne w smaku a piękne w wyglądzie
  • my na chrzest zamówiliśmy i był piękny i bardzo smaczny, jak jesteś z W-wy to mogę podać namiary
  • Chęci to połowa sukcesu ,pózniej dobry dekorator a na końcu ciekawe kolory uzyskasz dodając sok z buraka ,sok z pokrzywy ,sok z aronii i oczywiście kakao
  • ja bym zrobiła. i to nieważne czy dekoracje będą idealnie równe. to jest święto Twego syna i jego zadowolenie jest ważne.
  • robisz jakiś tam środek, a na zewnątrz - wałkujesz na cieniutko coś takiego:
    Masa-marcepanowa-52252-big.jpg
    na wierzch z tegoż marcepanu możesz zrobić kielich i hostię
  • uwaga! żeby zrobić cos super z marcepanu nie trzeba talentu plastycznego. Zaraz wam udowodnię, tylko muszę wrzucić w sieć zdjęcie torta z pieskowego przyjęcia.
  • np dla mnie nie musi ładnie wyglądać bo i tak go zjem
    kupne są niedobre
  • A ja myślałam, że to tylko moi chłopcy tacy dziwni są, że chcieli tort robiony przez mamę a nie z cukierni!
    Mój był taki:6be30e7f36d920e6med.jpg
    Prosty, jak konstrukcja cepa, zawsze pierwszy znika ze stołu i ozdobić można dowolnie. Ja akurat nie miałam siły biegać po mieście za ozdobami, bo byłam świeżo po ciężkiej anginie (tłumaczę się, jakby co :dw:) dlatego zrobiłam najprościej. Ale widziałam ten sam tort ozdobiony gotowymi ozdobami komunijnymi kupionymi u Wedla. Full wypas!
  • Co to za chop, że słodkiego pragnie?
  • To może tort śledziowy?

    MSPANC :wink:
  • Nie mam zdjecia naszego zeszlorocznego tortu, ale zrobilam po prostu smietanowy z owocami w rozmiarze XXL i z prostokatnej formy, a na wierzch mase cukrowa z internetu, ozdoby tez z niej ulepilam, dokleilam troche winogron i bylo calkiem ok, choc masa byla raczej do ozdoby a nie do jedzenia. nastepnym razem sprobuje kupic ten marcepan (widzialam w internecie) - moze bedzie smaczniejszy - w masie cukrowej dalo sie wyczuc zelatyne.
  • zróbcie masę cukrową wg przepisu z mojego linka. naprawdę polecam. sprawdziłam na roczkowym torcie Tosi:)
    żelatyny w nim niet. i tańszy niż ten z sieci:wink:
    i prosty bardzo!
  • A widzisz, bo ja robilam ta mase o IDEALNIE BIALYM KOLORZE ;> - no bo w koncu tort komunijny powinien byc bialy :) W sumie bylo to pierwsze podejscie, masa wygladala dobrze, ale mam wrazenie, ze moglam ja cieniej rozwalkowac (miala tak ze 2 - 3 mm).
    Myslalam o zrobieniu marcepanu, ale wizja mielenia i obierania migdalów mnie przerosla :>> przy natloku roboty przed komunia. Efekt byl taki, ze niektórzy goscie po prostu dobierali sie do wnetrza, a wierzch zostawal na talerzykach, a ci bardziej slodkolubni zjadali w calosci.
  • myślę, że ci co zostawiali, to zostawiliby także gdyby był inny. ten typ tak ma :wink:

    co do marcepanu, pełna zgoda :smile:

    ATSD ciekawe co zrobi Irkub
  • Ja kiedyś kupiłam bardzo dobry. Chyba na urodziny syna czy coś, ale dawno. Jest taka cukiernia w Arkadii, nie pamiętam nazwy i naprawdę b. dobry tort.
  • A prezenty? Jakiś pomysł na prezent?
  • My kupiliśmy album o charakterze religijnym, różaniec, krzyż na ścianę. Żadnych innych prezentów nie było. Przyjęcie na plebanii dla wszystkich dzieci wraz z biskupem i proboszczem.
  • Nasza córka 5,5 roku za 2 tygodnie ma wczesną komunię i zamówiłam jej w prezencie oprócz prawdziwego Pisma Świetego ( wszystkie nasze dzieci takie dostają, takie na całe życie w okładce na zamek) ikonę Św Antoniny. Można na allegro zamówić i szczerze polecam. Mają chyba wszystkie możliwych patronów. Jest naprawdę super. Nie uznajemy prezentów nie apropos. To przecież Jezus ma być najważniejszym prezentem. 2 starszych dzieci też nie dostała innych prezentów i nie narzekała. Wrecz przeciwnie dziwili sie że inne dzieci dostały prezenty nie zwiazane z Wiarą. Byli szczerze oburzeni.
  • @mamaania5 podasz mi linka do tej Antoniny? nie mogę znaleźć
  • Można Mszalik np. :wink:
  • Dziękuję wam wszystkim,zrobię w domu trochę jeszcze się boję ale co tam. Na prezent kupuję trzy tomy Paddingtona,pamiątkę i może krzyżyk z łańcuszkiem na szyję. Niedługo mam też chrzciny,mała od nas dostanie wielką Biblię taką jak jej brat na komunię i obrazek z aniolkiem na ścianę,tort też zrobię co mi tam :tongue:
  • dzielna dziewczynka :wink:
  • też w tym roku mamy I Komunię Św., tez muszę zrobić jakis tort.
    czytam tak te wszystkie wpisy, przejrzałam ofertę na allegro dot. ozdób cukierniczych, serwetek i innych "upiększaczy" stołu...

    taka refleksja mi się nasuwa - że nie podoba mi się używanie symbolu Hostii, kielicha, "IHS" - są wszędzie i na wszystkim. i tak po zjedzonym obiedzie goście wycierają buźki i rączki serwetkami z obrazkiem hostii, potem można pokroić hostie na wierzchu tortu, ewentualnie podzielić między dzieci bo jest koszmarnie słodka albo wywalić do śmieci jak nikt jej nie będzie chciał...
    nie chodzi mi o to, że to grzeszne i świętokradcze jest, jednak jest to moim zdaniem przekroczenie pewnej granicy w szafowaniu symbolami religijnymi - na zwyczajnym jedzeniu, jakim jest przecież tort, na serwetki, szklanki, itd. - po prostu chyba nie wypada i zaczyna się to przeobrażać w jarmark i odpust i to jeszcze z udziałem symboli religijnych. :sad:
  • Ciekawy pomysł wpadł mi do głowy po tym co napisałaś.Z jednej strony i tak chciałam dać jakiś odpowiedni cytat z biblii a tak dam na dwie strony. Na narożniki kupiłam stokrotki bo na różyczki już nie mogę patrzeć.Tort będzie biały,część śmietany biała a część żółta (tylko ta do zdobienia) pozostaje się tylko modlić żeby wyszło.
  • Sylwunia :
    http://allegro.pl/listing/search.php?category=0&from_showcat=1&p=1&string=ikona+%C5%9Bw.&change_view=1.
    Tylko nie zabieraj mi św. Aleksandry, plis:bigsmile:
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.