Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Tort blyskawiczny!

13

Komentarz

  • [cite] mona:[/cite] bo przy tym Joanny wygląda jak kupa.

    Popłakałam się....:bj:
    Teraz już mnie nie zdołują moje mało udane wypieki:fm:
  • Odświeżam temat tortu - moze nie blyskawicznego ;)
    mam zamiar takowy wyprodukowac na zblizajaca sie komunie Grzesia. Dla Łukasza zrobilam dosc udany tort pokryty masa cukrowa (taka z glukoza i zelatyna), niestety - o ile wnetrze i wyglad byly w miare ok, to jednak sama masa nie byla szczegolnie dobra do jedzenia - taka troche gumowata no i wyszla niezbyt cienka. Chcialabym tym razem uzyc marcepanu - jest na allegro i w Piotrze i Pawle w Jankach - wiec mozna kupic, jesli bede kupowac przez alllegro to planuje jeszcze nabycie barwników spozywczych (chyba, ze ktos zna w W-wie i okolicach jakis slkep naziemny nie hurtownie - z takim asortymentem?) - doszly mnie jednak sluch, ze masa z marcepanu jest mniej trwala i sie latwo rozpuszcza? Moze ktos potwierdzic lub zaprzeczyc ?
    Do tego Grzes wlasciwei nei lubi tortów, ale smakowal mu wyrob z ciasta czekoladowego Delecty przelozony nutella i polany czekolada i wlasnei taki ma byc tort ;)
  • ProMama - dzięki za przepis, zapomniałas napisać jednej reczy - że jak do przestudzonej płynnej galaretki wrzuci się zamrożone owoce to BŁYSKAWICZNIE tężeje.
    Mimo jednak mało eleganckiego wyglądu - był to pierwszy tort pochłonięty przez dzieci w mgnieniu oka, tak bardzo im smakował.
    DZIĘ- KU- JE- MY!!!
  • ja wrzucałam te owoce do takiej nieprzestudzonej, dzięki czemu jakoś udało mi się zdążyć z innymi rzeczami, ale miałam stresa :wink:
  • @ Ula - Barwniki Schwartau kupisz w większości supermarketów.
    A tu jeszcze stronka z barwnikami spożywczymi w sprayu :)http://www.kluzek.pl/barwniki.htm
  • juka podbijam
  • Ostatnio robiłam torty z przepisu z innego forum. Moim zdaniem bardzo łatwy i przepyszny. Ja kupuję biszkopty na bazarku, takie jak domowe.


    Biszkopt - tradycyjny, najprostszy przepis (można kupić gotowy)pieczemy w tortownicy.
    Masa:
    2 śmietanki 36% łowickie po 500 ml
    2 puszki mleczka skondensowanego słodzonego
    2 szklanki soku z marakuji (może być każdy inny wedle uznania)
    1 opakowanie żalatyny (takie na 2,5 litra)

    Śmietankę miksujemy razem z mleczkiem dodajemy sok oraz rozpuszczoną w szklance wody żelatynę (przestudzoną). Miksujemy do momentu, aż zgęstnieje.
    Biszkopt dzielimy na dwa równe blaty i przekładamy kremem - wstawiamy na kilka godzin do lodówki i gotowe.


    Do masy użyłam połowę składników. Raz zamiast soku z marakui dodałam sok z puszki z brzoskwiń. Innym razem nie miałam mleka słodzonego, ale miałam tak zagęszczoną masę korówkową z Biedronki. Połowę rozrobiłam z gorącą wodą, by było płynniejsze i dodałam.
    Biszkopt przekładałam na zmianę powidłami śliwkowymi i masą. Udekorowałam kwiatkami z ogródka.
    :bigsmile:
  • O rany..... Po co ja to czytałam....... :fr:

    PS. Nie pomogę, u mnie same prymitywne wypieki..

    Chyba ze mozesz jak na tartę udekorować owocami na odrobinie kremu i polac galaretką.....?
  • któraś z forumowiczek robiła kiedyś tort na urodziny córeczki chyba - ale pewności 100% nie mam .
    Na torcie były cudne motylki z kiwi .
    Ale u mnie z wyszukiwarką forumową to jak z czarną magią
    więc tutaj nie pomogę , ale na pewno taki tort się tutaj pojawił.
    Może dasz rade odnaleźć i odgapić :shamed:
  • Joanna robiła takie motylki :) ale szukać trzebaby na forum albo na jej blogu reklama co jakiś czas z boku forum się pojawia.
  • Wow!!!! :shocked:

    Cudny!!!!!!!!!
  • Kochani, poratujcie mnie pliz!!!

