Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Pączki

11415171920

Komentarz

  • Niech na ulicy rozdadza, razem z wizytowkami firmy, albo niech po sasiadach firmy przejda, @Iwonaanna :)
    Podziękowali 2Iwonaanna madzikg
  • Sklejam wszystko ladnie ale ciekną już na stolnicy. :-( 
  • No powidła.. te z konfiturami nie ciekną.. mogę smażyć te pociekniete czy w śmietnik? Jak w gatki poznać ze odpowiednio smalec się nagrzał? Jestem zirytowana i mokra bo moje dzieci dzis jak na zlosc nie śpią wiec wszystko robię biegając do nich i na sygnale i mokra. 
  • MAFJa powiedział(a):
     Jak w gatki poznać ze odpowiednio smalec się nagrzał? 
    W gatki, to lepiej nie wkładać by sprawdzać jak się nagrzal. 
    Podziękowali 2madzikg Milagro
  • W garnku no
  • edytowano luty 2019
    Jakieś sposoby na badanie temperatury?smalcu w garze?
  • Moja teściowa wrzuca kawałek ziemniaka, plasterek. I jak się zarumieni, to temperatura jest właściwa do smażenia.

    PS @MAFja, ja nie smażę, Ty to naprawdę masz jakieś supermoce, że się porywasz na takie czasochłonne zajęcia. 
    Podziękowali 3Skatarzyna madzikg In Spe
  • edytowano luty 2019
    Ostatni raz poki chłopcy nie znikną w przedszkolu. Muszę już usmażyć co zrobię z nimi
  • @MAFJa te cieknące możesz upiec. Wyjdą pyszne bułeczki z nadzieniem, a przy pieczeniu nie ma problemu pryskającego tłuszczu i przypalających się powideł. 
    Podziękowali 3Skatarzyna Katanna mamaw
  • A przepis na jakieś mega szybkie paczki, ale żeby paczkami smakowały, a nie serem, ziemniakiem, nie z piekarnika, bo to jak bułki smakuje.

    A już idealnie, żeby mógł je zrobić, 8 latek i 5 latek, ja im usmaze albo tata, ale żeby sami zrobili. Mi paczki nie są potrzebne, bo ja nie lubię za bardzo, a Oni by chcieli. 

    Jest taki przepis? 
  • robili już ciasta drożdżowe? albo inaczej macie robot co da radę? bo wyrabianie to trochę męcząca praca.
  • edytowano luty 2019
    Robił, ale z tatą.
    W sprzęty jesteśmy tutaj niestety ubodzy. 

    Edit : On ma siły, aż za dużo. 
  • to może być za trudne :(
    może niech spróbują z mniejszej ilości składników?
    Podziękowali 1MonikaN
  • Poczytam te przepisy.

    @Skatarzyna, a często jest alkohol w paczkach, można czymś zastąpić? 
  • jukaa powiedział(a):
    octem
    Takim zwykłym?
    Mam kilka butelek ;) spory zapas. Do walki z robactwem się przydaje. 
  • albo sokiem z cytryny.
    Podziękowali 1MonikaN
  • Agnicha powiedział(a):
    Ale ten alkohol to minimalne ilosci ktore wyparowuja w czasie smazenia
    Octu bym nie dawala
    Ale nie mam :) 
  • Zarabiste wyszły 
    Podziękowali 1MonikaN
  • Mam jakieś pączki w domu, nie nasze, nie hand made, z kremem budyniowym, słodkie są bardzo.
    Nie robimy jednak, mąż się zapowiedział późno dziś, to przewazylo. 
    Podziękowali 2AgaMaria Skatarzyna
  • Hej, dziś słyszałam w radio, że statystycznie Polacy pożrą dziś 100 milionów pączków  :D :p :o
  • edytowano luty 2019
    Ja dałam 40 ml żołądkowej. Odmierzałam butelka medeli :-) 
    Podziękowali 1andora
  • Ja zrobiłam pieczone w piekarniku. Wyszły takie bardziej bułeczki ;) Ale dałam do środka konfiturę z róży i pyszne. Rodzina zachwycona.
  • Nasze znakomite, lekkie z obeódką, choć pierwszy raz nadziewałam strzykawką, bo jednak szybciej a dziś dzień ogólnie zajęty.
  • Kupiłam w wybranej cukierni w centrum miasta, do której pojechałam specjalnie. Teraz jadę autkiem z mężem (mam prowadzić) z tymi pąkami w objazd po rodzicach...
  • Mam pytanie- czy reczne wyrabianie mozna zastapic maszyna? W przepisie, ktorego uzywa Malgorzata32 kobieta wyrabia recznie mimo, ze ma maszyne (uzywa jej na poczatku przez chwile). Czy od rak paczki nabieraja jakichs innych specjalnych wlasciwosci? 
  • nie, mogą być tylko maszyną wyrobione- nasze były :)
    Podziękowali 1Milagro
  • Ja też tylko robotem. Nie byłoby pewnie pączków gdybym się miała ręcznie męczyć. 
    Podziękowali 2Skatarzyna Milagro
  • jednakowoż funkcjonuje mit ręki dobrej czy nie ;) do drożdżowego.
  • Ja dzisiaj zamiast ćwiczeń wyrabiał ręcznie.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.