Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

CIASTO UCIERANE ZE SLIWKAMI [lub innymi owocami]

edytowano sierpień 2010 w Kuchnia
*1 kostka margaryny
*30 dag cukru
*30 dag maki
* 5 jajek
* 1 łyżeczka proszku do pieczenia
*Owoce

Zołtka ucieramy z cukrem. Dodajemy margaryne i ucieramy do bialosci [tak minimum 10 minut]. Nastepnie dodajemy make z proszkiem. Mieszamy.
Ubijamy piane z bialek i dodajemy do ciasta - lekko mieszajac juz lyzka nie mikserem.
Ciasto wylac do blaszki [posmaruj dno margaryna i posyp bulka, jak nie masz bulki to sama margaryna wystarczy, jak nie masz margaryny to olej :wink:]
Na ciasto wykladasz owoce. Jesli sliwki to rozdzielasz na pol, skorka do ciasta...
«1

Komentarz

  • dopize za chwile mam histerie i bunt 2 latka
  • 40 - 50 minut w temp 180 stopni piec.
    Jesli masz jakies patyczki [wykalaczki] sprawdz czy jest upieczone.
    jak ostygnie mozna je posypac cukrem pudrem - jak to mawiaja moje dzieci SLODKIM SNIEGIEM :wink:

    Smacznego!
  • Dzięki :) rzucam się do pracy.
  • O. Ten przepis, taki "babkowy" znam. :) Polecam - ze śliwkami - "palce lizać"!:bigsmile:
  • Pyyyyszotka. Pół ze śliwkami, pół - kreatywnie - z malinami i jagodami. Znikło jak sen jaki złoty, nawet dzieci wcinały.
  • Wyjelam z pieca, za jakiś czas konsumcja... Mniam wyglada i pachnie pysznie, nasze ze sliwkami, jablkami i brzoskwiniami...
  • Epidemia:) A przy konsumpcji każdego kawałka zdrowaśka za ProMamę, w intencji wiadomej. No dobra, Chwała Ojcu, bo Zdrowaś Mario można nie zdążyć, takie dobre...
  • Jestem jak najbardziej za!!!
  • Ojej !!! Kochani !!! Ogromnie sie ciesze :bigsmile::bigsmile::bigsmile::shamed:
    Nawet lekkie skurczyki mnie krzyzowe zlapaly, ale tylko na chwile niestety...
  • Też się skusiłam na ciasto ze śliwkami :smile: Obroniłam trochę na jutro choć nie było łatwo. Tylko śliwki jeszcze nie takie, jak dla mnie. Ja wolę jak są takie dojrzałe na sierpniowym słoneczku i bardzo słodkie a póki co mają u mnie w warzywniaku takie twarde zieleńce tylko :sad:
  • Sezon śliwkowy dopiero się rozpoczyna, spokojnie...! :clap:
  • [cite] Lila:[/cite]
    [cite] Olesia:[/cite]Sezon śliwkowy dopiero się rozpoczyna, spokojnie...! :clap:

    i niedługo będziemy znów robić nutellę z śliwek mniam mniam mniam


    Że co???:shocked::shocked::shocked:
  • [cite] Wanda:[/cite]Dziewczyny, a od czego zalezy jak wyrasta ciasto? Bo mi czasami wyrasta za bardzo pośrodku, a na bokach okrągłej tortownicy mniej. Taki stożek się robi. Od czego to?
    Przepis wygląda bardzo smakowicie i bardzo kalorycznie... :cry:

    Może od złego rozłożenia ciasta. A może piec grzeje nierówno - w środku mocniej.
    Poza tym tortownica zdaje się ma to do siebie, że w środku rośnie mocniej... Biszkopt po upieczenie można odwrócić "do góry nogami" - prosty dół będzie u góry. :bigsmile:
  • nutella ze śliwek-pychota gdzieś jest przepis to takie powidła śliwkowe z kakao
    Sylwuni przepis http://wielodzietni.org/comments.php?DiscussionID=4805&page=2
  • No i ja też. Tylko jakieś owoce muszę kupić. Może truskawki? Bo ze śliwkami to u nas krucho. Ale i tak pewnie ciepłe zjem, nim ostygnie...
    Czy to tylko ja w ciąży tyle jem?:shamed: Wiecznie głodna chodzę....
  • Właśnie w piekarniku piecze się ciasto z owocami, które mam za domem (borówki i poziomki), zaleje ciasto galaretką (to dla mojego męża,który uważa, że jak ciasto z owocami to koniecznie galaretka:bigsmile:)
    P.S. pachnie cudownie:bigsmile:
  • Tak się napaliłam na tę nutellę, że zrobię na pewno...! Jak wyjdzie, to się pochwalę. :wink:
  • Mi casto wyszło jak zwykle- zakalec, na moje szczęście przy takiej gromadce wszyscy blagali o dokladki... Ale i tak nie wiem co zle robię, taki prosty przepis... Obciach po prostu:sad:
  • [cite] Lila:[/cite]Olesia, jeśli masz w domu fanów słodkości i smaków czekoladopodobnych - na pewno się nie zawiedziesz na tej śliwkowej pyszności :wink:

    Kto nie ma w domu fanów słodkości niech podniesie rekę!
    Nie widzę.:bigsmile::bigsmile::bigsmile:
  • Lila jaki masz przepis na nutelle bo ja robie na 2 sposoby - 1 z kakao, a 2 z czekolada gorzka [z czekolada smaczniejsza]
    Mialam kiedy przepis na nutelle z jablek ale dzieci mi smieci porobily i ... nie mam:cool:
  • Majka ucierasz 20 minut ?????????????
    Margaryna miekka ?????????????
  • mam nadzieje ze jutro uda mi sie opisac ta z czekolada! Postaram sie:wink:
  • Tak, tak, tak...!
    Czekamy!!!:bigsmile:
  • A czy zamiast węgierek do tej nutelli mogą być renklody? mam urodzaj...
  • Tia, tylko że dżemów mam trzy regały już porobionych, chciałoby się coś innego. Tym bardziej, że , jak piszesz, są przepyszne, to pójdą od razu, a te zaległe postoją dalej.
    Nie, no dobra, spróbuję:bigsmile:Dzięki:bigsmile:
  • Ja też ten Czekodżem robię z dwa lata ,,jak powideł z śliwek nie lubię tak ta nutella jest przepyszna otwarta nie psuje się wcale może stać w lodówce miesiacami ..

    Polecam nutelle z serkiem homo waniliowym do naleśników Palce lizać
  • A wiecie, że u mnie nutella furory nie zrobiła? Dzieci stwierdziły, że jak na nutellę jest za bardzo śliwkowa, a jak na powidła za bardzo kakaowa.:wink:
    I weź tu takim dogódź.:cool:

    I jak piszecie o tych tanich owocach, to zaczynam myśleć, że mnie wywiało gdzieś ciut nie w tę s tronę - jabłka po 3,5 śliwki po 5,0 brzoskwinie po 8,0.
    Gdzie ja, kurna, mieszkam?!:shocked:
  • U nas też owoce są bardzo drogie... Aż boję się, co będzie zimą... :confused:
  • Ja zazwyczaj proszę kogoś o zakup na giełdzie,zawsze coś taniej:wink:
    Tak udaje mi się kupić paprykę, buraczki, kabaczki...
  • O matko a u mnie nie wiem co robić z kabaczkami buraki tez mi obrodziły jak szalone ...brzoskwinie sliwki jabłka wiszą u sąsiadów ,,,nikt nie zrywa ...............oprócz mnie :shamed:
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.