Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Co? Kapusta? Głowa pusta.

edytowano październik 2010 w Kuchnia
Podpowiedzcie co smacznego ugotować ze świeżej kapusty? Bo mam kilka główek i jak się za nie nie wezmę, to mi się zmarnują, a ja raczej kiepska kucharka jestem :shamed: (za to cukiernik lepszy :wink:)

Komentarz

  • łazanki - szybkie, proste, smaczne i postne.
    Kapustę dzieli się na mneijsze cęści (np na ćwiartki) i gotuje w wodzie z solą. W drugim garnku gotuje się gruby makaron, najlepiej łazanki właśnie.
    Potem sieka się ugotowaną kapustę (wystarczy łyżką), miesza z makaronem, masłem i pieprzem. Zaskakująco pyszne.
  • Gołąbki, ale to nie dziś, bo piątek.
  • No właśnie, u mnie w ogródku wyrosło 20 główek i nie bardzo wiem co z nich zrobić. Miejsca w zamrażalce już nie mam, beczki do kiszenia też nie mam. Myślę o zawekowaniu w słoikach kapusty zasmażanej, gotowanej, ewentualnie zakwaszonej pomidorami czy kwaskiem cytrynowym. Tylko czy to się nie otworzy zimą?
    Ktoś tak robił?
  • uwielbiam pierogi i krokiety ze świeżą ugotowaną kapustą :smile:

    ugotowana - wrzucona na wrzątek przez kilka minut, a potem odciśnięta przez ściereczkę

    kapusta jest bazą farszu do którego można dorzucić grzyby, mięso lub ugotowaną gryczaną kaszę - farsz można dodać do krokietów, pierogów, drożdżowych kapuśniaków

    przepis mojej babci, sprawdzony przez mamę
    trochę pracochłonny ale można zrobić większa ilość pierogów i zamrozić

    kiszoną kapustę można zrobić w wekach (szklane pokrywki), w zwykłych słoikach często rdzewieją pokrywki
    ja nie robię bo nie mam piwnicy by przechowywać
  • Dokłądnie. Ja robię pierogi i mrożę.
  • kiszoną kapustę można zrobić w wekach (szklane pokrywki), w zwykłych słoikach często rdzewieją pokrywki
    Pod pokrywkę metalową podłożyć folię do rzeczy spożywczych i po kłopocie:bigsmile:
  • Jak ukisić kapustę bezpośrednio w słoiku? Proszę o łopatologiczną instrukcję.
    Podkisić w jakimś garze?
    Pasteryzować po ukiszeniu czy nie?
    Zakręcić słoiki do razu na maxa czy dopiero po ukiszeniu?
  • [cite] macierzanka:[/cite]Podpowiedzcie co smacznego ugotować ze świeżej kapusty? Bo mam kilka główek i jak się za nie nie wezmę, to mi się zmarnują, a ja raczej kiepska kucharka jestem :shamed: (za to cukiernik lepszy :wink:)
    Można zrobić też kapustę parzy-brodę. Tzn na ćwiartki lub ósemki pokroić, ugotowąć na parze do względnej miękkości i podawać z bułką tartą (jak kalafior)
  • [cite] macierzanka:[/cite]Podpowiedzcie co smacznego ugotować ze świeżej kapusty? Bo mam kilka główek i jak się za nie nie wezmę, to mi się zmarnują, a ja raczej kiepska kucharka jestem :shamed: (za to cukiernik lepszy :wink:)
    Dobra tez jest surówka. Posiekać, posolić, dodać inne warzywa: pomidory, cebulę itp. Trochę czymś dokwasić: cytryna, ocet.
  • a moze by tak bigosik:bigsmile:tylko zmieszac trzeba z kiszona
  • [cite] macierzanka:[/cite]Podpowiedzcie co smacznego ugotować ze świeżej kapusty? Bo mam kilka główek i jak się za nie nie wezmę, to mi się zmarnują, a ja raczej kiepska kucharka jestem :shamed: (za to cukiernik lepszy :wink:)
    Ukisić na bieżące spożycie. Posiekać, dodać soli w takiej ilości, aby sól stanowiła 1,5% masy kapusty (10kg kapusty to 15dag soli, czyli ok. 10 płaskich łyżek soli).
    Kisić jak w przepisie tutaj - tyle, że ugniatać pięścią.

    Po tygodniu można jeść.:hungry:
  • Dzięki, dzięki! Kisić nie będę ale pozostałe potrawy wypróbuję :)
  • A ja na przykład szatkuje kapuchę i gotuję ją na smalcu tak 1/4 kostki ,,,
    do tego kostka rosołowa i podlewać wodą ,,,potem dodaję starta marchewkę jak jest to pomidor zwykła żółta papryka i koniecznie pokrojona w kostki kiełbaska ,,można dodać mrożony koperek ,,do smaku można dodać koncentrat pomidorowy pieprz ,vegetę ,,,wychodzi taki ala gulasz ,,,pojda "chleba i smacznego
  • bigos w słoiki na zimę, same główki kapuchy tez można w zimnie przechować.
  • U mnie dziś na obiad...łazanki. Szybkie, proste i smaczne!
    Uwielbiam!:bigsmile:
  • tez robimy tego Coleslawa! PYCHA!
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.