Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Na co do kina?

1235714

Komentarz

  • Życie Pi zrealizowane jest pięknie - uczta dla oczu i dla uszu...
    Ale w tej pięknej oprawie jest niestety przemycany relatywizm, melanż wszystkich religii i w ogóle poglądy głównego bohatera są niebezpieczne, tym bardziej, że wypowiada je ktoś, kto przez swoje przeżycia wzbudza naszą bezwarunkową sympatię.
  • Dla mnie Życie Pi - przepiękny jeśli chodzi o zdjęcia itp. , ale niestety rozczarowujący jeśli chodzi o treść, filozofię. Wieje synkretyzmem religijnym.

    "Przez większość filmu wydaje się, że, chociaż stosunek do religii jest
    tu pełen zamętu, to przynajmniej mamy tu do czynienia ze szczerą wiarą w
    Boga. Niestety, i w tym „Życie Pi” zawodzi, gdyż na końcu okazuje się,
    że dla głównego bohatera Bóg jest jak bardziej kolorowa wersja jego
    historii – sam decydujesz, czy chcesz w nią (Niego) wierzyć, czy nie. A
    że ta barwniejsza wersja nie wydaje się prawdziwa, wnioski nasuwają się
    same …"

    zgadzam się z autorką tej recenzji
    na końcu bardzo się zawiodłam
  • Zeszłoroczną "Annę Kareninę" mogę polecić.Ekranizacja niebanalna.
  • Mnie to Życie Pi też się nie podobało od strony filozoficzno-religijnej. Ale kładę to na karb mojej zaściankowości. Nie stykam się z innymi, odległymi kulturami.
    Ale dla mnie koszmarem była taka wizja przyrody więcej niż darwinistyczna...
    Potem, jak zamknęłam oczy, to widziałam pożerania szczura, depczące po sobie surokatki, drapieżną roślinę i inne takie okoliczności przyrody.
    Ale fakt, że chłopiec Boga wzywał, a nawet wołał: oddaję się Tobie.

    Także tak jak mówię, dla mnie przed snem, koszmar gorszy niż Miasto 44. Bo historią Powstania jestem zainteresowana, a te wizje pożerających się zwierząt i do końca nie wiemy, czy zwierząt, napełniają mnie zgrozą i obrzydzeniem.
  • Życie Pi oglądałam dawno temu, nawet szczegółów nie pamiętam, teraz pewnie byłoby czujniej, ale szkoda mi czasu by sprawdzać. Jest tyle pięknych filmów! :-)
  • Ale żeby nie brzmiało tak dramatycznie, to po prostu kino przygodowo-podróżnicze tyle, że z indyjsko-japońsko-chińską dominantą.
  • Zajawki "Bogowie" kuszą. Jedynie powstaje niesmak bo:

    1) Film stworzony przez Agora S.A.
    2) Film propaguje transplantologię, czyli wycinanie organów żyjącym ludziom, tylko po to aby inni przeżyli.
  • Dlatego nie obejrzę filmu "Bogowie". 
  • Bylismy na Bogowie. Nie widzialam wczesniej zapowiedzi, tylko tutejsza reklame na forum.

    I... film genialnie zrobiony, stracilam poczucie bycia w kinie i poczucie czasu co bardzo rzadko mi sie zdarza.

    ale... transplantologiczna propaganda... nie dala w pelni sie zachwycic.
  • nawet ja z mężem byliśmy na bogowie , grali w Luton ;)
  • Na "Furii" byłem. Kolejna wersja amerykańskiego mitu o Alamo. Film taki sobie. Za to moja druga połowa zachwycona ... Bradem Pittem ;)
  • @Malgorzata a chodzi Ci o polską wersje furii, te czarno-białą? Nawet ktoś świetną zajawkę zrobił, bardzo podobna do tej zajawki z bradziem piciem:


  • Nawet angielskie dialogi są
  • Obejrzeliśmy z żoną "Eliza Graves" zagrany dobrze, trzyma w napięciu, zaskakuje, Tylko nie doszliśmy na podstawie której powiastki E.A. Poe ten film jest
  • "Obce ciało" nam się podobało. Przerysowanie, owszem, ale na dzień dzisiejszy uważam, że to słuszna forma przekazu.
  • Polecam skierowany szczególnie do młodszej widowni film "Bella i Sebastian"
    http://kulturadobra.pl/bella-i-sebastian/
  • ponoc KArolina super... opinia mamy mojej cobyla wczoraj
  • Karolina

    Obce Ciało

    Pod płaszczem gwiazd

    a propos - od ilu lat jest Karolina - można iść z synem 1 gimnazjum?
  • Byłam na Karolinie i polecam, miałam to szczęście, że przed pokazem było spotkanie z reżyserem Dariuszem Reguckim, które bardzo wiele wniosło w odbiór histori opowiedzianej w filmie.
    Córka była na Habicie 3d i trochę za dużo jak dla niej, ale poleca
  • Habit i to jeszcze 3D... Ciekawe... ;)
  • Byliśmy na filmie:


    Podobał nam się.
    Myślę, że fajny dla młodzieży.
  • Byłam wczoraj na "Złotej klatce". Bardzo dobry film , ale dołujący. W kinach studyjnych można zobaczyć.
  • @wypyszka, opowiedz coś więcej o tym spotkaniu, jeśli możesz
    Mi się też film spodobał... trochę niedociągnięć, ale zmusza do myślenia.
  • Eskorta
    Karbala
  • edytowano listopad 2015
    Czy ktoś widział film "Zakazany Bóg'?


    Polecacie?
  • A film "Apostoł"?
  • A nie za bardzo krwawy?
  • A o "Marsjaninie" już było?
    Taki maksymalnie klasyczny amerykański film. Bardzo dobrze zrobiony. I co zupełnie nieprawdopodobne pozbawiony nie tylko momentów, ale nawet aluzji do seksu.
    Matt Damon dobrze gra, dialogi bywają bardzo zabawne. Przyjemna rozrywka na luźny wieczór.
  • Książkę "Marsjanin" też się dobrze czyta.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.