Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Fajne domowe gadżety, przybory. Wasze odkrycia

edytowano kwiecień 2014 w Ogólna
Nawiązał się ciekawy wątek pod innym wątkiem( nie na temat) dlatego postanowiłam założyc osobny wątek.
Panie i Panowie, pochwalcie się fajnymi gadżetami. 
Kilkoro z Was podzieliło  się fajnymi obieraczkami ( bo ja właśnie szukam ) 
Dzięki. 

Obieraczki, noże, tarki i inne cudeńka, które nie zaśmiecają szuflad, ale pomagają w codziennym życiu.......proszę o wpisy ;-) 


«13

Komentarz

  • Ja dzisiaj kupiłam ceramiczny nóż w Biedronce...spodobał mi sie ..ciekawe jak długo będzie taki ostry 
    Podziękowali 1NC500
  • image
    @AleksandaB  w innym wątku chwali tą obieraczkę
  • Mam malutką tarkę,taką piramidkę,dwa rodzaje oczek ma.Jest w kółko w użyciu - a to syn ser zetrze do kanapki a to mąż gałkę do sosu a to jeszcze coś innego...jeździ z nami nawet na wakacje.Szybko się ją obmyje i już może służyć dalej - nie to co wielkie tarki które pół zlewu zajmują po starciu malutkiego kawałeczka serka.Najciekawsze jest to że kupiłam ją za jakies grosze w Tesco z pięć lat temu.
    :D
  • ja też chwalę tę obieraczkę
  • ja mam blender braun (albo bosch nie pamiętam) z pojemnikiem do siekania i używam do kilka razy dziennie do cebuli, robienia sałatek, past do chleba, sera do naleśników itp
  • Mój robot kuchenny Bosch- jest na wykończeniu. Juz raz mąż naprawiaj bo jakies wiatraczki w silniku rozpadły się w mak--były zrobione z plastiku!!!! Teraz obudowa się jakby rozpada. A na stronie internetowej , o dziwo, można kupić wszelakie częsci zamienne, za sporą kwotę. Ciekawe czemu???? Kurcze teraz wszystko robią tak żeby zaraz po gwarancji,  rozsypało się 
  • @Bea CO to jest TAW???
    ja ciemna jestem 
    :-/
  • za radą Aneczki08 kupiłam blender Braun i bardzo sobie chwalę
    sprezentowałam też mamie i odtąd zaczęła robić jaglankowe desery tacie
  • Taw to kolega z forum. Nieczęsto się ostatnio wypowiada, ale czasem bywa.
  • Ok, to ten Taw  musi miec sklep internetowy ...jak kumam...czy tak cichaczem obieraczki dla kur domowych sprzedaje? ;-) 


  • Onegdaj miał sklep. A teraz, to nie wiem, czy nadal ma.
  • edytowano kwiecień 2014
    @zapominajka
    Znalazłam tą obieraczkę na allegro -cena 15 zł. (victorinox)
    Pytanie: czy ta obieraczka grubo obiera??? 
    Ja miałam taką co grubiej obierała, co przekłada sie na szybkosc- raz , dwa , trzy i miałam obrane ziemniaki. Dlatego wkurzają mnie te polskie obieraczki za 1 zl- ledwo muskają skórkę warzyw. 

  • image

    ładna??? Lubię tą firmę z USA.    Można kupic za 24 zl na allegro. ( malinowy kolor) 
  • chyba zmienię wątek na: OBIERACZKI  z całego świata, kolekcjonowanie :-))
  • @Quintana obieraczka do warzyw to była jedna z tych rzeczy, które specjalnie przywiozłam sobie z US, bo nie mogłam znaleźć odpowiedniej w PL :-)
  • Ooo taka kiedyś mój Tato przywiozl z Niemiec i do dziś funkcjonują znakomicie w domu rodzinnym:-)
  • Ja mam takiego fackelmana:
    image
    ... i jestem bardzo zadowolona. Po 5 latach już się ostrze wytarło z jednej strony tak, że tylko ja i najstarszy syn możemy jej używać, gdyż albowiem jesteśmy leworęczni i wytarło się od "naszej" strony :D
  • edytowano kwiecień 2014
    @Joanka- no wlasnie moja byla  tez przywieziona z US i ją "kochałam" . 
    Moje dzieci pewnie wyrzuciły ja z obierkami do smieci....bo przepadla jak kamień w wodę. 
  • Obieraczka Tupperware
    super jest, długo służy, warta swej ceny

    ja w ogóle jestem miłośniczką tej firmy-wie, wiem...plastyk i to drogi, ale ja uważam, ze miski, miseczki, pojemniki do przechowywania żywności są rewelacyjne, Shaker idealny do zrobienia ciasta naleśnikowego, sosu do sałatek. Miska do ciasta drożdzowego...no, wiele tego
    także ich gadżety, dodawane do normalnych produktów są bardzo fajne (plastykowe łyżeczki, turystyczna solniczko-pieprzniczka mniejsza od pudełka zapałek, nożyki do obierania cytrusow itp.)
  • Jak najmniej plastików w kuchni! Szkło i papier. W plastikach jest sporo tzw. endocrine disruptors. Miałam nt. całkiem ciekawe zajęcia, czekam na materiały od wykładowcy.
    Z takich drobnych "ciekawostek", to najmniej bezpieczne jest jedzenie z puszek - wyściełane są największym G..., woda w plastikowych butelkach zazwyczaj jest stosunkowo bezpieczna, ale ważne, żeby trzymać ją w cieniu i nie gnieść przy piciu, jak coś ma napisane, że jest "BPA free" to najczęściej znaczy, że ma bisfenol S, który ma niewiele inne działanie od BPA.
    To m.in. nam mówili. Generalnie, plastikowa apokalipsa, czas umierać ;)
  • ja tam nie wiem, jam nieuczona :P
    ale TE plastyki to jakaś superhipermega technologia jest ;)
    żadne inne pojemnidło nie daje rady żywnosci przechować, jak toto właśnie
  • Tymka, jak będziesz dysponować materiałami na ten temat, to z chęcią bym poczytała
    :D
  • 1.dawaj tymka materiały
    2.Wytlumaczcie mi,po co właściwie obieraczka, skoro można nożem?Bo tak piejecie,że wyraźnie mnie coś w życiu ominęło
  • obieraczka pozwala oszczędzić dużo czasu, zwłaszcza gdy twoje dzieci lubią ziemniaki i masz ich dużo (dzieci i ziemniaków) :D
  • no ta ja nietypowa - marchewka musi być obieraczką bo inaczej nie umiem, a ziemniaki muszą być nożem bo inaczej też nie bardzo umiem:-)
  • a my mamy 4 jednakowe obieraczki :D
  • @Aneczka08 - mam dokładnie tak samo :)
  • Czemu obieraczka? Bo nożem tylko ja potrafię cienko, dzieci robią sześciany. Obieraczką jakoś dają radę w miarę na okrągło.
    Więc jak widać, u mnie to czyste sknerstwo :D
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.