Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Tort blyskawiczny!

24

Komentarz

  • Ja torty dla dzieci nasączam herbatką owocową, lekko słodzoną.
    Przekladałam też czasem snieżką, ale do zdobień szprycą mieszałam dodatkowo ze śmietan-fixem, dla pewności...
  • Nie rozumiem tort wkleiłm, ale go nie widać.

    Nie no tracę ducha... technicznego

    jakbym go kiedyś miała
  • Ja widzę, z lentilkami!
    A komu życzenia skladac?:ax:
  • To była próba przed urodzinami Hani.

    Nie chciałam gości uraczyć pierwszą wersja - spodziewałam się, że może nie wyjść
  • Zmieniłam też awatar - czy ktoś go widzi, bo ja nie - widzę dalej ten "obrazkowy"
  • Bogusia tak OT - w ten czwartek 3-go to też mam na popołudniu, więc pewnie wpadne do was - jeżeli można :cz:
  • Nowy awatar-piękny!
    Ale ja , wzrokowiec, muszę się przyzwyczaić....:cb:
  • ja nasączam wodą z cytryną, wychodząc z założenia ,że krem jest słodki , to nasączenie może być kwaskowe
  • Aneta - śliczny awatar!:bigsmile:
  • No i narobiłyście mi apetytu. A miałam przejść na dietę :cry:

    :bigsmile:
  • Kurka, ja to ja. Czy ktoś mi moze powiedzieć czemu ja widzę wciąż stary awatar i jak to zmienić? HELP
  • Aneta, podziwiam Twoje dzieci. Dokładniej to, że lentilki ocalały. Znam dzieci, które potrafią skutecznie "oddekorować" tort... :wink:
    Awatar świetny.
  • Ja robie tort dzieciowy tak, ze dodaje owoce z puszki - wtedy mieszam syrop z puszki z cytryna i tym nasaczam. Do przelozenia idzie smietanka 30% ubita dla pewnosci ze smietan-fixem ( i niewielka iloscia cukru waniliowego i cukru pudru)+ te owoce (albo koktail, albo ananas, albo brzoskwinie), a na wierzch polewa z czekolady mlecznej rozpuszczonej z maslem na parze :)
  • nie pamiętam jak sie to robi, więc chyba sobie przyniosę ciasteczko z kuchni :wink:
  • Zrobiłam aktualizację tortu - nowy był zdecydowanie ładniejszy i pyszniejszy - biszkopt nasączyłam sokiem z ananasa, a zamiast kremu zrobiłam śmietanę - mniej sztywna ale zdecydowanie nie taka słodka. Jeszcze tylko jakby ktoś podpowiedział jak zrobić napis. No i mogłabym podziękować cukierni za wypieki.

    Normalnie jestem taka dumna z siebie :bigsmile:

    Ekhm, mam nadzieję, że goście też zadowoleni
  • napisy robie z owocow, ale to moja slodka tajemnica :wink:
  • ProMamo, czy ten budyń wsypujesz do biszkoptu?
    w ogóle jak zrobić biszkopt, żeby dobrze wyszedł?
    najpierw ubić białka tak? i dodać do reszty zmieszanej?
    czy jakoś inaczej?
    jutro będę robić i się stresuję, bo jeszcze nigdy nie robiłam tortu takiego prawdziwego.
    Dotychczas robiłam sernik na zimno z pudełka, ale człowiek musi się rozwijać...
    Dekorowania nie mogę się już doczekać :wink:

    Czy ja mogę już dziś upiec ten biszkopt, a jutro go przełożyć, co myślicie?
  • Ja tak robię, biszkopt potem lepiej jest przekroić.
  • dobra, piecze się :)
    w końcu zrobiłam z trochę innego przepisu, bo znalazłam w necie łopatologicznie krok po kroku :wink:
  • Pozwólcie, że się pochwalę:
    tort.jpg

    Chyba się od niego uzależnię!
  • Łał! Och! Ach! i mniam!!!
    Zostaw kawałek na skosztowanie....:hungry:
    Mogę kupić pomysł ze skrzydełkami?
  • [cite] balum:[/cite]
    Mogę kupić pomysł ze skrzydełkami?

    Oczywiście! Wycinałam z plasterków kiwi foremkami do ciasteczek :)
  • Cuudoooo!!!!! Obślinię zaraz ekran:crazy: I na noc takie zdjęcia wklejac, zgroza!!!
    Świeczki coś wadliwe- dmucham, dmucham a one ciągle świecą:ap:
  • Jak to pięknie wygląda!! Joanno-masz talent!

    Pomysł, ze skrzydełkami rewelacyjny!:bigsmile:
  • rany, a ja taka głodna jestem :wink:

    Joanno - świetny!!!!

    motylki super!!!!
  • To chyba fart pierwszego razu, wiecie.
    Nie umiem nawet opisać jaka szczęśliwa chodzę, że się faktycznie udał.
  • Bardzo, bardzo się udał!:bigsmile:
  • Ciekawe jak smakuje...

    ale on chyba nie był "błyskawiczny"? Trochę "babrania" z tym widać było...
    Ale efekt powalający!!:bigsmile:
  • Prześliczna dekoracja!!!
  • Właśnie zrobiłam tort, niebłyskawiczny. Bylejaki, nie będę nawet zdjęcia wklejać, bo przy tym Joanny wygląda jak kupa. Ale smaczna kupa - czekoladowa :bigsmile:
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.