Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Bananowiec razowy

edytowano luty 2011 w Kuchnia
Konto skasowane na prośbę użytkownika.
«1

Komentarz

  • A moze by tak delikatnie zachmielić? Jesli już jest słód.. Zrobię na weekend:)
  • Ale banalne, a ja uwielbiam banany. Dzięki Lila!
  • Lila, miej litość dla dukających, znaczy się tych na Dukanie!!!
  • Ze względu na brak jajek i ogólny weganizm przepisu, przydomek "wartościowe" i zawartość mąki razowej - stawiam banany przeciw orzechom, że autorką jest Ania D.

    Pozdrawiam, Aniu!:bigsmile:
  • juz sie balam ze mojego :wink: zabkujacego :wink:
  • Korzystając z obecności najznamienitszych kucharek ośmielam się zadać pytanie:
    jaki tort na urodziny zrobić córce, która nie lubi bitej śmietany, kremu i galaretki?
    Sama podpowiedziała, że może być czekoladowy...
    Jakieś konkrety? Poradźcie!!!!

    :ih:
  • a lubi marcepan?
  • albo kokos? i czy tort moze byc kwadratowy ?
  • Oj, to muszę zapytać, ale jutro, bo śpi
    Do wtorku jeszcze trochę czasu
  • Kwadratowej formy nie mam, ale mogę kupić.
  • Mam przepis od "pieczarki" (taka specjalizacja- pieczenie ciast:wink:) na

    Krążek kokosowy do tortu

    4 jajka
    10 dag cukru pudru
    10 dag kokosu

    Białka ubić + cukier p. + po jednym żółtku + kokos

    Na 20 min. do pieca Ok. 175 st.C
    Ona przekłada tym ciemne ciasta.
  • Magg bez formy - ten co ja robie! I bez pieczenia!!
  • Dawaj!
    tzn., grzecznie poproszę:ct:

    zrobię, co się da
  • Moge wyslac poczta? bo nie umiem zamieszczac zdjec tutaj... juz ide na emaila!!!
  • Szkoda...:cry: Tak lubię bez formy i bez pieczenia:cry:
    A bez zdjęć by się nie dało...?:whorship:
  • Dzięki!Będę sprawdzać
  • Poszlo, wyslalam duzo i pomieszalam te na zimno i te pieczone, gdyby z tego jednak nic ciekawego nie bylo, to wysle jeszcze.

    Bogusia powiedz jakie lubisz, moze uda mi sie dodac. Bez pieczenia? a jaki smak?
  • Jest fantastyczny tort czekoladowy, chociaż może Cię zniechęci to, że z... kremem z bitej śmietany...:wink: Ale śmietaną nie smakuje, tylko zwyczajnie czekoladą. Moi uwielbiają, i nie tylko oni...
    5 czekolad (wg. uznania bądź gustu córki mlecznych lub gorzkich) rozpuścić podgrzewając w 500 ml śmietanki kremowej (ja preferuję Łowicz) Gdy masa zrobi się jednolita schłodzić i na minimum godzinę wstawić do lodówki. Wyjąć i ubić mikserem jak bitą śmietanę. Biszkopt, jaki tam zwykle robisz, nasączyć też wg uznania (np esencją z herbaty czy sokiem jabłkowym) poprzekładać warstwy kremem, wierzch udekorować kremem i orzechami (włoskie/laskowe, albo i arachidowe). Tort jest mocno kaloryczny i słodki (dlatego wolę z gorzką czekoladą, ale dzieci nie koniecznie), ale dla wielbicieli czekolady- niebo w gębie.
  • Każdy!!!! Szarańcza kocha słodkie, a czasu brakuje na to pieczenie...:aj:
  • Obstawiam slimaka! robi wrazenie:bigsmile:
  • Barbara, musiałabym zrobić i dać do spróbowania, reszta rodziny nie jest taka wybredna.
    Ale 6 razy w roku jest problem z tym tortem bez..., bez... i bez...
  • Trudno, zrób przy innej okazji, może jak spróbuje to zagustuje...
    Osobiście nie znam nikogo, kto lubi czekoladę, a tego tortu by nie lubił.
  • Dobranoc kochani! Mam nadzieje, ze przepisy sie przydadza. Padam totalnie na twarz... pa!
  • Jeszcze raz

    :ih::ih::ih::ih::ih::ih::ih:
  • Magg i jest cos ciekawego ?
  • Na moje możliwości to marcepan będzie dobry. A czy jakieś owoce na wierzchu będą pasować smakowo? (magg)
  • jedynie wisnie! mozesz zrobic polewe z gorzkiej lub mlecznej czekolady i ozdobic wisniami. Napis z bialej czekolady roztopionej na parze.
  • Magg zdjecie mojego marcepana, ma ciasto biale z podwojnej porcji! pieczone 15-20 minut dluzej!
  • Dajcie jakiś przepis na ciasto z bananami, bo mi w domu gniją.
    Z tym, że nie razowy.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.