Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Słodki rudzielec

edytowano maj 2011 w Kuchnia
Czyli ciasto marchewkowe ;)

Składniki:

400g mąki, 400g cukru, 12g proszku do pieczenia, 12g sody oczyszczonej, pół łyżeczki soli, 1 łyżka cynamonu, pół łyżki gałki muszkatołowej, 450 ml oleju, 6 jajek, 400g drobno startej marchewki;

Wykonanie:
Wszystkie suche składniki (mąka, cukier, soda, proszek do pieczenia, przyprawy) mieszamy w dużej misce. W drugiej misce łączymy lekko ubite jajka z olejem i startą marchewką. Zawartość tej miski dodajemy do wcześniej wymieszanych suchych składników i delikatnie mieszamy zawartość drewnianą łyżką aż do uzyskania jednolitej masy. Formę o wymiarach 35 x 28 cm smarujemy masłem i napełniamy ciastem. Wyrównujemy wierzch i pieczemy około godziny w piekarniku rozgrzanym do 160 C. Po ostygnięciu kroimy na porcje.

Źródło - Miesięcznik Kuchnia, nr 2-2011, str.7


Ode mnie - następnym razem dam 300g cukru. Jestem przewrażliwiona na słodkie.Samo ciasto wyszło bezproblemowo - puszyste i smaczne.

Komentarz

  • Hmm...jadłam kiedyś takie dobre ciasto marchewkowe. Mnie niestety nie chce wyjść, bo ciągle zakalec się robi. Może spróbuję z Twojego przepisu.
  • [cite] Bea@:[/cite]Ilonka, ja to ciasto robię w wersji dyniowej, ne marchwiowej. Jest przepyszne:bigsmile:

    Dokładnie z tymi samymi przyprawami?
  • Nie macie litości...


    przecież nie będę o tej godzinie piekła...
  • A jaką mam ochotę!
  • ja mam na piernik marchewkowy ! nie wierzę, że Skarbnica od wczoraj nic nie wkleiła i się przydac mogę:bigsmile::bigsmile:
  • Piernik z marchwią

    4 całe jajka
    1 szkl cukru
    3-4 starte marchewki
    bakalie
    2 szkl mąki
    1łyżeczka proszku do pieczenia
    3 łyzki ciemnego kakao
    1/2 łyżki sody
    przyprawa do piernika
    szczypta soli
    2 łyżki miodu


    wszystkie składniki połączyć w jednolitą masę, piec w temp 160-180 st
  • Ilonka, od miesiąca za mną to ciasto łazi i nie mogłam przepisu znaleźć, bo to jedno z nielicznych nie od mamy:smile: Wielkie dzięki:ih:
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.