Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Ulubiony wizerunek NMP

24

Komentarz

  • moja ulubiona to Rokitniańska i Częstochowska
  • My mamy w domu kilka "ikon":
    - Częstochowska,
    - Trójręka,
    - Szkaplerzna,
    - Bogurodzica Chełmska
    - Kazańska,
    - "Czuła"
    - Pompejańska (nowość ;))
    - jest jeszcze mały ryngraf Licheńskiej
  • noooo... bardzo ciekawy wizerunek, MB z trzema rękami (ta trzecia to ponoć ręka Ducha Św.) inne źródła mówią, że namalował ją Jan Chryzostom (chyba ten Jan... nie pamiętam już) po tym jak mu po modlitwach do MB ręka odrosła.
  • Od dziecinstwa, za sprawą babki Mariawitki, mam sentyment do MBNP.
  • W sumie to nie mam ulubionego... Ale podoba mi się wizerunek Matki Bożej z Afryki. Zdjęcia nie umiem wstawić ale mama link :bigsmile:


    Miło mi się kojarzy i ona tak cudnie przytula się do Jezusa na tym obrazie...
  • Zdecydowanie "Trojreka" to moja ulubiona!
  • 17-pieta.jpg


    pieta4.jpg

    Nie wiem, czemu takie wielkie wyszło...
  • Na zywo robi wrazenie!
  • Kiedy byłam na pogrzebie JP2 po kilku godzinach oczekiwania w kolejce weszliśmy w końcu do Bazyliki. Była cisza, w środku półmrok i tylko to światełko z witrażem Ducha Św. w głębi za ołtarzem. Szło się środkiem, boczne kaplice były pozasłaniane. Jednak w pierwszej kaplicy po prawej stronie zasłony były rozchylone. Niesamowicie to wyglądało.... Gdzieś tam za głowami tych smutnych i skupionych ludzi ten wizerunek....
  • DEOtata i ProMama:

    [align=center]75022525.jpg
    Matka Boska Trójręka[/align]
  • Nasza inaczej wyglada, ale o a chodzi! :bigsmile:
  • Moje - na jednym biegunie ta najstarsza ikona, pokazywana przez Joannę, gdzie Matka Boska jest młodziutką żydowską dziewczyną, a na drugim - Matka Boska uśmiechnięta z Pszowa:
    image

    ... czyli przemalowana Częstochowska :bigsmile:
    Pochodzący z Pszowa ks. Jerzy Szymik mówi: "Starzy parafianie mawiają, że nie każdy ten uśmiech dostrzega i w zależności od stanu ducha i serca patrzącego uśmiech ten bywa różny: bardziej lub mniej wyraźny, radosny lub melancholijny, łaskawy, a nawet sceptyczny... Pszowska Pani się uśmiecha, ale uśmiech ten jakby nie był namalowany, jakby błąkał się gdzieś między obrazem a osobą patrzącą. Zobaczyć i zrozumieć ten uśmiech - to wejść w krainę nadziei".
  • Moim ukochanym wizerunkiem Maryi jest figurka z Leśniowa - w wątku o sanktuariach dzielę się świadectwem, dlaczego:bigsmile: A Kajka na chrzciny otrzymała, niezależnie od siebie, obojga rodziców chrzestnych... napisane ikony NMP. Matka Boska Włodzimierska:bigsmile::bigsmile::bigsmile:
  • Ue3cYltTr3Lgn5GorX.jpg


    k,NjE4MTM3MzYsNDUxMzYwNzg=,f,obr_-Serce-Maryi.gif
    a w domu mam podobny ale z gwiazdami na komunie dostałem

    mb_szkaplerzna.jpg
  • Krzysiu, śliczne są te Madonny. A zastanawialiście się jak Ona może naprawdę wyglądać?
    Bo moje wyobrażenia to tak naprawdę czasem nie zgadzały się z wizerunkami, chociaż malarze jak sądzę starali się namalować Ją najlepiej jak umieli.
    Jakoś nigdy nie przekonywały mnie działa sztuki gdzie właściwie przedstawione są wielkie , germańskie ( głównie holenderskie) tłuste, rozchełstane chłopki....Jakieś takie nie podobne.
  • Umilenie (eleusa) to wzór ikony , gdzie Matka Boża tuli Jezusa (twarz przy twarzy). Innym wzorem jest hodegetria - np. Madonna Częstochowska
  • W Cudy Wielmożna Pani Poznania
    http://www.poznan.franciszkanie.pl/sanktuarium/pani-poznania-2/
    ale nie umiem wkleić zdjecia
  • Ten obraz jest mi szczególnie bliski
    Matka Boża Bolesna - smętna Dobrodziejka od krakowskich franciszkanów
    http://www.piotrskarga.pl/upload/Image/Temat dnia/MB_smetna2.jpg
  • W Krakowie jest jeszcze przepiękna Matka Boska Śnieżna u Dominikanek.
  • Mi szczególnie bliski jest wizerunek Matki Bożej od Wykupu Niewolników z kościoła pw. św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty u ss.Prezentek w Krakowie
    obraz2.jpg
  • Maryja Niosąca Ducha.
  • oczywiście tzw Matka Boska Salezjańska :bigsmile:

    czyli Matka Boska Wspomożenia Wiernych


    lecę szukać jakiegoś zdjęcia :wink:
  • Piękny wątek.


    Poniżej Matka Boża Bocheńska.
  • http://www.mikolaj.bochnia.pl/przewodnik/zdjecia_duze/obraz_mb_n.jpg
  • edytowano sierpień 2013
    znalazłam jakieś małe, ale poszukam jeszcze

    http://wspomozycielka.waw.pl/gfx/MBWW/MBWW.jpg
  • Bardzo podoba mi się tak wykadrowany obraz El Greco:
    [align=center]Madonna,+El+Greco054.jpg

    niestety w całości nie jest już taki super:confused:

    368.jpg[/align]
  • Piękne...Piekny watek.. Bo piękna ta Pani...
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.