Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Pyszności z truskawkami....

245678

Komentarz

  • podbijam i zatapiam się w czytaniu, bo truskawki w kuchni pachną :-)
  • o, mi też pachną  - własnie pożarłam trochę i chyba zakąszę małosolniakiem...się mi dzisiaj wyjątkowo komponuje :-)))
  • Pompejanko?...

    dobra, dobra, wiem...
  • A mi nie pachną, bo nikt dziś nie kupił.
    W sobotę zrobiłam muffinki owsiane z truskawkami. Przepis wrzucę na blog, jak znajdę chwilę.
  • Pompejanko?...

    dobra, dobra, wiem...
    Nawet sobie popodejrzewać nie możesz... :P
  • Pompejanko?...

    dobra, dobra, wiem...
    Nawet sobie popodejrzewać nie możesz... :P
    Kurczę no, i tu mnie masz...
  • edytowano lipiec 2013
    A mi nie pachną, bo nikt dziś nie kupił.
    W sobotę zrobiłam muffinki owsiane z truskawkami. Przepis wrzucę na blog, jak znajdę chwilę.
    @IrenaB zrobiłam muffiny z Twego bloga, z owocami i......... katastrofa! :((

    Czy na pewno proporcje są właściwe? Czy aby czegoś nie brakuje? :-S
  • Ale przecież Irenka w końcu nie wrzuciła tego przepisu ;)
  • mega ilość spulchniaczy jak na taką małą porcję mąki, ale może mi się tylko wydaje ?
  • edytowano lipiec 2013
    gorzej......

    przy pieczeniu WSZYSTKO w maśle pływało :((


    i potem takie tłuste................ :-&
  • Irenko, jak normalnie bardzo Cię lubię to dziś bym Cię z tej sympatii .............. B-)
  • Wniosek: @IrenaB musi wydać książkę, a nie polegać na tym głupim Internecie :D Osobiście nigdy jeszcze nie robiłam niczego z netowych przepisów, choć niby kilka sobie ściągnęłam do poślinienia się =P~

    PS.Zamawiam 2 egzemplarze z dedykacją :D
  • @Katia a ja bardzo często robię z Moich Wypieków i przepisy są genialne. :-)
  • ja też w zasadzie tylko z Moich wypieków, chyba że coś u kogoś jem i dostaję przepis

     

  • Wiem, najlepsze ciasto, jakie w życiu jadłam było stamtąd właśnie, ale nie ja je piekłam. Jestem dziewczę-retro i Internet traktuję podejrzliwie ;)
  • @IrenaB tu Cię ściągam, tyle ze na poprzednia stronę. :-)
  • gorzej......

    przy pieczeniu WSZYSTKO w maśle pływało :((


    i potem takie tłuste................ :-&

    Kurcze, toś mnie podłamała. Ja nic nie zamieszczam na blogu, czego bym najpierw dogłębnie nie przetestowała na najlepszych krytykach kulinarnych, czyli mojej rodzinie i znajomych. Teraz jestem nad morzem i korzystam z Internetu w bardzo ograniczonym zakresie na komórce.jak wrócę, to sprawdzę.
  • Sprawdź, sprawdź, bo może czegoś nie wpisalas.

    Nooo... Juz mi przeszło. ;)

  • Ale taki miała:
    http://przepisyodserca.blogspot.com/2012/08/muffinki-z-czarnymi-porzeczkami.html



    Czytam i nic tu podejrzanego nie widzę. Ale sprawdzę jeszcze w domu w moim zeszyciku z przepisami. A może Ty rozpusciłas masło? Bo ono ma być miękkie, ale nie płynne.
  • Nie rozpuscilam. Dałam miękkie, takie co w kuchni stało. I ono wszędzie pływało w trakcie pieczenia. No i muffinki nie urosły, tylko tłuste gnioty były. Dzieci zjadły, no ale...
  • Może ja coś popsulam, choć generalnie nie zdarza mi się dlatego zaskoczona jestem.
  • Dobra. Robię zaraz po przyjeździe, by nie narażać innych na rozczarowanie. A przy okazji zobaczyłam, że nie ma zdjęcia. Jakiś czas temu pousuwałam trochę zdjęć z Picasy i szok przeżyłam, bo okazało się, że te same zdecia zniknęły mi z bloga. Och, jak się wkurzylam.
  • Mogłam zrobić foty moich i Ci podesłać :D
  • edytowano lipiec 2013
    MUS TRUSKAWKOWY * 1 kg świeżych lub dwa opakowania mrożonych truskawek
    *350 ml śmietany kremówki 30 %
    *1/2 szklanki cukru pudru
    * 4 serki homogenizowane / np. Danio/
    * 4 łyżeczki żelatyny rozpuszczone w minimalnej ilości wody.

    Truskawki zmiksować. Schłodzoną kremówkę ubić z cukrem pudrem. Dodać do niej serki waniliowe i rozpuszczoną żelatynę. Ubitą masę serową połączyć ze zmiksowanymi truskawkami. Można część zmiksowanych truskaweczek /odrobinę/ zostawić do dekoracji i polać cieniutkie paseczki na mus. 
    cZy pod ten mus mozna dac jakis spod? czy moze to byc np. biszkopt?
  • 4x 160 g, czy 4x 240 g?

    generalnie 4x danio - nie wiadomo o jaką gramaturę chodzi...
  • edytowano lipiec 2013
    @Savia!!! Zrobiłam. Tak jak przypuszczałam, z przepisem wszystko ok. Oto foty piekarnika "http://wielodzietni.org/uploads/FileUpload/78/065f5fcca7df2e2042cd3374afa923.jpg" />
    Po wyjęciu z piekarnika

    image
    W przekroju.


    Nie wiem, dlaczego Ci się nie udały. Myślę, że albo wstawiłaś do zbyt zimnego piekarnika i masło zamiast połączyć się z mąką rozpuściło się albo nie wymieszałaś dokładnie masła z płynami i zostały grudki masła w cieście
  • Hmmm...
    temperatura była ok, masło wg mnie też wyrobione. Aż się zastanawiałam czy nie za bardzo jak na muffinki.

    Tylko, że ja z wierzchu dałam duużo owoców (maliny, poziomki, porzeczki - taka mieszanka). Może za mokre?
  • Nie wiem. Ja poprzednie robiłam właśnie z mokrych owoców, tylko te z w miarę suchych (czereśnie, morele i brzoskwinie). Jak masz wątpliwości, że za rzadkie ciasto, to zawsze można sypnąć więcej mąki. Mufinki będą nieco bardziej zbite, ale w mufinkach to akurat nie przeszkadza.
  • Malo truskawkowe, ale robie jutro dla meza do pracy sernikobrownies z musem truskawkowym. Jest obledne :)
    A robi sie w kilkanascie minut.
    http://www.kwestiasmaku.com/desery/serniki/sernikobrownie_puree_truskawki/przepis.html
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.