Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Jakie garnki?

123457»

Komentarz

  • @Cart&;Pud to pierwsze hartowanie to robiłaś faktycznie tak jak @Dorotak pisze z tymi ziemniakami solą itp?
  • Tak, ja nigdy nie robiłam, więc nie wiem. Taka jest instrukcja na aukcji. ;) 
    Podziękowali 1Aneczka08
  • Nie czytałam co Dorotak pisała. Kierowałam się instrukcją dostaną razem z patelnią- wyprażyłam z solą, wystudzilam, natarłam olejem i działa. 
    Podziękowali 1Aneczka08
  • Nie czytałam co Dorotak pisała. Kierowałam się instrukcją dostaną razem z patelnią- wyprażyłam z solą, wystudzilam, natarłam olejem i działa. 
  • Żadnych ziemniaków nie smazylam i nie wyrzucałam. Nie czułam smaku metalu ale ja mało wrażliwa jestem. :p
    Podziękowali 2Aneczka08 Dorotak
  • Elunia powiedział(a):
    A znacie takie gary:
    Obraz moe zawiera jedzenie

    Hahaha nie wpadłabym. Chcę taki gadżecik :)
    Widziałam tylko takie miski. Po jednej stronie makaron, po drugiej ostra zupa, ale na garnek bym nie wpadła :D


  • O rany, ten szybkowar fisslera to jest jakiś odlot. Ryż brązowy mi się w 6minut ugotowal. Koniec z szybkim kuskusem <3 
    Podziękowali 1Izka
  • Jak jest z tymi szybkowarami i pojemnością? Zmierzyłam swój Silit i kreskę wewnątrz ma na poziomie ok. 6,5 l, więc myślałam, że taka jest jego oficjalna pojemność.

    Patrzę na Fisslera na Allegro i wszyscy sprzedawcy podają pojemność całkowitą, czyli nie mająca związku z używalnością. Np.:
    8 l w nazwie - na zdjęciach max poziom ok.5,5l
    10 l w nazwie - na zdjęciach max. poziom ok. 7l

    W zwykłych sklepach nie znalazłam nic na ten temat, czy po prostu Fissler podaje na wyrost?

    @Dorotak jesteś na świeżo :)
  • Ja wyszłam z założenia że to normalne ze podają pojemność całego gara a z pokrywa gotuje się do 2/3 pojemności ;) przecież to normalny garnek i można gotować w nim z inną przykrywka w całej pojemności ;) 
    Nabyłam 6 i 8l i są super. Większego nie potrzebuje, bo rosół czy zupy i tak gotuje dłużej w weekendy w normalnym 10l garze na małym ogniu. 
    Dziś testuje wolnowar Crock pot 5,7l. Kupiłam powystawowy za 90zl i jestem ciekawa czy się sprawdzi. 
  • Te moje są cichutkie, taki dźwięk cicho wydobywającej się pary, syk. Nic nie gwiżdże :) 


    W wolnowar wstawiony rano, cały dzień nie zaglądałam, o 15 wróciłam do domu z dziećmi i miałam gotowy gulasz. Bardzo smaczny :D aż z ciekawości na noc chyba wstawię rosół :D 
  • edytowano luty 2021
    Od kiedy mam szybkowar jemy na obiad purée ziemniaczane. 5minut dziś i znów rozgotowane... :D 
    Jeszcze długo się nie nauczę xD
  • Ja gotuję wyszorowane w łupinach, pokrojone jak jabłka na ósemki, na tym koszyku do gotowania na parze. 3,5 minuty.
    Są super!

    Mój tata się śmieje, że jesteśmy jak prosiaki, bo jemy kartofle z parnika. A ja uwielbiam! 
    Z masełkiem i solą. B)
  • Czyli jesteś zadowolona z szybkowaru?
    A co jeszcze w nim robiłaś Dorota?
  • agatak powiedział(a):
    Czyli jesteś zadowolona z szybkowaru?
    A co jeszcze w nim robiłaś Dorota?
    Dopiero doczytałam. 
    Jestem mega zadowolona. Gotuje w nim głowie kaszę, ziemniaki, ryż. Małe porcje zupy na szybko dla maluchów tez. Bardzo fajna sprawa. 
     Ten 6l jest w użyciu cały czas, ale 8l będę puszczac dalej, bo z niego nie korzystam prawie wcale i potrzebuje miejsca ;) 
  • Taki odsprzedam, może ktoś szuka, 8l. Pewnie jutro będę wystawiać na OLX i allegro. Stan jak na zdjęciach, cała moja kuchnia sie w nim odbija xD
    Kupiłam za 280+kw.
    https://photos.app.goo.gl/Kjro7bUvkukJRftc9
  • edytowano luty 2021
    Ja bym chetnie, jesli aktualne, @Dorotak
    Podziękowali 1Dorotak
  • Polecić proszę jakieś dobre garnki ma indukcję. I Eby się rączki nie grzały. 
  • Cart&Pud powiedział(a):
    Ja gotuję wyszorowane w łupinach, pokrojone jak jabłka na ósemki, na tym koszyku do gotowania na parze. 3,5 minuty.
    Są super!

    Mój tata się śmieje, że jesteśmy jak prosiaki, bo jemy kartofle z parnika. A ja uwielbiam! 
    Z masełkiem i solą. B)


    @Cart&;Pud
    napisz proszę, jak robisz to szorowanie. Dla mnie łatwiej obrać ziemniaki nożem niż wyszorować :(
  • NC500 powiedział(a):
    Pisałem już @tryk owi (Luźne gadki w luźnych gatkach przy kawce i przy herbatkach...czyli wątek kawiarniany ;) ) :
    Zwilling J.A. Henckels
    Uwielbiamy je i nie tylko my. Oczywiście trzeba szukać promocji.


    andora powiedział(a):
    Polecić proszę jakieś dobre garnki ma indukcję. I Eby się rączki nie grzały. 

    Niestety rączki grzeją się normalnie :'( . To są indukcyjne, ale używamy ich do płyty ceramicznej. Na gazie też będą działały. B. wygodne do gotowania ziemniaków: pokrywka sama lewituje na parze i nadmiar pary uchodzi, garnek nie pluje wodą.

  • edytowano kwiecień 2021
    Edit: patelnia powyżej nie nadaje się do niczego, wszystko przywiera i przypala się. Można na niej robić tylko frytki.
  • edytowano październik 2021
    Córka ma fioła na punkcie tłuszczu ;)
    Jaką patelnie polecicie do smażenia z mała ilością tłuszczu, NIE TEFLONOWA

    W kuchni mam te polecane przez @Cart
    https://allegro.pl/listing?string=spinwar
    Sprawują się znakomicie, jednak ten tłuszcz razi me dziecię
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.