Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Faworki

124»

Komentarz

  • Muszę to spróbować,  brzmi dobrze. Najlepiej wersja z dżemem :) 
  • Ja najbardziej lubię z twardym serem owczym, takim dojrzałym, z mleka niepasteryzowanego.
  • edytowano marzec 2019
    I do tego sałatka z pomidora (pomidor+kapka oliwy i dobrego octu balsamicznego), albo ogórka, zależy co tam jest sezonowego.

    edit: octu, nie cotu
    Podziękowali 1Skatarzyna
  • Ja białka mrożę a potem robię tort bezowy. 
  • Robiłam wczoraj. Myślałam że zostaną na dzisiaj, ale nic nie zostało. 
  • Też często mrożę, nie jem tych omlecików codziennie.

    Aha, i jeszcze czasem robię mini bezy kokosowe, niskosłodzone (i to w dodatku miodem).

    Nie lubię niczego wyrzucać, a robię swoje mleko kokosowe (bo sklepowe drogie). Po zrobieniu mleka zostają mi wiórki, suszę je i chowam do pudełek.

    Ubijam białka z miodem, dodaję wiórki, pac na blachę taki kleks i piekę.

    Przez to że nie słodzę jak bezy dużą ilością cukru tylko małą ilością miodu, nie są tez bezowe ciastka takie chrupkie, raczej są miękkie.

    Dzieciom bardzo smakują i łączą w sobie wiele zalet: nic się nie marnuje, nie dostają złego cukru, itp.
  • Zrobiłam faworki....juhuuuuu
    Wyszły chociaż w połowie z mąki pełnoziarnistarnistej orkiszowej. Pyszne!
  • Moje miały dodatek mąki gryczanej, jako że pszennej nie starczyło. Powiedzcie mi, czy ciasto na faworki jest z definicji takie dębowe? Naszarpalam się strasznie z wałkowaniem...
  • Moje też takie właśnie. Też się namęczyłam:) i miałam pytać o to samo..
  • Powoli można odgrzebać wątek.
    Dziś zrobiłam po raz pierwszy w tym karnawale.
    Pyszne!

    Podziękowali 1madzikg
  • Faworki o 1 w nocy...  :love: @Małgorzata32
  • Aniuszka powiedział(a):
    Wyciągam wątek. Zamierzam dziś zrobić faworki. Pytanie o białka wciąż aktualne. Moja mama z racji choroby jada tylko zoltka, nawet 4 dziennie, zostają nam całe słoiki białek, szkoda wyrzucac. Robiłam już bezę, kokosanki , dodaje do placków, jajecznicy, jak jeszcze można je zutylizować?
    Ja robiłam po prostu makaron
  • Jedno białko +10g zmielonych płatów owsianych (i wielokrotność tego dla zwiększenia)
    jako podstawa. 
    Dobrze ubite białko z płatkami to jeden gofr. 
    Mozna dodać kakao.
    albo np przyprawę do pizzy i będą podstawa do fit pizzy
    mozna smażyć na patelni, zrobić np z dodatkiem parmezanu, chrupkie pieczywo -w grillu elektrycznym 

    bardzo chętnie poszłabym w zamianę- Ty mi białka (które ja używam) ja Tobie żółtka których mam aż nadto 
  • edytowano styczeń 2020
    Małgorzata32 powiedział(a):
    Powoli można odgrzebać wątek.
    Dziś zrobiłam po raz pierwszy w tym karnawale.
    Pyszne!

    I znęca się na FB zdjęcia pokazuje ! Jeszcze żeby adres podała a tak tylko patrzeć mozna a klawiatura ślina zalana....

    A tak serio zawsze mi się pączki faworki marzą ale jak jak zjem sama że 3 i tyle reszta dla psa...jak to jest że u Was to idzie? 
  • Ja teraz to już będę co drugi dzień robic.
    Sama uwielbiam.
    A jak zrobię to czestuję wszystkich.
    A to koleżance podrzcę, a to na kurs wezmę .
    A dziś nawet W. na terapię zaplanowałam kilka :)
  • Elunia powiedział(a):
    U mnie idą jedynie oponki serowe i to pierwszego dnia. Zleżałych też nie ruszą.
    Moje nic nie jedzą. Na święta zrobiłam migdałowca którego lubią, blaszka taka malutka, połowa takiej normalnej - pół blaszki wyrzuciłam :( żadnych słodyczy, ciast, budyni, kisli, kompotow, od dwóch lat dopiero dżem jedzą w min ilościach ale tylko kwasnawe i to przepuszczane przez sitko....ja kocham ciasta, paczki,  knedle, naleśniki, pierogi na slodko
  • Będę dzisiaj po pracy robiła faworki na piwie... Pycha ;)
  • Ja zrobiłem dzisiaj pierwsze w życiu. Szok, że żona zadysponowała wspólne zjedzenie na... kolację (na co dzień jest wrogiem mąki).
  • Usmażyłam dziś z kilograma mąki. Uwielbiam faworki, ale te sklepowe nie bardzo, a do tego cena odstrasza. Za to 4 godziny w kuchni spędziłam ;) A jutro będzie beza, bo mi 10 białek zostało :)
  • madzikg powiedział(a):
    Będę dzisiaj po pracy robiła faworki na piwie... Pycha ;)
    Ja też tylko na piwie
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.