    Muszę w tym miesiącu zrobić tort urodzinowy dla mojej 3-latki, będzie to pierwszy tort dla niej...

    ALE:

    nie mogę używać śmietany ani jogurtu ze względu na alergię.

    MOGĘ uzyć:

    mleko (bo mam owcze)
    masło (bo mam klarowane, bez białka krowiego)
    mąkę zwykłą
    galaretkę
    budyń
    kakao
    gorzką czekoladę

    Ale żadnej śmietany ani jogurtu!

    Mam wprawę w pieczeniu, ale nie tortów. Jak szukam w necie, wszystkie mają śmietanę!!!

    Jak zrobić tort z dobrym kremem i jakąś fajną polewą, ale bez śmietany?

    Aha, mam jeszcze zamrożony mus truskawkowy (znaczy się, zmiksowane truskawki), też mogłabym go użyć, ale nie wiem jak :sad:
  • pustynny

    A może jakiś serek homogenizowany z galaretką?
    Ja robię biszkopt, który przekładam właśnie serkiem homo z galaretką* potem na górę też kładę taką masę, układam owoce i zalewam galaretką.


    * galaretkę rozrabiam w mniejszej ilości wody niż zalecane wg opakowania, studzę i miksuję razem z serkiem.
    Potem do lodówki i jak zaczyna tężeć to wylewam na ciasto.
    A tę górną warstwę zostawiam dłużej , bo musi być już naprawdę stężała co by
    galaretka nie przeciekła.

    edit: oczywiście jeśli są serki homo inne niż krowie :wink:
  • nie ma serków homogenizowanych innych niż krowie, niestety.
    [cite] AB:[/cite]http://puszka.pl/przepis/5960-krem_waniliowy_do_tortow_na_margarynie_i_mleku_sojowym_.html


    plus np. mus skiślowany?(jak w cieście shrek z kisielkiem z zielonego Kubusia?)

    AB, ale ja mogę używać mleka i masła, więc wolałabym nie robić na sojowym ani na margarynie, bo ich nie lubię :wink:

    a ciasto shrek ????? what??? szczegóły proszę. i jak "siślować" mus????
  • aj, miało byc skiślować. k mi sie zjadlo ;)

    dzieki, fajny pomysł, ale jakie proporcje? i pasowałaby do tego czekoladowa polewa na wierzch? naprawde w temacie tortow brakuje mi wyobrazni :wink:
  • pustynny
    można zamiast serka użyć gęstego jogurtu :wink:
  • dzieki, wlasnie weszlam po to, zeby napisac, ze chyba predzej ten mus zgalarece niz skiślę, bo moi kiślu nie lubią :wink:

    będę kombinować :bigsmile:
  • hipolit, ale z jogurtem też bywa kiepsko. może owczy dostanę...

    dzieki za rady!!!
  • pustynna
    Aleś mnie zaskoczyła tym, że nie ma serków homo innych niż z mleka krowiego !!!
    Zaskoczenie tym większe, że ...w niejednej Ci ja mleczarni byłam, nie jeden ja sprzęt/urządzenie mleczarniom sprzedała a tu takie info :bigsmile:

    Aż z ciekawości weszłam na allegro i znalazłam takie "cuś"

    http://allegro.pl/mleko-roslinne-owsiane-ryzowe-kokosowe-1-kg-i1966377553.html

    o ile kokosowe znam , to owsiane :shocked:
  • hipolit, tego typu mleczka mozna zrobic z wielu ziaren zdaje sie...

    a co do nabialu innego niz krowi, no, nie jest bardzo dostepny.
  • To chyba nie jest tort blyskawiczny :tooth:
  • Eeee tam :tongue:
    Płacisz i masz :cool:

    Tylko ile?
  • Jak najbardziej błyskawiczny :wink:
    Błyskawicznie znika z talerzyków :bigsmile:
  • Ja bym najpierw ponosiła, a potem zjadła:wink:
  • Pustynna a jajka mozesz?

    Nie starcza mi czasu na czytanie watkow ...
  • ProMamo, jajka mogę.

    podbijam wątek, bo dzisiaj będę robić ten tort.

    co prawda urodziny były prawie 2 tygodnie temu, ale świąteczne dzieci mają nieco przechalapane z urodzinami - więc przełożylismy tort etc. na Trzech Króli :bigsmile:

    chcę zrobić, jak juz wyżej pisałam, 2 masy: lekką budyniową (jakiś przepis - na lekki krem budyniowy plizzz?) i galaretkową z musem truskawkowym.

    i nie wiem jak dobrać proporcje z tym musem. zaraz pójdę go zważyć - czy jak podam, ile mam gram zamrożonego musu, pomożecie mi obliczyć, ile dodać galaretki?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.