Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Drozdzowe [np makowiec]

edytowano sierpień 2010 w Kuchnia
Skladniki:

ok. 1 kg maki
10 dag drozdzy
4 jajka
4 lyzki smietany
1 margaryna [lub maslo]
6 lyzek cukru [ jesli nadzienie bedzie inne niz makowe to wiecej ok 10 lyzek]

Wsypac make do miski i w tym rozkruszyc drozdze. Nastepnie dodac cukier, jajka, smietane, oraz rozpuszczona margaryne [letnia].
Wszystki dokladnie zagniesc [pieknie sie zagniata, wiec to chwila].
Podzielic na 4 kawalki, kazdy rozwalkowac i posmarowac czym sie chce np masa makowa :bigsmile:
Zawijac jak makowca czy strucle ;)
Ukladac mozna na blaszcze duzej na pizze jedno obok drugiego, mozna w formie na keks, ale ja nie robilam tak.
Piec 40 minut w 160 stopniach, gdyby byly malo rumiane, to podkrecic na 180 na 8 -10 minut.

Smacznego!:gi:
«1

Komentarz

  • ProMamo - jeśli chcę zrobić z farszem serowym lub z owocami to jak zawijać , żeby się nie rozleciało ; może wrzucisz przepis na masę serową i opis zawijania ?
  • A ja wlasnie zjadam ciasto drozdzowe ze sliwkami- skorzystalam z tego przepisu i polecam bo jest bardzo proste i rewelacyjnie smakuje:
    http://mojewypieki.blox.pl/2007/07/Ciasto-drozdzowe-ze-sliwkami-i-kruszonka.html
  • Mamo5 ja daje ser z budyniem i zoltkiem. Owoce kupuje np jablka takie gotowe do szarlotki, tylko dlatego ze w tym przypadku sie super pieka.

    Jej jak opisac zwijanie .... masz mniej wiecej kwadrat i zaczynasz z jednej strony - rulon zwijasz, a konce pod siebie.
    Chyba nie umiem dzielic sie wiedza... :sad:
  • o moze byc! Mamo5 wysle Ci zdjecie tych makowcow
  • nie, tego nie trzeba, wiec dlatego jest takie latwe
  • Mamo5 dostalas mojego maila???????????????????
  • nie dostałam :(
  • Robie dzis 4 sztuki z jablkami. Jak wklejac zdjecia?
  • nie wiem , jak się wkleja zdjęcia , chociaż był taki wątek nie tak dawno :) ale jutro chcę zrobić- tez z jabłkami
  • Zrobilam PYCHA





    Nie wiem jak wstawic zdjcie
    :en:
  • PIZZA NA CIENKIM CIEŚCIE polecam !:2,5dkg drozdzy;pól lyżki cukru;szczypta soli i pieprzu,4łyzki oleju;2szklmąki,półszkl goracej wody wszystko zagnieśc (ok.100razy)odstawic naczas nagrzewania piekarnika(ok10-15min),potem rozciagnac ciasto na wysmarowanej blaszce cienko posmarować przecierem na to;cokto lubi(np.kiełbaska;pieczarkiitp.lub tuńczyk itd.koniecznie bazylia i dopiero ser i na 10min do pieca!CZAS PRYGOTOWANIA Z UPIECZENIEM 25MINUT!:wink:
  • czekaj promamo! tu jest instrukcja :D dawno temu prayboy wrzucił , ja sobie zapisałam i co jakiś czas wklejam



    http://wielodzietni.org/comments.php?DiscussionID=5493&page=2
  • Pro mamo.
    Napisz prosze ile czego należy zmieszać żeby powstała dobra masa serowo budyniowa. Taka do drożdżowego ciasta.
  • Np 0,5 sera 1 zoltko + jajko + budyn waniliowy + 5 lyzek cukru
    Podaje na oko, bo zawsze robie na oko niestety, wiem ze to na maxa drazi... :sad:
  • Sylwunia, jak Ty tam znajdujesz cos??? ja juz albo slepa jestem, albo watek zly :confused:
  • przepraszam:shamed::shamed::shamed:

