Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Pyszności z truskawkami....

123457

Komentarz

  • @Elunia- takiej zwykłej róży?
  • @matka6 ; potem gorace z patelni do słoików wystarczy czy trzeba zagotować dodatkowo w garze?
  • Czasami wkładam gorące ,do góry nogami  :) i pod koc a czasem pasteryzuję
  • Musicie sie tak znęcać? Truskawki z płatkami róż....ałaaa.. :) 
    Podziękowali 1madzikg
  • Platki róż-fuj! :smiley: 
    Toż to profanacja truskawek...
  • Czy ktoś do zagęszczania truskawek używa pektyny? Potrzebuję proporcje.
  • edytowano czerwiec 2018
    A ja dziś zrobiłam takie ciasto, drugi raz:
    Ciasto:
    100g masła
    200g mąki
    100g śmietany
    łyżeczka proszku do pieczenia
    łyżka cukru

    Ponadto:
    30-50 dag truskawek
    2-3 jajka
    300g śmietany
    50g mąki
    150 g cukru (w tym cukier waniliowy)

    Zagnieść ciasto, wylepić nim formę, wyłożyć przekrojone na pół truskawki i zalać masą śmietanowo-jajeczną. Dziś w tej zalewie zamiast zwykłej mąki użyłam kokosowej, też pyszne wyszło. Piec w 180st 30-50 min do tzw. suchego patyczka.

    Tu oryginalny przepis z rosyjskiej strony http://kamelena.ru/recipe/Cvetaevskij-pirog-s-klubnikoj/
    Pierwotnie to ciasto to było z jabłkami, ale jakoś nie bardzo mogę sobie wyobrazić te jabłka w zalewie śmietanowo-jajecznej. Truskawki mi tu dużo bardziej pasują.
    Podziękowali 1Turturek
  • U nas cena truskawek poszła w górę,znak że powoli się kończą.
    Teraz na fali czereśnie.
    Wszystko jakoś tak szybciej niż zwykle czy mi się wydaje?
  • Ja wczoraj zrywałam u teściów baardzo dojrzałe wiśnie. O czereśniach już zdążyliśmy zapomnieć, najwięcej było na początku maja :) To bardzo szybko nawet jak na nasz specyficzny mikroklimat. No ale wiosny nie było ;)
  • Nie załamujcie mnie!
    Znaczy, że za 2 tyg juz nic nie będzie?
    Nastawiłam się, że jeszcze cos uda mi sie zrobić.
  • Nie słabo. Wczoraj na takim stoisku u nas przy szpitalu wszystko po 10... Truskawki, czereśnie, maliny za koryto takie 500g... Tansze banany i winogrona a jakże... 
  • O cenach czereśni trąbi pół Polski... A jak tam ceny truskawek u Was?

    W Gdańsku dziś po 8,5 ładna, duża, słodka. W trzech miejscach sprawdzałam. Ale wszyscy mówią, że poniżej 8zl nie zejdzie bo jest jej mało i szybko się skończy...
  • 14 zł/kg 
  • Dorotak powiedział(a):
    O cenach czereśni trąbi pół Polski... A jak tam ceny truskawek u Was?

    W Gdańsku dziś po 8,5 ładna, duża, słodka. W trzech miejscach sprawdzałam. Ale wszyscy mówią, że poniżej 8zl nie zejdzie bo jest jej mało i szybko się skończy...
    A u nas po 12 :#
  • Boże, ja urodzę truskawkę. Nie ma innej możliwości @jukaa. Jem tonami i już mam zniżkę wyrobioną w moim warzywniaku, wiedzą, że jak wchodzi brzuch, to trzeba kobiałki szykowac.xD
    Dlatego też kocham i uwielbiam te sprowadzane z południa truskawki, bo są niebo lepsze niż hiszpanki :D 
    Podziękowali 1Rejczel
  • @Dorotak , czyżby dzidziuś w drodze? :)Nic nie pisałaś, czy może nie zauważyłam?
  • Malena powiedział(a):
    @Dorotak , czyżby dzidziuś w drodze? :)Nic nie pisałaś, czy może nie zauważyłam?
    Tia. Kolejny amator truskawek ;) 
    Podziękowali 1Malena
  • To pięknie. Serdecznie gratuluję. A kiedy masz termin i jak się czujesz?
    Podziękowali 1Dorotak
  • U nas po 8 lub 8,5
    Podziękowali 1Dorotak
  • Malena powiedział(a):
    To pięknie. Serdecznie gratuluję. A kiedy masz termin i jak się czujesz?
    Czuje lepiej niż wychodzi to z wyników. Także spoko ;) będę rodzic na jesień, jeszcze trochę, choć wyglądam jakby miała rodzic jutro. Ale to przez ilość truskawek, które jem :D 

    Oo, asia-ch, to my blisko to podobnie ;)
    Podziękowali 1Malena
  • A czereśnie po ile u Was?
  • 45 za kg dziś były, ale nie polskie ;) 
  • Truskawki 
    Czeresnie 
    Maliny
    Borowki 

    <3 

    Wszystkie 4 mogę na wiadra :)
    Podziękowali 2madzikg MAFJa
  • Malgorzata powiedział(a):
    Ja nie wiem jak ktoś to robi .
    Ale nigdy chyba nie zdążyłam zrobić żadnych pyszności truskawkowych gdy zaczyna się sezon ani w pełni .
    Dziś tylko przy obiedzie , zaraz po,  poszło 5 kilo .
    A weź teraz chciej "złapać" coś na ciasto .


    Od kilku lat biorę od znajomej truskawki w partiach po 40kg. Wtedy rzeczywiście jak się pospiesze to można coś zrobić :P w innym przypadku bezczelnie chowam, a dzieciom wydzielam. Sama 1,5roczna Gosia je u nas nie mniej niż pół kg na raz :P 
  • O jaaaaa a u nas po 15:/ 
  • U nas po 12 i w dodatku nie ma gwarancji, ze sa choc odrobine slodkie...Po takich deszczach, jakie nas nawiedzily to spodziewam sie, ze beda kwasiory. Dam znac, jak sprobuje :)
  • U nas po 16! Życie jest niesprawiedliwe ....
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.