Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Pyszności z truskawkami....

124678

Komentarz

  • @Agnicha, jakie śpi? Co to znaczy?;) Lody zrobiliśmy, czekamy aż zamarzną;)

    Może jakby tak przestalo padać to bym poszła po truskawki i zrobiła to kruche... W sumie to ja teraz same owoce jem :D 
  • i coo mówicie żeby zamiast tarty ze szpinakiem zrobić z truskawkami? hmmmm
    Podziękowali 1Dorotak
  • Obie! I trzecia z cukinią, a czwarta ze szparagami :D nosz będę musiała znaleźć siły o zleźć z chłopakami do warzywniaka. Kurde. .
  • szparagi mają ceny nie na mój portfel

    a no i nie mam jajek ;/ kruche bez jajek wyjdzie, ale tarta ze szpinakiem musi być zalana jajem :disappointed:
    więc szpinak do makaronu
    a truskawki do ciasta :D
    Podziękowali 1Dorotak
  • sernik na zimno z truskawkami. 750 ml jogurtu greckiego z niska zawartością tłuszczu, 100gr cukru pudru (jak ktoś lubi słodkie to 130), 200 ml śmietany kremówki 30%. żelatyna 25gr. Żelatynę zalać woda, poczekać 10 minut. Jogurt pomieszać z cukrem, następnie powoli z podgrzana żelatyna. Śmietanę ubić i dodać do masy jogurtowej. Wylać na blaszkę, w to wkroic 400-500 gr truskawek. (na spod mzna dać biszkopty ale ja robię bez) pyszotka.
    Podziękowali 1PonuraKura
  • @andora to chyba jogurtowiec a nie sernik, bo tak czytam przepis i grama sera nie ma w sobie B)

    @Agnicha w Twoim przepisie dwa razy o mące jest a chyba o cukrze mialo byc czy tak? I pytanie: ile proszku? Uscislij, bo se ktos caly wsypie i bedzie...

    Ja mam swoj przepis na kruche i idzie do niego tez smietana kwasna.
  • Rejczel powiedział(a):
    @andora to chyba jogurtowiec a nie sernik, bo tak czytam przepis i grama sera nie ma w sobie B)

    @Agnicha w Twoim przepisie dwa razy o mące jest a chyba o cukrze mialo byc czy tak? I pytanie: ile proszku? Uscislij, bo se ktos caly wsypie i bedzie...

    Ja mam swoj przepis na kruche i idzie do niego tez smietana kwasna.
    No w sumie jagurtowiec. Ale wygląda jak sernik i jest pyszny.
  • Mąż dziś o 6:30 szturmował warzywniaka, żeby mi świeże truskawki przynieść:D

    Czym bezmlecznym zastąpić budyń? Cos by się przydało ale nie mam pomysłu...
  • Kruche wyszło za twarde,  budyń nie zastygl i jest płynną masa a truskawki byly kwaśne; ) ale i tak wszyscy zjedli ze smakiem i dopominali sie o więcej; ) nie ma to jak kruche na swojskim maśle. 
  • a zmiksowana jaglanka ;)?
    Podziękowali 1Dorotak
  • Zmiksowana jaglanka z mlekiem nie krowim z odrobiną masla lub margaryny,  na to truskawki i galaretka. PPycha! 
    Podziękowali 1Dorotak
  • A budyń na mleku np.ryzowym?
    Podziękowali 1Dorotak
  • Do kremu ananasowego gotuję budyń na soku ananasowym, takim z puszki. Może spróbuj @Dorotak coś  w tym kierunku
    Podziękowali 1Dorotak
  • 9 zł truchawy, czereśnie dziś nie patrzyłam, ale na początku tyg to 28... Smuteczek.
    Podziękowali 1Dorotak
  • Bo czereśnie wymarzły, były dwie fale przymrozków, pierwsza załatwiła wczesne, druga resztę. U mnie na drzewkach sa jakies pojedyńcze niedobitki. 
    Podziękowali 2Milamama Skatarzyna
  • http://ammniam.pl/tarta-z-budyniem-jaglanym/

