Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Co lekkostrawnego po jelitówce/rota itp.?

edytowano czerwiec 2011 w Kuchnia
Tylko się nie śmiejcie - tak rzadko chorujemy, że właściwie nie mam pojęcia co ugotować...

a tym razem zmogło mnie i dwie najmłodsze córy - o ile z Matyldą nie ma problemu, bo wisi mi na piersi non stop - o tyle nie mam pojęcia co ugotować dla Michaliny (5 lat) i dla siebie

Komentarz

  • Na początek ryż. Albo sam, albo z marchewką.
    Potem możesz młode ziemniaki.
    Potem lekkie zupy warzywne- bez śmietany.
    Potem gotowane miąsko.:wink:

    I tak powoli rozszerzasz dietę wystrzegając się mleka i jego przetworów i cukru, bo na takiej pożywce bakterie się mnożą od nowa i możesz sobie zafundować powtórkę z rozrywki.
  • To ja Ci napiszę Marsjanko, co mi lekarze pozwalali jeść jak mój układ pokarmowy odmówił współpracy:
    Gotowana marchew, buraki, ziemniaki- lekko osolone tylko
    Gotowany ryż z pieczonymi jabłkami
    Gotowana pierś z kurczaka, najlepiej z warzywkami, wtedy i jedno i drugie ma smak lepszy.
    Pozwalają też na kleiki i kaszki, jak nie masz nietolerancji laktozy.
    sucharki, albo czerstwe białe bułki.
    biały ser, jogurt naturalny.
    I takie delikatne jarzynówki, bez groszku i niezabielane mi mama gotowała.
    I krem z marchewki, też powinien być dobry.
    I żywiłam się tak ze dwa lata...
  • indyk albo pierś kurza gotowane, chlebek ryżowy, ew. kukurydziany - dla jelit lepsze bezglutenowy, gotowana marchewa potwierdzam, może kasza jaglana?
  • i ryż, ryż, ryż w każdej postaci :cool:
  • muszę skompilować z tych zaleceń obiad na zdrowych i chorych

    chyba zrobię ryżankę, a na drugie młode ziemniaczki (dla zdrowych kurzego cycka i brokuła)

    kurka wodna - najgorsze, że nie mam siły, a Tylda się ode mnie nie odkleja :(
  • zawsze możesz odciągnąć trochę mleka:bigsmile:

    tzn. mam na myśli odciągnąć mleko dla 5-latki.
  • szczurzysko,
    nie da rady - cyc musi być, odciągnięte jest niefajne

    poza tym żadnej butelki nie da się tak poklepywać i ugniatać terapeutycznie:tongue:

    Matylda wyznaje zasadę "cycek rządzi, cycek radzi, cycek nigdy Cię nie zdradzi"
  • heh

    aaa 5-latka nie chciała :(
    skończyła przed 2 urodzinami i jakoś nie chciała wracać do cycka
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.