Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Na co do kina?

1246714

Komentarz

  • Znajoma bardzo zachwalała, szczególnie dla nastolatków:
    http://www.filmweb.pl/film/Gwiazd+naszych+wina-2014-681825
    ----------------

    Widzieliśmy film. Artystycznie może nie powala, ale ogólnie bardzo nam się podobał. Wyciska łzy i daje do myślenia
  • Wczoraj oglądaliśmy "Na skraju jutra".
    http://www.filmweb.pl/film/Na+skraju+jutra-2014-577622

    Generalnie sympatyczny, dobrze poprowadzona fabuła, do oglądania w kinie ze względu na efekty. W domu będzie słabszy, zdecydowanie.
    Tom Cruise jak zwykle mnie rozczarował. Ja w ogóle nie rozumiem "fenomenu" tego aktora. Jest tak wyprany z emocji, twarz jak maska. Czy zdenerwowany, czy wściekły czy szczęśliwy - jest taki sam. Czasem jakaś słabo widoczna zmarszczka na czole albo uniesienie kącika ust. Ale to wszystko.

  • Widział ktoś " Wakacje Mikolajka?"
    Mam sentyment do książek, ale filmowa zapowiedź mnie zniechęca, więc nie wiem czy warto się wybierać i to z dzieckiem na dodatek
    ;)
  • JA sie usmiałam na Mikołajku.
    Stasiowi(6lat)bardzo sie podobało
  • Na allegro nie ma? 
    Kiedyś taniutko kupiłam, ale zbyt się przywiązuję do książek, by naszą oddać. 
  • Czy widzieliście film "Bogowie" o Relidze?

  • Byliśmy na "Pinokio"- nie warto
  • Dzięki!
    Zrezygnowałam. Miałam iść dziś z Weroniką. Pomyślałam sobie, że film biograficzny ok będzie.

    Atsd...W. ma obiecane kino. To miałóo być babskie wyjście z córką. Co polecacie dla takiej nastolatki?Co akurat teraz grają?
  • Jakoś to przeklinanie mnie zniechęciło.
    Ale może warto pójść.
  • Sluzby specjalne polecam
  • Mam do wybory Pinokio albo pszczółka Maja
    Warto czy zrezygnowac
    dla 4 latka
  • Zdecydowanie polecam "Bogowie",bardzo realnie przedstawione środowisko i sama postać prof.Religi(z racji zawodu znam klimaty...)A kreacja Kota-majstersztyk.Słownictwo adekwatne do środowiska...może nie dla młodszych,ale gimnazjum...Polecam
  • wczoraj byłam na Mary`s Land - Ziemia Maryji
    reportaż fabularyzowany
    w auli uczelni zakonnej wyświetlano

    dość dobry
    ale sporo dłużyzn
    ogólnie o objawieniu w Medżugorju
    i służbie Bogu po nawróceniu

    dla niedowiarków i letnich katolików w sam raz
    spodziewałam się więcej
    ale łza się zakręciła w oku

  • Byłam na filmie "Bogowie". I jestem pod dużym wrażeniem.
    Polecam!
  • Ja też widziałam "Bogów" 2 dni temu ,świetny .

    Uwielbiam Kota ).
  • edytowano listopad 2014
    Mi osobiście się film "Bogowie " podobał ale jak wyszłam to po głowie
    chodziło mi, że jeżeli reżyser za bardzo nie ubarwił Religę (a z tego co
    sie czyta to raczej nie) to facet był niezłym " szajbusem" w pozytywnym
    wydżwięku acz życie i współpraca z nim to raczej do lekkich nie
    należała......

    --------------------------------------

    Miałam bardzo podobne odczucia...
    Niezły wariat! Ale tacy wariaci zmieniają świat!
    Z drugiej strony ten człowiek bardzo cierpiał mierzą się z taką a nie inną rzeczywistością, z brakiem zrozumienia...

    Dość dobrze pokazane realia tamtych czasów. Dla mnie film bliski emocjonalnie, bo w tamtych poięknych czasach miałam praktyki w szpitalu.

    A! I bardzo podobał mi się zespól prof Religi. Łatwo z takim szefem nie mieli, ale mimo wszystko był dla nich autorytetem.



  • edytowano listopad 2014
    Tak zachwaliliście "Bogów", że jutro z M pójdziemy.
    W Katowicach dla odmiany ;;)
  • @rusalka , oglądałam Obietnicę własnie jakieś kilka dni temu, odczucia mam, hmm, dziwne... Mogę powiedzieć chyba tyle że cieszę się że moje czasy gimnazjalno-licealne (a tak niedawne przecież) były tak odmienne. I też nie wiem, czy to moja naiwność, że teraz również jest inaczej...
  • Smiem twierdzic, ze na niewierzacego zaden z tych filmow by nie zadzialal... Jako niewierzacy potrzebuje trafic na swa droge do Damaszku i czy wtedy bedzie to film czy cokolwiek innego - wstrzasnie nim. Byle Duch porzadnie zawial :-)

  • @mader, nie wiem, czy trafi. Myśmy ze znajomymi ze wspólnoty mieli mieszane uczucia. Czekam na "Karolinę", może to będzie bardziej zjadliwe.
  • Raczej to wygląda na film dla wierzących, którzy chcieliby obejrzeć sobie w niedzielne popołudnie coś lekkiego, a jednocześnie duchowego. Motyw tajnego agenta jest dość śmieszny. Niektóre świadectwa  bardzo interesujące, ale gadanie, że "jak pojedziesz do Medjugorie, to zobaczysz takie cuda, że zrozumiesz" może zirytować nawet osobę, która nie jest przeciwnikiem tych objawień.
  • Dla mnie dociekanie po tym filmie (zresztą przez forum) spowodowało, że definitywnie Medjugorie zaczęło mi zalatywać siarką...
  • zmienie temat na...

    kino domowe.

    wlasniedopatrzylam sie, ze jest polski program tv dla dzieci "TV abc". Znacie?
  • Niby jest, ale u nas antena nie może namierzyć, więc nie ma
  • @mader - ten film to takie" śledztwo"- niewierzący trafia  do wierzących i to są autentyczni ludzie i autentyczne świadectwa - realne , konkretne, czasem bolesne - ale na plus tego filmu jest realność dla mnie  

  • Tvp ABC jest świetny! Zdecydowana wiekszosc bajek i filmów dla dzieci to stare, sprawdzone i wartosciowe rzeczy. Jest m.in pszczólka maja, domisie, bolek i lolek, mis uszatek, reksio, smerfy, domowe przedszkole, tik-tak, ziarno itp. Sporo fajnych edukacyjnych programów, przyrodniczych. Nie znosze tych nowych szybkich,disnejowkich bajek, są zazwyczaj ogłupiajace i powodujace zaburzenia koncentracji i zachowania u dzieci.
  • ABC był super rok temu jak nie było reklam
    , teraz jest ich więcej niż bajek. , ale i tak jest ok
  • My właśnie oglądamy w domu Życie Pi. Widzieliście? Co sądzicie?
    Dla mnie trochę taka indyjska walka o byt...


    Śmieję się, że momentami film cięższy niż Miasto 44.
  • Oglądałam "Życie Pi" i nic nie zauważyłam, ale zaniepokoił mnie opis http://kulturadobra.pl/zycie-pi/ . Trzeba by skonfrontować.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.