Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Zupka chińska domowa

edytowano maj 2011 w Kuchnia
Podaję przepis na domową zupkę chińską (alternatywa dla tych z torebki), którą wypróbowałam z książki kucharskiej Szaciłłów:

najpierw wywar - włoszczyzna drobno pokrojona przesmażona na masełku, następnie przez pół godziny gotowana w wodzie.
To baza. Teraz dodatki - pokrojone paski kapusty, słupki marchewki, seler naciowy i co chcecie też podsmażone, ale tylko tyle, żeby warzywa były chrupiące. Do tego makaron sojowy - nie trzeba gotować, wystarczy zalać gorącą wodą. Jako przyprawa pół łyżeczki oleju sezamowego, ewentualnie przyprawa 5 smaków - byle bez glutaminianu sodu.
Smacznego!

Komentarz

  • bez glutaminianu sodu to to nie jest zupka chinska ;)

    a tak na serio, dzieki za przepis !!!
  • :bigsmile:
  • [cite] pustynny_wiatr:[/cite]bez glutaminianu sodu to to nie jest zupka chinska ;)
    :tooth:
  • [cite] Barbara:[/cite]
    [cite] pustynny_wiatr:[/cite]bez glutaminianu sodu to to nie jest zupka chinska ;)
    :tooth:
    To ,,polska chinka'':bigsmile:
  • ...z Radomia
  • chłyt małketingowy
  • To baza.
    A bazą nie jest kulcziak?
  • Nie, to bezmięsna wersja jest. Wywar na warzywach. Nie bulion :cool:.
  • Pytanie jak zrobic tluszcz z "kulcziaka" [ jak to Taw pisze] bez uzycia "kulcziaka" :wink:
  • Heh. A pamiętacie jadowite zupki Yum-Yum?
  • [cite] ProMama:[/cite]Pytanie jak zrobic tluszcz z "kulcziaka" [ jak to Taw pisze] bez uzycia "kulcziaka" :wink:
    A w oryginale zupki był jakiś kontakt z takowym?
  • [cite] Maciek:[/cite]Heh. A pamiętacie jadowite zupki Yum-Yum?

    A jakże! Zupki z dodatkiem żółtego sera, chleb z mielonką i wakacyjna wędrówka. Się rozmarzyłam... Ech... Beskid Śląski we wrześniu 2000 r. To były ostatnie prawdziwe wakacje...
  • Przy ognisku w górach wszystko smakuje dobrze - nawet mielonka z puszki :wink:
  • Wypróbuję ten przepis:)
    Ja pamiętam zupkę z torebki a na drugie były krakersy z pasztetem:cool:
  • ja robilam wczoraj - podsmazylam na oliwie z oliwek cebule i papryke, po chwili dorzucilam kabaczka i pieczarki, doprawilam, podusilam, zalalam woda, znowu doprawilam spora iloscia roznych przypraw (galka muszkatolowa, imbir, curry, kumin, sol, papryka slodka, papryka ostra... i pewnie czyms jeszcze) i odrobina sosu sojowego. Podalam z chinskim makaronem zupkowym. Obiad w 15 min. :)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.