    wklejam cytat

    to moze ja powiem:
    1 wejdz na imageshack.us
    2 utworz tam sobie konto
    3 Przygotuj sobie odpowiednio zdjecie (musi byc zapisane jako jpg) i miec odpowiedni rozmiar (maciek to opisal na poczatku wątku)
    4 w imageshack.us kliknij na "my images" - na pomaranczowej belce poziomej
    5 po prawej stronie masz ramkę Action - kliknij tam na "Upload image"
    6 Pojawi sie okienko wyszukiwania zdjecia na twoim komputerze, znajdz gdzie je zapisalas i kliknij "upload"
    7 Zdjecie doda ci sie do galerii, obok niego masz taka mala literkę "i" kliknij na nią
    8 W linijce "Sites" pojawi ci się "adres" zdjecia, zaznacz i skopiuj go, ale tylko do momentu gdzie jest napisane jpg, tego co jest po jpg nie kopiuj
    9 Wklej to do pola do wpisywania komentarza na forum
    10 Zaznacz w Formatuj komentarz jako opcję "Html"
  • [cite] ProMama:[/cite]Np 0,5 sera 1 zoltko + jajko + budyn waniliowy + 5 lyzek cukru
    Podaje na oko, bo zawsze robie na oko niestety, wiem ze to na maxa drazi... :sad:

    Dzięki. Pozwole jeszcze sobie zapytać,czy budyń ugotowany?
  • sypki! :bigsmile:
  • matka-Olka ja zaraz wrzucę do malaksera ser, budyń sypki ( bo tak robię z sernikiem ) jajko, cukier i zobaczymy :bigsmile:
  • zrobiłam ze śliwkami, serem i jabłkami i czekam na efekt:bigsmile:

    za godzinę wyciągnę męża z ogródka na kawę
  • no ciekawa jestem :)
    Mi dzieci wczoraj zrobily psikusa :eu:
    Nastawilam strucle w piekarniku i wyszlam z kuchni - piekarnik na 160 stopni, bo w takiej temp rosna najlepiej.
    Wracam po 20 minutach a tam 250 stopni !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :ce::ce::ce::ce::ce::ce::ce::ce::ce:

    Wyrosly pod sufit, ale oczywiscie po wyjeciu oklaply jak kapec [ tak sie dzieje, jak pieka sie w zbyt duzej temp]
    Jaka bylam wsciekla !!!!!!!!!!!!!!!!!! :dc::dc::dc:
  • @ProMamo!
    Jestem zachwycona!!! Ciasto w piecu, rośnie, jak szalone - przepis super!
    A ja zawsze robiłam do tej pory zwykłe drożdżowe na strucle, też wychodziło, ale ile pracy więcej i zabawy...!
    Dzięki! :da::da::da::fi::fi::fi::iq::iq::iq:
  • Lepiej piec troszeczke dluzej Olesiu, by nie opadly, jak mi wczoraj.

    Zakatrupie moje dzieci :wink::wink::wink:
  • A ciasto jest pyszne i przede wszystkim robi sie szybciej niz biszkopt :wink: no moze tyle samo... :wink:
  • Właśnie, robi się szybciutko - to niezaprzeczalna zaleta. Domyślam się, że nie powinny opaść... :wink: Zwykłe drożdżowe uczyłam się piec, niestety, sporo czasu...:shamed: Ale dziś jestem dumna, że potrafię - i to każde.:bigsmile:
  • f7e35b1649.jpeg

    Dorka: Mama kazała podpisać coś twórczego: "COŚ TWÓRCZEGO".

    [Ciasto najlepsze ciepłe:D dietę trafił...]

    by Dorka.
  • :bigsmile::bigsmile::bigsmile::bigsmile::bigsmile::bigsmile::bigsmile:

    jestem ciekawa zdjecia:wink:
  • PIEKNE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    EXTRA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    :fj::fj::fj::bi::bi:
  • EXTRA to jest Twój przepis, ProMamo.
    Cieszę sie, że się nim podzieliłaś i podejrzewam, że będzie to w najbliższym czasie "hit sezonu" u nas. :bigsmile::bigsmile::bigsmile:

    Poza tym, Córka pomogła mi to zdjęcie wkleić, bo sama na razie nie umiem... :shamed:
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.