Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Zrobiłam...wg przepisu Ani D...

edytowano czerwiec 2011 w Kuchnia
Katarzyna założyła watek z przepisami AniD (dzięki!), ja postanowiłam założyć taki z "recenzjami" wykonanych wg przepisów AniD potraw.

Dziś zrobiłam paste z soczewicy zielonej, mała modyfikacja-dodałam i pora i małą cebulę *.
Pyyychota.
Aha-i nei doprawiałam majerankiem ani bazylią.
Miksować trzeba, jak jest gorąca-potem szybko tężeje
*właśnie dlatego dodałam cebulę, bo po zeszkleniu podlałam wodą-w tym czasie soczewica z porem były już "sztywne"-i dzięki temu pasta ma fajną konsystencję
zjadłam już prawie 1/3 porcji:shamed:

Komentarz

  • Ja robiłam zupę dyniową kilkanaście razy.
    I robiłam też ten dyniowy gulasz z soczewicą.
    I ciasto dyniowe, ale nie pamiętam, czy przepis był konkretnie od Ani.
  • aaa, gulasz dyniowo soczewicowy też robiłam
    daaawno
    tak zachwalacie te kotlety jaglane, ze aż się zastanawiam, czy nie zrobić
    tylko jest jeden problem...nie lubię jaglanki:confused::bigsmile:
  • Juka, cieszę się, że smakowały. Może kaszę gotowałaś z inną ilością wody. Zwykle jaglanka bez problemu się trzyma, robię z niej kluseczki, nic się nie rozpada - oczywiście robię bez jajka, choć nie ma problemu, jak się je doda.
  • ..."koklety" jaglano-słonecznikowe:shamed:
    dobre
    bardzo
    tylko takie lekko tłustawe(chyba przez ten slonecznik), ale faktycznie chrupiące

    już się zastanawiam, jak je zmodyfikować, mam opcję z soczewicą

    robiłam podobne kotleciki, tyle tylko, że z samej zielonej soczewicy(+cebulka i przyprawy) -zrobiły furorę na spotkaniu towarzyskim

    myślę, ze to tez moze być fajne nadzienie do pierogów

    ostatnio zajadam się soczewicą-i zieloną i czerwoną
    chyba mi czegoś brakuje

    edit:jaglankę parzyłam, nadal była gorzka, ale to w całosci nie przeszkadzało
    i masa była bardzo zwarta, klejąca-nie wiem, czemu juce się rozpadała
  • Nie wiem, czy to mozna podciagnac pod przepis Ani, ale zdecydowanie inspirowany kulinarna tworczoscia Ani - pasta do chleba z zielonej soczewicy z duza iloscia duszonej cebuli, doprawiona spora iloscia wegierskiej papryki. Pycha. Jak nie przestaniemy podjadac, to na kolacje trzeba bedzie robic kolejna miseczke pasty:wink:.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.