    Coś takiego ostatnio robiłam, zamiast powtykanych owoców zrobiłam frużelinę z truskawek, ale galaretka też by była fajna

    Wszyscy goście się zachwycali, nawet ci bezdietowi
  • ubolewam przede wszystkim nad tą jawną dyskryminacją wielkich miast ;)!
    Zrów-nać wszys-tkie ce-ny! U-wol-nić o-wo-ce! [transparent]

    ;)
    Podziękowali 3madzikg Dorotak Milamama
  • U nas też czereśnie po ok 30. Truski za to już regularnie u nas goszczą. I dobrze, bo ja niewiele więcej poza truskawkami i arbuzem jem:D

    Jeszcze się nie zmobilizowałam do tego kruchego z budyniem. Mam ochotę, ale zjeść. Robić to nie bardzo..
  • Ale u nas na Północy też jest zmowa ;) Kaszubi mają swoje późne truskawki i ceny trzymaja, choćby mieli wyrzucac. Jedyna szansa to właśnie szukac po małych stoiskach, na wioseczkach, po mniejszych rolnikach. P.rzucil hasłem żeby w tym roku pojeździć i poszukać do zapraw za Trójmiastem, ale jak nam to wyjdzie, to się okaże...
  • Ale u Was jest moze 10% sadów czereśnowych w Polsce (i to jak wliczy się Małopolskę. Z mazowieckiego jest 30 % czereśni, duzo jest jeszcze w Wielkopolsce , ale to tez koło 17 %. Nie wiem, jak jest w Wielkopolsce, ale u nas i bardziej na wschód naprawdę bardzo duzo wymarzło. 
  • Zeby nie było - w powyzszym sie podparłam statystykami za 2015 rok ;) a nie osobistym odczuciem, ze wszystkie czereśnie sa spod Grójca :)
  • Dorota jakbyście kogoś mieli za miastem z truskawkami to my się z chęcią dołączymy.
    Podziękowali 2Dorotak tymka
  • Ja mialam  za trójmiastem, w zeszłym roku kupowałam od rolnika pod Kartuzami.  Były malutkie ale super słodkie i wyszypulkowane przez dzieci rolnika :) duuzo taniej. Może znajdę numer :#
    Ale to chyba jeszcze nie pora na kaszubskie?
    Podziękowali 1Dorotak
  • zjadam ciemny biszkopt z bitą śmietaną truskawkami i galaretka 

    nie liczę kalorii
  • @Aga85 jeszcze za wcześnie na kaszubskie, ale już szukam kogoś kto mi chociaż te 40kg zarezerwuje :P tak na oko tyle potrzebuje, żeby mi zapasów starczyło do grudnia :D 
  • 40 kilo :open_mouth: ?? Brałam 10, a sąsiadki się dziwowaly :D
    Będę w tych rejonach na początku lipca, to podjadę i zapytam jaka sytuacja i jakie ceny.
    W zeszłym roku po 3,5 wyszypulkowane i 2,5 nie. Ale to były takie końcowe, malutkie
  • Moga być małe. Ja miałam 30 dużych słoików dżemu - zjedzone do grudnia.40 woreczków po 0,5kg mrożonych. Ostatni wyjęłam w lutym. A poza tym kompot kilka sztuk i przetwory z innych owoców... 
  • @Dorotak, jak robisz dżem?
  • No tak stanie standardowo, smażę truski aż będzie dobra konsystencja, trochę słodzę, wekuje. Bardziej konfitura wychodzi z tego. ;)
    Długo się smażą, na małym ogniu, ale wychodzi najlepszy na świecie:D
    Podziękowali 1MonikaN
  • w tamtym roku przerobiłam 60kg truskawek, 30 kg malin.... kupowałam jeszcze mam dżemy truskawkowe bo moi nie chcą jeść
    Dżemy robię metoda odlewania. Najpierw zasypuje cukrem, odlewam soki ile potrzebuję ewentualnie podgrzewam aby szybciej puściły soki. Potem dodaję cukier lub nie, trochę "konfiturexu" i czasem blenduję i gotowe- fajnie dodać trochę kwasku cytrynowego maja ładny kolor
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.