Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

SERNIK BEZ SERA...

edytowano styczeń 2011 w Kuchnia
CIASTO:
5 żółtek
1 margaryna
1 szklanka cukru
3 łyżeczki proszku do pieczenia
3 szklanki mąki

MASA:
5 białek
3 duże (400 ml.) śmietany kwaśne 18% np. z Biedronki
2 budynie śmietankowe
1 cukier waniliowy
1 szklanka cukru
olejek cytrynowy lub sok z cytryny

Składniki na ciasto zagnieść, ciasto podzielić na dwie (jedną większą, drugą mniejszą) części, większą wyłożyć na blachę, mniejszą włożyć do zamrażarki.

Białka ubić na sztywną pianę, wsypać cukier wymieszany z cukrem waniliowym, w jednej śmietanie kwaśnej wymieszać budynie, razem z pozostałymi dodać do masy, wymieszać. Masę wylać na ciasto i wstawić do piekarnika nagrzanego do 180 stopni i piec 20 minut. Po tym czasie blaszkę wyciągnąć, pokruszyć lub zetrzeć na tarce ciasto z zamrażarki i wstawić ponownie do piekarnika na następne 20 - 30 minut.

856901.jpeg

Komentarz

  • Jadłam podobny z jogurtów. Pycha...:bigsmile:
    Dzięki za fajny przepis!:bigsmile:
  • Coś dla mojej siostry, po porodzie nie może sera. Chyba Jej wyślę jak Celinka pozwoli.
  • Lila chętnie bym Cię zaprosiła do mnie na te słodkości...:bigsmile:

    MonikaN oczywiście, że pozwalam, bo największą frajdą jest dzielenie się z innymi... choćby w taki sposób :bigsmile:
  • czyli zamiast śmietany można dodać jogurtu
  • [cite] krzysztof12:[/cite]czyli zamiast śmietany można dodać jogurtu

    Niestety nie wiem czy można śmietanę zamienić na jogurt... Może w innych przepisach... Ale takowych nie znam.
  • Ty nic Krzysztof nie zamieniaj , tylko rób :bigsmile:

    moje zdanie jest takie - pierwszy raz dokładnie z przepisu, a następne - ja wujenka uważa :D
  • poza tym , normalnie Celinko, jak mnie od słodkości teraz odrzuca tak te Twoje wypieki kuszą, kuszą :wink:

    już na napoleonkę nastawiona byłam w środę, ale u mnie na wsi nie można krakersów dostać:shocked:
    czad , nie?

    muszę się do miasta zaudać celem nabycia:bigsmile:
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.